Tip pro videokamery LEGRIA

Města jsou neuvěřitelně rozmanitá místa. Pocity, které vyvolávají v obyvatelích i návštěvnících, jsou stejně spletité jako jejich infrastruktura. Tento měsíc se v našich kurzech dozvíte, jak můžete zachytit pocity lidí a vyjádřit tak perspektivu, která umožňuje nahlédnout do skutečných městských životů. Když na snímcích zachytíte lidi, vaše příběhy o městském životě to výrazně obohatí. Lidé mají co říct, na rozdíl od budov a památek.

Přeneste do svých záznamů tempo městského života

Při snímání filmů pomocí videokamery LEGRIA můžete svůj film upravit tak, aby dokonale zprostředkoval tempo městského života.

Pokud snímáte ve větším městě, jako je Řím nebo Londýn, kde je neustálý shon na denním pořádku, pak tomuto tempu přizpůsobte také svůj film. Použijte režim Videomomentka. Ten pořídí několik krátkých videoklipů, které pak můžete společně upravit a zdůraznit tak rychlé tempo rušného města. Změňte nastavení zoomu a zvýrazněte drobné detaily, které váš vizuální příběh nesmírně obohatí. Detailní záběr může skvěle posloužit k propojení hlavních klipů.

Portréty v městském prostředí – Canon
Joe Hunt
Údaje copyrightu: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Poloha kamery

Klidnější města, jako je třeba Sevilla nebo Dublin, vyžadují trochu jiný přístup. Výbornou volbou jsou v tomto případě delší klipy, které vyjádří jejich poklidnější atmosféru. Při natáčení klipů s pomalejším tempem je důležité zachytit spoustu doplňkového materiálu, který lze později využít k propojení hlavních záběrů. Doplňkový materiál může zahrnovat třeba měnící se světla semaforů nebo lidi vyčkávající, až budou moci přejít po přechodu. Pokud je v daném městě spousta zeleně, určitě do takových míst zajděte v době, kdy jsou oázou klidu a ticha. Takovéto záběry mohou posloužit jako vhodné pozadí vašeho videopříběhu.