eos-m50-kit-lifestyle-001

Software Canon EOS Webcam Utility

Díky našemu špičkovému video vybavení a softwaru Canon EOS Webcam Utility máte vše, co potřebujete, k neomezeným video mítinkům, hovorům a konferencím. Zjistěte více o našem softwaru Canon webcam.

Zůstaňte připojeni

Video hovory a živé streamování získávají nový rozměr. Díky přeměně svého fotoaparátu Canon na webovou kameru si můžete při video konferencích vychutnávat profesionální kvalitu obrazu. Účastněte se mítinků s kolegy, sejděte se s rodinou a přáteli a zůstaňte neustále připojeni – i na cestách. Pro začátek si stáhněte software EOS Webcam Utility.

Začínáme

Vyplňte formulář ke stažení softwaru Canon EOS Webcam Utility pro zařízení Windows a Mac.

Stáhnout pro systém Windows

Stáhnout pro systém Mac

Tipy od společnosti Canon: Jak používat software EOS Webcam Utility

  • Pokud máte v počítači již nainstalován software EOS Webcam Utility Beta, odinstalujte jej před instalací softwaru EOS Webcam Utility do počítače.
  • Fotoaparát dokáže naráz pracovat pouze s jednou aplikací spuštěnou na počítači. Pokud aplikace s video konferencemi nebo streamováním, kterou se snažíte spustit, nedokáže přijímat video kanál z vašeho fotoaparátu, zavřete všechny ostatní aplikace na počítači, které by mohly být připojeny k fotoaparátu.
  • Při používání softwaru EOS Webcam Utility s aplikací Messenger v prohlížeči Firefox nebude software EOS Webcam Utility uveden v seznamu funkcí na vašem zařízení. Doporučujeme používat aplikaci Messenger ve verzi pro počítačovou plochu nebo použít jiný prohlížeč.
  • Nemůžeme zaručit kompatibilitu softwaru EOS Webcam Utility se všemi aplikacemi pro videokonference a/nebo streamování na trhu. Pokud zaznamenáte jakýkoli problém, doporučujeme použít alternativní aplikaci pro video konference nebo streamování a/nebo jiný prohlížeč.

Kompatibilní produkty

Objevte naši řadu špičkových fotoaparátů EOS a PowerShot. Tyto modely jsou kompatibilní se softwarem Canon EOS Webcam Utility.


Nemáte vhodnou techniku? Kupte si jeden ze speciálních streamovacích kitů.

Otázky a odpovědi

Otázka: Aplikace Symantec Endpoint Protection zobrazuje varování během instalace EOS Webcam Utility. Co mám dělat?

Odpověď: Instalační soubor setup.exe aplikace EOS Webcam Utility je podepsán platným certifikátem SSL s rozšířeným ověřením DigiCert a lze jej bezpečně nainstalovat. Klikněte na „Povolit tento soubor“ a pokračujte v instalaci.

Otázka: Mohu používat EOS Webcam Utility zároveň se softwarem EOS Utility, který je součástí základního balíčku každého fotoaparátu Canon?

Odpověď: Není to možné. Po připojení fotoaparátu je potřeba automaticky spouštěný software EOS Utility – pokud je nainstalován - zavřít.

Otázka: V jakém nejvyšší rozlišení je možné streamovat?

Odpověď: Rozlišení při použití softwaru je obecně 1024x576 při nastavení do režimu videa. Upozorňujeme, že se může lišit v závislosti na modelu fotoaparátu.

Otázka: Jaká je snímková frekvence video streamu?

Odpověď: Snímková frekvence závisí na modelu fotoaparátu, nastavení fotoaparátu, výkonu počítače a specifikacích přenosové rychlosti vašeho počítače a USB atd., nicméně ve většině případů je to až 30 snímků za sekundu.

Otázka: Jak mohu zvýšit výstupní rozlišení na USB kanálu?

Odpověď: Rozlišení video streamu přes USB kanál nelze změnit. Pokud potřebujete výstup s vyšším rozlišením, zvažte využití možností HDMI.

Otázka: Mohu měnit nastavení fotoaparátu, když je fotoaparát připojen k počítači USB kabelem?

Odpověď: Operace v nabídce menu provádějte bez připojení USB kabelu. Ostatní otočná kolečka a tlačítka můžete ovládat i při streamování videa s připojeným USB kabelem (Software nemá funkci změny nastavení fotoaparátu).

Otázka: Mohu použít mikrofon fotoaparátu?

Odpověď: Ne, software EOS Webcam Utility nepřenáší zvuk přes připojení USB. Použijte vestavěný mikrofon počítače nebo externí mikrofon samostatně připojený k počítači.

Otázka: Lze se softwarem EOS Webcam Utility používat více fotoaparátů?

Odpověď: Software nepodporuje streamování z více kamer současně.

Otázka: Jak dlouho mohu streamovat pomocí softwaru EOS Webcam Utility? Je streamování omezeno na 30 minut?

