Tutorial: Summer Light Photography

Fotografování vyžaduje světlo – a velcí fotografové vyžadují správné světlo. V létě, kdy je k dispozici 15 nebo více hodin denního světla, je důležité pochopit, jak světlo ovlivní vaše snímky.

Picture_Tutorial_img1
© Jorge Borges 2012, Canon EOS 600D

V tomto kurzu bude vysvětleno, jak se světlo mění a jak toho lze využít:

• Zlaté hodiny
• Hra stínů
• Měnící se světlo
• Vyvážení bílé
• Shooting modesTranslated in Czech

Zlaté hodiny
Ve fotografování jsou pouze dvě hodiny denního světla považovány za zvláštní – hodina po východu slunce a hodina před západem slunce. Tyto hodiny jsou nazývány zlatými hodinami.

Když slunce vychází nebo zapadá, je blízko horizontu. To znamená, že světlo prochází větším množstvím atmosféry, než když je slunce nad hlavou. Částice vody ve vzduchu pohlcují a rozptylují vlnové délky modré barvy. Čím delší vzdálenost prochází světlo přes atmosféru, tím méně modrého světla dopadne na zem. Z tohoto důvodu je světlo časně ráno nebo pozdě večer teplejší a nabývá zlatého odstínu, který je vhodný pro mnoho objektů, jako jsou krajiny a budovy.

Možná však budete mít k dispozici více nebo méně než 60 minut, a to v závislosti na tom, v které části světa se nacházíte. V blízkosti rovníku vychází slunce rychle, a budete tak mít méně než hodinu zlatého světla. Blízko pólů jsou období, kdy slunce nikdy nevychází příliš nad horizont, a zlatá hodina tak může trvat celý den.

1   2  3  4

spacer
					image
Tutorials
Summer Light Photography
Photographic Composition
Video photography
Water photography
Landscape photography
Black and white photography
Action photography