Tipy pro tiskárny PIXMA

Tipy a techniky pro tiskárnu PIXMA

Když fotografujete známá místa, je snadné nechat se strhnout a pořídit stejné snímky jako spousta fotografů před vámi. Když po příjezdu na místo uvidíte vytoužený objekt, vybaví se vám všechny jeho fotografie, které znáte.

Než se podíváte do hledáčku, poohlédněte se po fotografických příležitostech vlastníma očima. Než vezmete fotoaparát do ruky, tak opravdu pomůže dát si na čas, prozkoumat všechny možné úhly a najít originální záběr. Svým fotografiím dodáte na zajímavosti, když se zkusíte podívat jiným směrem, zakomponujete do záběru lidi nebo se vrátíte v jinou denní dobu. Nebo můžete zkusit zachytit jiného fotografa, jak se snaží vyfotit známou památku.


Obraz složený z mnoha menších snímků

Fotomontáž známé scény může vypadat působivě, když ji zarámujete a pověsíte doma na zeď.


Známé – Canon
Montse PB – À pied de l'Arc de Triomphe
Práva: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Nejprve se vydejte na oblíbené dobře známé místo a zachyťte ho z neobvyklých úhlů pohledu. Během plánování se rozhodněte, jestli má být mezi vytištěnými fotografiemi mezera nebo jestli se budou překrývat.

Jakmile vyberte fotografie k tisku, zvolte papír menšího formátu (například 10 × 15 cm) a vytiskněte dostatek snímků, které vyplní celý rám.

Vytištěné snímky poté rozmístěte na desku a vytvořte z nich jedinečnou koláž.

Tip: Pro tento typ snímků se hodí například pololesklý fotografický papír Photo Paper Plus Semi-gloss od společnosti Canon, který fotografiím dodá na zářivosti a detailnosti.