Lektor společnosti Canon Brian Worley představuje techniky fotografování přírody

Fotografování přírody s modely IXUS a PowerShot

[MASTER] Obrázek_7
© Quando a chuva para (Je po dešti), Canon PowerShot A400, Israel Freire

Režim makro při fotografování detailů z přírody

Modely IXUS a PowerShot jsou vybaveny šikovným režimem makro, který se hodí pro fotografování detailů rostlin, berušek nebo vznášejících se motýlů. Tento režim umožňuje přiblížit objektiv fotoaparátu k objektům a zachytit je v nadživotní velikosti.

[MASTER] Obrázek_8
© Folhas pos-chuva (Listy po dešti), Canon PowerShot A400, Israel Freire

Makrofotografie vyžaduje pevný postoj

Ať už fotografujete detail křehké květiny nebo spícího gekona, musíte zůstat nehybní. Blesk vám v takovýchto situacích moc nepomůže, protože mu bude překážet objektiv, a navíc byste jím mohli fotografovaný objekt vyplašit.

Použijte zoom

Fotoaparáty IXUS a PowerShot s objektivy s velkým zoomem umožňují pořizovat krásné snímky z větší dálky. Tato možnost se hodí při fotografování zvířat v situacích, kdy se k nim nemůžete moc přiblížit, jako třeba při snaze zachytit racky na skalnatém pobřeží nebo charakteristický výraz prchlivé labutě.

Ostré snímky

I když jsou mnohé modely IXUS a PowerShot vybaveny funkcí Stabilizátor obrazu, musíte mít při fotografování přírody s maximálním zoomem pevný postoj. Ať už je totiž ještěrka zelená v našich končinách vzácná, jak chce, její rozmazané fotky nikoho moc neohromí. Když už nemáte po ruce stativ, držte fotoaparát pevně oběma rukama, popřípadě si ho opřete o něco stabilního.