O společnosti Canon

O nás

Canon Europe je dceřinná společnost japonské společnosti Canon Inc., která je předním světovým inovátorem a poskytovatelem zobrazovacích řešení.

Canon v ČR
Canon je vedoucí světovou společností na poli zpracování obrazu. V ČR působí od roku 1994. Za tu dobu se stal značkou určující trendy ve všech segmentech, kde působí, vybudoval širokou síť partnerů i distributorů a vytvořil komunitu spokojených uživatelů v domácí i podnikové sféře.

Firma se dlouhodobě se věnuje i otázkám ekologie a ochrany přírody, snižování dopadu na životní prostředí a hlásí se k myšlenkám udržitelného růstu. Stejně jako celosvětově, i ČR je držitelem certifikátu ISO 14001.

Společenské a sponzorské aktivity Canon odpovídají podnikové filozofii, která je shrnuta ve slově Kyosei. Jeho význam lze vyložit jako „společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Při rozhodování o sponzorských aktivitách je proto důležitým faktorem přispívání komunitám, ve kterých Canon pracuje, za současného zvyšování povědomí o značce.

Od počátku své existence v roce 1933 se Canon soustředí na oblast fototechniky, od šedesátých let se zaměřuje i na další oblasti související s řešeními pro zpracování obrazu a aplikovaným využitím kancelářské a výpočetní techniky. Výrazným milníkem v historii byla akvizice nizozemské společnosti Océ v roce 2010, která na českém trhu rozšířila portfolio služeb především v oblasti profesionálního tisku a jeho outsroucingu.

„Do českého prostředí přinášíme všechny hodnoty, díky kterým je Canon uznávanou globální značkou: technologickou vyspělost, důraz na vysokou přidanou hodnotu a spolehlivý trvalý vztah se svými partnery. Canon představuje záruku vysoké kvality ve všech segmentech, kde působíme. Výrazným impulsem pro náš rozvoj byla akvizice Océ, díky níž jsme v našem týmu přivítali špičkové profesionály z dynamicky se rozvíjející oblasti outsourcingu a zvýšili tak komplexnost služeb pro naše zákazníky“, říká Ladislav Paleček, generální ředitel Canon CZ, Canon Slovakia.

Pro domácnost a malé firmy
Domácnosti i malé firmy mohou díky produktům společnosti Canon zvládnout úkoly, se kterými se každý den setkávají při práci s obrazem i dokumenty. Od fotografie přes kopírování či skenování až po tisk v potřebné kvalitě.
Značka Canon je neodmyslitelně spojená s fotografickou technikou. V tomto oboru jí dlouhodobě patří vedoucí postavení, v Evropě obhájil již potřinácté svou pozici nejdůvěryhodnější značky fotoaparátů. S přístroji společnosti Canon fotografují jak začátečníci, tak poloprofesionálové i špičky světové fotografie. Kompletní nabídku pro fotografy doplňuje široká nabídka objektivů a kvalitní příslušenství. Nechybí ani digitální videokamery.

Fotografií ovšem celé zpracování obrazu teprve začíná. Canon nabízí široké spektrum produktů umožňující další práci s ním. Patří sem software pro práci s digitálními fotografiemi, kompletní nabídka inkoustových a laserových tiskáren i multifunkčních zařízení, skenery, projektory a zařízení pro televizní vysílání. Nabídku společnosti doplňují další kancelářské produkty, například kalkulačky.
V České republice dlouhodobě patří Canon do špičky ve všech oblastech, ve kterých se pohybuje. Na poli digitálních zrcadlovek i digitálních kompaktů určuje podobu trhu, v oblasti inkoustových multifunkcí ovládá okolo 40 procent trhu.
Produktům pro zpracování obrazu určeným pro koncové spotřebitele se věnuje samostatná divize společnosti Canon a prodej produktů mají na starosti, vzhledem k cílové skupině, především distribuční kanály a prodejní partneři.

