Historie jakéhokoli města je protkaná příběhy vítězství a proher, vzestupy a pády a měnícími se lidmi a kulturou. Minulost k nám často promlouvá na každém rohu a k jejímu odhalení stačí jen trochu zapátrat a mít při tom oči na stopkách. Uvidíte, kolik pozůstatků někdejší slávy města odhalíte. Odměnou vám budou krásné snímky.

Historie – Canon
Juan Cabanillas: Raffaele Portelli 1917
Copyright: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Nechte se tedy inspirovat naším výběrem fotografií pořízených objektivy fotoaparátů Canon a odhalte skrytou historii svého města. Naučte se vnést do snímků nádech historie a zachyťte atmosféru města na fotografiích. Se změnou ročních období přichází méně světla a rozmary počasí, což jsou skvělé kulisy pro fotografování. Přečtěte si pozoruhodný příběh, jak cestovatelka společnosti Canon zachytila jedinečnou atmosféru slavných měst. V našich kurzech se pak dozvíte, jak vyfotit podobné snímky.


Tři nejdůležitější tipy pro zachycení historického příběhu města

• Pokud chcete do snímků vnést nádech historie, pátrejte po ulicích, kde vedle sebe stojí staré i moderní budovy. Takto můžete dosáhnout působivého kontrastu.
• Pokud chcete vyprávět historii města, zkuste využít různé úhly pohledu. Zkuste se sehnout k zemi a zachytit dlážděné ulice nebo vystoupat na nějakou vyhlídku, odkud je výhled na historické památky.
• Pátrejte po odrazech historických staveb na jejich moderních souputnících a zachyťte je ve světle, které fotkám dodá atmosféru.