Zachycení rytmu globálních měst

Tento měsíc se v našich tipech a kurzech dozvíte, jak hledat neobvyklé a neobjevené tváře měst, abyste zachytili jejich atmosféru na svých fotkách a videích.

Jak roste míra urbanizace, stěhuje se čím dál tím víc lidí do měst za novým životem, prací a zábavou. Tyto „tavicí kotle“ kultur, architektury, světových kuchyní a nápadů často definují kulturu dané země a lákají návštěvníky hledající autentické zážitky. Nabízí tak stále nové příležitosti k zachycení dechberoucích fotek a filmů.

Měnící se tvář města – Canon
Melbourne objektivem Ralfa Kaldenhoffa


Nebojte se kreativních výzev, které číhají ve městech

Města a jejich obyvatelé představují velice zajímavou kreativní výzvu. Lidé, kteří pracují nebo se baví, tržiště i osvětlené architektonické skvosty – to vše jsou skvělé příležitosti k pořízení parádních snímků. Při focení měst chcete na svých snímcích zachytit památky, zvuky, vůně a další detaily.


Objevujte a experimentujte

Na focení měst je zábavné jejich objevování. Vynechejte tedy známá turistická lákadla a vydejte se za poznáním skutečné podstaty města – míst, kam rádi chodí místní.

Pokud využijete automatické režimy snímání, tak zachytíte město postupně odhalující svou tvář. Ale nebojte se ani experimentovat s režimy, které obvykle nepoužíváte. Konec konců ve městě jste jako návštěvník, pozorovatel a hlavně fotograf. Postůjte na jednom místě o chvíli déle, rozhlédněte se okolo sebe, vše si promyslete a pořiďte kýžené snímky.