Tip pro videokamery LEGRIA

Tipy a techniky pro videokameru LEGRIA

Zimní měsíce už jsou za námi a čeká nás jaro plné nových nadějí. Toto roční období s sebou přináší nový život. Dny se prodlužují, na stromech začínají pučet pupeny, rozkvétají květiny a rodí se jehňátka. Je to zkrátka období plné optimismu, které celému světu dodává ryzí energii z přírody.


Natočte jarní film

Jaro, kdy je k vidění spousta mláďátek, prvních kvítků a mlhavých rán, přímo vybízí k filmování. Zachyťte veškeré detaily, které tvoří střípky příběhu jara. Zkuste snímat s fotoaparátem namířeným přímo do světla. Budete se moci těšit ze záznamů s veselejší atmosférou. O zachycení dokonalé atmosféry se u videokamer LEGRIA postará režim AUTO.

Pokud vlastníte kameru řady HF G a použijete některý z ručních režimů, expozici nastavte pro tu část snímku, která má být nejostřejší, a to i v případě, že budete muset na úkor detailů ve všech jasných částech obrazu obětovat detaily ve stínech, nebo naopak snížit jas nejjasnějších částí obrazu za účelem dosažení maximálního množství detailů ve středně osvětlených a tmavých částech obrazu.

Snímání si naplánujte na časné ráno, kdy je slunce ještě nízko, ale poskytuje dostatečně teplé světlo. Zkuste snímat s květinami, jarními pupeny či zelenými lístky v popředí záběru. Umístěte videokameru blízko objektu. Dosáhnete tak rozostřených prvků, které skvěle doplní váš jarní příběh.

Jaro – Canon
Phil Roeder: Jaro
Údaje copyrightu: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Na detaily nezapomínejte ani v krátkých klipech, například při záběru na sluneční paprsky pronikající skrz větve nebo při pořizování širokoúhlého snímku krajiny se sluncem v záběru. A až si řeknete, že je záznam hotový, nechte kameru běžet alespoň ještě pět sekund. Tyto sekundy navíc oceníte při úpravách, protože krátké klipy vám pomohou propojit hlavní záběry.