Seznamte se s městskými horolezci, na střechách

Přátelé a fotografové, Vitalij Raskalov a Vadim Machorov, se posledních pět let věnují fotografování dechberoucích krajin a městských panoramat z některých nejvyšších budov na světě. Dostali se na první stránky časopisů změnou měřítka ikonických, historických a dobře známých staveb a současně také hledáním nových míst k dobytí a prozkoumání. Tato dvojice uskutečňuje odvážnou touhu podělit se o své vidění míst, na která se může dostat jen málo z nás, a odhalit nové pohledy na svět.

Seznamte se s městskými horolezci, na střechách – Canon

Doprovázeli jsme Vitalije a Vadima, když stoupali na nejvyšší hotel na světě, JW Marriott Marquis v Dubaji, a vyptávali jsme se na jejich umění.

Co vás motivuje k pořizování takovýchto snímků?

„Motivuje nás to, že chceme lidem ukázat odlišné pohledy na místa. Lezeme na místa, kde bylo možná jen deset nebo patnáct lidí. Takže je opravdu zajímavé odhalovat je jiným. Chceme, aby lidé cítili a viděli to, co jsme cítili a viděli my. Lidé mají obvykle strach z výšek a my se jim snažíme ukázat, jak krásné mohou být. Pokud bychom se nechtěli podělit o své snímky s lidmi, pak bychom tu nebyli.

Co vás motivuje k pořizování takovýchto snímků – Canon

Proč lezete?

„Lezeme, protože chceme ukázat odlišný pohled na svět. Začali jsme fotografováním snímků ze země, fotografováním snímků se zvířaty, s lidmi. Ale takové snímky dělá mnoho lidí.  Takže jsme se prostě rozhodli, „ne“! Chtěli jsme dělat něco zajímavějšího, a proto jsme začali lézt na střechy. Když jsme vylezli poprvé, udělali jsme to pro svůj vlastní pocit. Ale nyní lezeme, abychom pořídili úžasné fotografie a skvělá videa. Nyní je to více o umění, ale poprvé to bylo jen pro ten pocit. Musím uznat, že jsme šílení a že děláme dost šílené věci!“

Proč lezete – Canon

Jak upravujete své snímky?

„Pokud jde o třídění snímků, obvykle jich máme z našich cest hodně. Avšak neupravujeme příliš mnoho z nich. Vybereme si možná 20 až 50 snímků ze všech pěti až šesti set. Obvykle si vyhradíme jeden večer, abychom se na snímky podívali a vybrali si. Výběr těch nejlepších trvá snad čtyři hodiny. Vybíráme neobvyklé pohledy, o nichž si myslíme, že se budou lidem líbit. Zaprvé hledáme snímky, na nichž jeden z nás stojí na okraji s velmi děsivým pohledem! Poté hledáme nádherné pohledy. A zatřetí se snažíme najít skvělou fotografii s dobrým světlem, jako když se den mění v noc.

Jak upravujete své snímky – Canon

Chcete-li zjistit více o dubajském lezení Vitalije a Vadima a o jejich jedinečných pohledech na svět, podívejte se na náš nejnovější film.

Nebo chcete-li se dozvědět více o použití barev k vytvoření vlastního odlišného pohledu, vyzkoušejte naše kurzy.