Grey goods

Nepřipravujte se o výhody, které značka Canon nabízí

Skryté náklady u šedého zboží >

Nespokojte se s málem

Nepřipravujte se o výhody, které značka Canon nabízí – například u produktů Canon, které nejsou určeny pro vaši zemi

Někdy se může stát, že jsou do vaší země importovány produkty Canon, které nejsou určeny k prodeji ve vašem regionu. Jedná se o takzvané šedé zboží, které se často prodává za nižší cenu – skutečnost je ale taková, že z dlouhodobého pohledu vás toto zboží může vyjít mnohem dráž.

Skryté náklady produktů Canon, které nejsou určeny pro vaši zemi

Společnost Canon vyvíjí velké úsilí, aby byly její produkty pečlivě lokalizovány a upraveny pro zemi, kde budou prodávány a kde mají být používány. V každém regionu společnost Canon pečlivě volí hardware, software, návody v odpovídajícím jazyce, příslušenství (zástrčky, konektory či brašny) a záruční podmínky.


Na první pohled se sice může zdát, že šedé zboží je výhodné; prodejci je však pro danou zemi obvykle přizpůsobí tím, že sami upraví příslušenství, manuály či záruční podmínky, čímž může dojít k omezení možností, které společnost Canon nabízí. Někdy se dokonce stává, že se prodejce tváří, že pochází z vaší země, ale není to pravda – proto se vyplatí být obezřetný.


Podívejte se na některá z rizik, problémů a dodatečných nákladů, které vás mohou při nákupu šedého zboží překvapit:


 1. Dovozní clo a jiné celní poplatky – tyto náklady vám mohou být naúčtovány k ceně produktu.
 2. Reklamace či vrácení zboží může být obtížné nebo zcela nemožné – na prodejce z jiných zemí se nemusí vztahovat stejné zákony na ochranu spotřebitelů jako ve vaší zemi.
 3. Na zboží nemusí být poskytována záruka a zákaznická podpora – šedé zboží nemusí mít ve vaší zemi nárok na záruční podporu společnosti Canon. U šedého zboží poskytuje záruční podporu prodejce, nikoli výrobce. Pokud se prodejce nachází v jiném regionu, může se stát, že vám neposkytne podporu, jakou byste očekávali, protože se na něj nevztahují zákony vaší země na ochranu spotřebitelů. Také se může stát, že záruční opravy, které zajistí prodejce, budou prováděny nezávislou servisní společností, jejíž služby nemusí splňovat přísné standardy společnosti Canon.
 4. Potenciálně nebezpečné či nekvalitní napájecí kabely či adaptéry – ke zboží může být dodáváno příslušenství jiného výrobce, které není schváleno společností Canon a nemusí splňovat bezpečnostní předpisy ve vaší zemi.
 5. Disky s nesprávným softwarem – tento software nemusí ve vaší zemi fungovat.
 6. Nekvalitní návody k použití – prodejci šedého zboží často dodávají návody v jiném jazyce nebo jen nekvalitní a nečitelné fotokopie.
 7. Ztráta nároku na cashback – může se stát, že nebudete mít nárok na případný cashback nebo na jiné výhody promoakcí, které společnost Canon ve vaší zemi nabízí.

Výhody nákupu produktů Canon určených pro vaši zemi

Všem uvedeným problémům se můžete vyhnout, pokud u ověřeného místního prodejce zakoupíte zboží, které je společností Canon určeno pro vaši zemi. Toto zboží je nastaveno konkrétně pro vaši zemi, dodává se společně se schváleným příslušenstvím, je k němu poskytována plnohodnotná podpora a ochrana spotřebitele je zajištěna přímo od společnosti Canon, takže můžete nakupovat bez starostí a naplno si užívat všechny výhody, které společnost Canon nabízí. Navíc můžete využít případné akce vrácení části nákupní ceny nebo jiné promoakce značky Canon, při kterých můžete hodně ušetřit.

Vyhledání renomovaného prodejce Canon ve vaší zemi

Chcete-li mít jistotu, že kupujete produkty Canon určené pro vaši zemi, navštivte stránku Kde koupit.Kde koupit >Pokud je při nákupu zboží značky Canon vyžadována mezinárodní přeprava (například z Asie nebo USA) nebo se prodejce nachází mimo vaši zemi, může se stát, že vám bude dodáno šedé zboží.

Jak zjistit, zda jsou produkty Canon šedým zbožím

Při posuzování, zda se jedná o šedé zboží, vám mohou pomoci následující indikátory a jazykové prvky:Kompaktní digitální fotoaparáty – IXUS a PowerShot

Pokud chybí některý z těchto prvků, může se jednat o šedé zboží:

 1. Prodejní obal musí uvádět popis v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině a ruštině.

  Languages-IXUS_PowerShot

 2. Uvnitř balení musí být záruční list Canon platný pro vaši zemi.
 3. Produkt musí nést označení IXUS nebo PowerShot. Produkty Canon mohou na různých trzích používat různé názvy. Fotoaparáty s označením IXY Digital ELPH nejsou pro vaši zemi společností Canon určeny.


Videoprodukty

Pokud chybí některý z těchto prvků, může se jednat o šedé zboží:

 1. Prodejní obal musí uvádět popis v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině a ruštině.
 2. Na prodejním obalu musí být uvedeno logo PAL. PAL je evropský formát videa; formát NTSC je určen především pro americký trh.

  PAL

 3. Produkt musí nést označení Legria. Produkty mohou na různých trzích používat různé názvy. Například videokamery s označením VIXIA nejsou určeny pro vaši zemi.
 4. Na prodejním obalu i na samotném produktu musí být uvedena loga EAC a CE pro váš region.

  EAC-CEDigitální zrcadlovky

Pokud chybí některý z těchto prvků, může se jednat o šedé zboží:

 1. Prodejní obal musí uvádět popis v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině a ruštině.

  Languages

 2. Produkt musí nést označení EOS. Digitální fotoaparáty s označením Kiss a Rebel nejsou určeny pro vaši zemi.
 3. Na prodejním obalu musí být uvedeno logo IRISTA.

Kontrola sériového čísla

Pokud si stále nejste jisti, zda je daný produkt Canon určen k prodeji ve vaší zemi, zašlete název modelu a sériové číslo na adresu ipr.info@canon-europe.com. Během několika dní vám e-mailem zašleme odpověď. Tato služba je k dispozici pouze u digitálních fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, objektivů EF a videokamer.


Pokud zakoupíte zboží, které nesplňuje vaše očekávání, místní zákony na ochranu spotřebitelů obvykle umožňují vrátit je nepoškozené a nepoužité společně s dokladem o nákupu během určité doby zpět prodejci.


Informace podle typů produktů a zemí >