Grey goods

Nástroj pro kontrolu
sériového čísla
Zkontrolovat nyní

Nespokojte se s málem

Nepřipravujte se o výhody, které značka Canon nabízí – například u produktů Canon, které nejsou určeny pro vaši zemi

Někdy se může stát, že jsou do vaší země importovány produkty Canon, které nejsou určeny k prodeji ve vašem regionu. Jedná se o takzvané šedé zboží, které se často prodává za nižší cenu – skutečnost je ale taková, že z dlouhodobého pohledu vás toto zboží může vyjít mnohem dráž.

Skryté náklady produktů Canon, které nejsou určeny pro vaši zemi

Společnost Canon vyvíjí velké úsilí, aby byly její produkty pečlivě lokalizovány a upraveny pro zemi, kde budou prodávány a kde mají být používány. V každém regionu společnost Canon pečlivě volí hardware, software, návody v odpovídajícím jazyce, příslušenství (zástrčky, konektory či brašny) a záruční podmínky.

Na první pohled se sice může zdát, že šedé zboží je výhodné; prodejci s nimi však často manipulují tak, že sami upraví příslušenství, manuály či záruční podmínky, čímž může dojít k omezení možností, které společnost Canon nabízí. Někdy se dokonce stává, že se prodejce tváří, že pochází z vaší země, ačkoli to není pravda – proto se vyplatí být obezřetný.

Rizika, problémy a dodatečné náklady, se kterými se při nákupu šedého zboží můžete potýkat:

Dovozní clo a jiné celní poplatky – tyto náklady vám mohou být naúčtovány k ceně produktu.

Reklamace či vrácení zboží může být obtížné nebo zcela nemožné – na prodejce z jiných zemí se nemusí vztahovat stejné zákony na ochranu spotřebitelů jako ve vaší zemi.

Na zboží nemusí být poskytována záruka a zákaznická podpora – šedé zboží nemusí mít ve vaší zemi nárok na záruční podporu společnosti Canon. U šedého zboží poskytuje záruční podporu prodejce, nikoli výrobce. Nachází-li se prodejce v jiné zemi, může se stát, že vám neposkytne podporu, jakou byste očekávali. Také se může stát, že záruční opravy, které zajistí prodejce, budou prováděny nezávislou servisní společností, jejíž služby nemusí splňovat přísné standardy společnosti Canon.

Potenciálně nebezpečné či nekvalitní napájecí kabely či adaptéry – ke zboží může být dodáváno příslušenství jiného výrobce, které není schváleno společností Canon a nemusí splňovat bezpečnostní předpisy ve vaší zemi.

Nekvalitní návody k použití – prodejci šedého zboží často dodávají návody v jiném jazyce nebo jen nekvalitní a nečitelné fotokopie.

Ztráta nároku na vrácení peněz / promoakce – nebudete mít nárok na případný cashback nebo na jiné výhodné promoakce, které společnost Canon ve vaší zemi nabízí.

Výhody nákupu produktů Canon určených pro vaši zemi

Všem uvedeným problémům se můžete vyhnout, pokud u ověřeného místního prodejce zakoupíte zboží, které je společností Canon určeno pro vaši zemi. Tyto produkty jsou specificky nakonfigurovány, je k nim poskytována podpora a dodávají se společně se schváleným příslušenstvím, které může poskytnout pouze společnost Canon – takže můžete nakupovat bez starostí a naplno si užívat všech výhod, které společnost Canon nabízí.


Vyhledání renomovaného prodejce Canon ve vaší zemi

Základní pokyny jak zjistit, zda jsou produkty Canon šedým zbožím

Při posuzování, zda se jedná o šedé zboží, vám kromě nástroje pro ověření sériového čísla dostupného na této stránce mohou pomoci i následující indikátory a jazykové prvky:


Kompaktní digitální fotoaparáty – IXUS a PowerShot

Pokud chybí některý z těchto prvků, může se jednat o šedé zboží:

Jazyky na balení produktu

Balení produktu musí uvádět popis v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině a ruštině;

The sales box

Uvnitř balení

Uvnitř balení se musí nacházet záruční list společnosti Canon platný pro vaši zemi a produkty by měly nést označení IXUS nebo PowerShot. Produkty Canon mohou mít na různých trzích různá označení a kamery s označením IXY nebo Digital ELPH jsou společností Canon určeny pro jiné země.

Loga EAC a CE

Na balení i na samotném produktu musí být uvedena loga EAC a CE pro vaši zemi.

EAC & CE logos

Videokamery pro spotřebitele

Pokud chybí některý z těchto prvků, může se jednat o šedé zboží:

Jazyky na balení produktu

Balení produktu musí uvádět popis v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině a ruštině;

Logo PAL

Na balení musí být uvedeno logo PAL. PAL je evropský formát videa; formát NTSC je určen především pro americký trh.

The PAL Logo

Název produktu

Produkt by měl být označen názvem Legria. Produkty mohou na různých trzích používat různé názvy. Například spotřebitelské videokamery s označením VIXIA nejsou určeny pro vaši zemi

Loga EAC a CE

Na balení i na samotném produktu musí být uvedena loga EAC a CE pro vaši zemi.

EAC & CE logos

Digitální zrcadlovky a bezzrcadlové produkty

Pokud chybí některý z těchto prvků, může se jednat o šedé zboží:

Jazyky na balení produktu

Balení produktu musí uvádět popis v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině a ruštině;

The sales box

Název produktu

Produkt musí nést označení EOS. Digitální zrcadlovky a bezzrcadlové fotoaparáty s označením Kiss nebo Rebel jsou určeny pro jiné země.

Uvnitř balení

Uvnitř balení se musí nacházet záruční list společnosti Canon platný pro vaši zemi. U produktů s označením EOS R by balení mělo obsahovat kartu sériového čísla produktu, na které je vytištěno sériové číslo produktu.
Sériová čísla uvedená na produktu, balení a kartě by se měla shodovat.

Loga EAC a CE

Na balení i na samotném produktu musí být uvedena loga EAC a CE pro vaši zemi.

EAC & CE logos

Kontrola sériového čísla

Tato služba je k dispozici pouze u digitálních fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, bezzrcadlových fotoaparátů, objektivů a spotřebitelských videokamer. Pokud chcete zkontrolovat sériové číslo objektivu, který byl součástí sady, musíte z níže uvedeného seznamu modelů vybrat název modelu fotoaparátu v sadě. Pokud si stále nejste jisti, zda je daný produkt Canon určen k prodeji ve vaší zemi, zašlete označení modelu a sériové číslo na e-mailovou adresu ipr.info@canon-europe.com. Během několika dní vám zašleme odpověď.

vyžadováno
vyžadováno
Najděte sériové číslo.