Odpověď: Streamování není omezeno na 30 minut a můžete streamovat, dokud se nevybije baterie. Pokud chcete fotoaparát používat déle, zvažte jako alternativu AC adaptér a DC propojku. V závislosti na podmínkách se fotoaparát z bezpečnostních důvodů může automaticky vypnout. Aby se zabránilo přehřátí, doporučuje se nastavit rozlišení videa na 1080p.

Otázka: Generuje nepřetržité používání fotoaparátu teplo?

Odpověď: Pokud neprovádíte záznam do fotoaparátu, funkce webové kamery negeneruje více tepla než při běžném natáčení. Pokud však provádíte záznam do fotoaparátu, bude generovat stejné množství tepla jako během normálního záznamu do fotoaparátu.

Otázka: Proč se ve video kanálu zobrazuje obrácené logo EOS Webcam Utility nebo černá obrazovka?

Odpověď: Stranová orientace závisí na použité aplikaci pro videokonference nebo streamování. Když uvidíte černou obrazovku, je to pravděpodobně proto, že nástroj EOS Webcam Utility používá jiná aplikace. Chcete-li obnovit kanál videa, můžete zavřít druhou aplikaci nebo zrušit výběr používání EOS Webcam Utility v jiné aplikaci.

Otázka: Proč ve svém video kanálu vidím černý rámeček?

Odpověď: Když je fotoaparát nastaven do režimu „Fotografie“, mohou se na okraji kolem obrazu zdroje videa objevit černé boční sloupky. Doporučujeme nastavit fotoaparát do režimu „Film“. Poznámka: Některé vybrané fotoaparáty mohou nadále zobrazovat černé boční sloupky ohraničující obraz zdroje videa, i když je fotoaparát nastaven do režimu „Film“.

Otázka: Může software fungovat prostřednicvím HDMI připojení?

Odpověď: Software EOS Webcam Utility nepodporuje připojení HDMI a podporuje pouze připojení USB. Na našich webových stránkách najdete fotoaparáty, které podporují čistý HDMI výstup a informace o tom, jak je používat.

Otázka: Je možné při streamování interně zaznamenávat video?

Odpověď: Ano, pořízení záznamu při streamování je podporováno.

Otázka: Je doba záznamu na kartu ve fotoaparátu během streamování nějak omezena?

Odpověď: Doba záznamu během streamování a zaznamenávání je omezena maximální dobou záznamu videa ve fotoaparátu.

Otázka: Co když můj fotoaparát není v seznamu, ale zkusil jsem jej připojit a funguje to?

Odpověď: Seznam podporovaných fotoaparátů obsahuje fotoaparáty, které byly testovány se softwarem. Funkčnost softwaru s fotoaparátem, který není na seznamu nemůžeme zaručit.

Otázka: Mám problém s funkčností na MacOS BigSur. Je nějaké řešení?

Odpověď: WebCam utility momentálně funguje ve verzi MacOS BigSur pouze s procesory Intel. Sledujte naše komunikační kanály, kde budeme informovat o aktualizacích


Streamování s produkty Canon

Zjistěte více o tom, jak vylepšit svou webovou kameru pro živé streamování a video konference s naší příručkou, která vás provede krok za krokem.

Zjistěte více

Návod k použití pro systém Windows

Návod k použití pro systém Mac

Potřebujete pomoc?

Software EOS Webcam Utility spolupracuje s naší řadou vybraných fotoaparátů EOS a PowerShot, ale abychom vám výběr usnadnili ještě více, vytvořili jsme pro vás příručku pro nákup, pomocí které najdete ten správný fotoaparát Canon.

Příručka pro nákup

eos-m6-mark-ii-kit-lifestyle
DOPORUČENÝ PRODUKT

Canon PowerShot G7 X Mark III

Ideální pro vlogery, streamery, videokonference a blogery. S fotoaparátem, pyšnícím se možnostmi připojení, zachytíte dokonalá videa a fotografie, které si vaši fanoušci zamilují.

Zobrazit podrobnosti

G7X MK III Vlogging

Fascinující videa, která si vaše publikum zamiluje

Pořizujte snímky krajin v čistém rozlišení 4K. Natáčejte sportovní události ve zpomaleném záběru díky snímání rychlostí až 120 sn./s. Připojte externí mikrofon, abyste i na cestách mohli nahrávat křišťálově čistý zvuk. Streamujte živě své hry v ohromující kvalitě a proměňte fotoaparát na webkameru pro konferenční hovory. S fotoaparátem PowerShot G7 X Mark III máte nekonečné možnosti.

Celý článek si můžete přečíst zde

G7X MK III Vlogging live streaming and video conferences

Mohlo by vás také zajímat...

Objevte řadu našich fotoaparátů a softwaru Canon, se kterými zůstanete připojeni, ať jste kdekoli na světě.

Windows, Microsoft, Teams jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation v USA a/nebo dalších zemích.
Google Chrome™ je ochranná známka společnosti Google Inc.
Messenger je ochranná známka vlastněná společností Facebook
Firefox je ochranná známka vlastněná společností Mozilla Foundation