Tip pro videokamery LEGRIA

Tipy a techniky pro videokameru LEGRIA

Únor dokáže být velice pochmurný. Sice je nejkratším měsícem, ale počasí je pořád chladné, jen místo pohádkově mrazivých a zasněžených rán přichází mrholení a déšť. Dny se vlečou a léto se zdá být v nedohlednu.

V této části roku není nic lepšího, než si zvednout náladu natáčením. Natočte krásné a působivé filmy, které rozjasní šedivé dny a vnesou trochu vzrušení do každodenní rutiny. Každý den na svých snímcích zachyťte něco významného a zapamatovatelného. Zkuste si dát předsevzetí, že v únoru budete natáčet víc – uvidíte, jaký pozitivní vliv to bude mít na vaše kameramanské dovednosti.

Neobyčejné – Canon
Michael Gil – Půlnoční svačinka v dešti
Údaje copyrightu: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/


Příběh konce zimy

Video představuje skvělý způsob, jak vyprávět příběh vašeho každodenního života. Pokud má být zajímavé, zaměřte se jen na ty nejlepší momenty – poprvé, kdy po cestě do práce uvidíte východ slunce, každodenní proud dojíždějících nebo cokoli zajímavého, čeho jste si dříve nevšimli.

Nezbytným předpokladem úspěchu je pak mít kameru pořád po ruce. Nikdy totiž nevíte, kdy se stane něco zajímavého. Když si zvyknete nosit kameru neustále s sebou, pomůže vám to zaměřit se jen na ty nejdůležitější části dané akce nebo scény a vaše filmy tak budou přirozeně plynout a upoutají pozornost diváků.

Nezapomeňte, že každý klip je třeba natočit z různých úhlů pohledu. Natočte tedy desetisekundový záběr a potom danou scénu přibližte nebo oddalte.

Další dovedností, která se vám bude hodit, je natáčení doplňkového materiálu. Konkrétně se jedná o krátké záběry, které budou ve vašem příběhu plnit roli přechodu mezi hlavními myšlenkami filmu.