Profesionální tisk
V oblasti firemního a profesionálního tisku a zpracování obrazu nestačí jen samotná zařízení. Zákazníci vyžadují řešení, která zajistí vysokou efektivitu, vyhovují bezpečnostním požadavkům, mají nízké provozní náklady, snadno se ovládají a dovolí jednoduché začlenění do podnikového prostředí. K těmto základním potřebám přidává Canon snadnou škálovatelnost a tedy i ochranu prostředků investovaných do technologií, zaškolení uživatelů i dalších oblastí.
Mostem mezi produkty pro koncové zákazníky a firemní klientelu jsou v případě značky Canon především laserové multifunkční tiskárny, barevné kancelářské tiskárny a specializované skenery. Zákazníci u nich oceňují zejména vysokou rychlost tisku a skenování, vynikající kvalitu tiskového a obrazového výstupu, podporu síťových technologií včetně napojení na firemní infrastrukturu a pokročilé možnosti zabezpečeného tisku i skenování. Důležitým faktorem je i důraz, který Canon klade na úsporný provoz všech svých technologií.
Canon se výrazně profiluje i na poli černobílého a barevného digitálního produkčního tisku. Právě trh barevného digitálního tisku technologie Canon vytvářely a spojují kvalitu ofestového tisku a s pružností, kterou nabízí digitální tiskové stroje. V oblasti černobílého produkčního tisku nabízí Canon po akvizici společnosti Océ kompletní portfolio - od zařízení s příznivou pořizovací cenou pro menší objemy tisku až po zařízení, která vyhoví vysokým požadavkům oddělení komerčního tisku a podnikových reprografických oddělení.
Do kreativního prostředí i do projekčních kanceláří cílí Canon velkoformátovými tiskárnami určenými pro řadu oblastí od tisku návrhů přes produkční tisk až po výstavní, fotografické a umělecké tisky.

Outsourcing dokumentových služeb
Firemní procesy je možné zajistit mnoha různými způsoby - od důsledného zajištění vlastními zdroji až po kompletní outsourcing. Procesy zaměřené na správu a řízení dokumentů nejsou žádnou výjimkou. Přestože jde o činnosti, které jsou v řadě společností hluboce zakořeněny, potvrzují dlouhodobé zkušenosti divize Canon Business Services i jejích zákazníků, že při schopnosti správně se rozhodnout a ochotě změnit lety zaběhlé principy je v oblasti správy a řízení dokumentů možné dosáhnout skutečně významných pozitivních efektů. Díky bezpečnostní certifikaci dokáže Canon zajistit i zpracování i klasifikovaných informací.

Služby společnosti Canon zaměřené na správu dokumentů umožňují zákazníkům efektivně řídit a zdokonalovat celý proces správy dokumentů. Komplexní přístup umožňuje pokrýt celý životní cyklus dokumentů od okamžiku jejich vzniku v elektronické podobě (včetně převodu z papírové do elektronické podoby), přes správu verzí, tisk a distribuci až po archivaci a skartaci v souladu se zákonnými normami. Podpora správy dokumentů je samozřejmě využitelná i v případě již existujících dokumentů a zavedených služeb, například podatelny či pošty.
Firemní zákazníci mohou dále využít řízené tiskové služby umožňující nepřetržitou správu a optimalizaci vybavení využívaného pro výstup dokumentů. V nabídce společnosti Canon nechybí ani služby zaměřené na vysoce kvalifikované poradenství a implementační podporu. Vhodnou kombinací jednotlivých služeb z oblastí Document Management Services (DMS) a Document Process Outsourcing (DPO) lze dosáhnout významných pozitivních efektů včetně snížení celkových nákladů na vlastnictví a dlouhodobou ochranu investic.

spacer
					image

O firmě Canon

O společnosti Canon
Partners & Alliances
Udržitelnost
Bezpečnost a likvidace
Social Networks
Průvodce užíváním loga Canon