Colorado 1650 a UVgel od Canonu získaly nezávislá ocenění kvality a odolnosti

PRAHA, 31. března 2020 - Dodavatel produkčních a komerčních tiskáren Canon Production Printing získal hned dvě potvrzení vysoké profesionality produkce od renomovaných výrobců tiskových materiálů. Oceněno bylo nejnovější velkoformátové zařízení Colorado 1650 využívající novou verzi inkoustů Canon UVgel 460. Společnosti 3M a Avery Dennison se shodly, že výsledky tisku splňují ty nejvyšší nároky na kvalitu a odolnost, a udělily proto zařízení i inkoustu své certifikáty 3M Performance Guarantee a ICS Warranty Program.

Avery Dennison i 3M jsou renomovaní výrobci médií, kteří testují tiskové výstupy na vlastních materiálech a udělují doporučení a garance poskytovatelům tiskových služeb. Certifikát ICS Warranty Program od Avery Dennison je uznávanou zárukou toho, že velkoformátové aplikace vytištěné na stroji Colorado 1650 s použitím technologie UVgel 460 a médií od tohoto výrobce splňují vysoké nároky na kvalitu a odolnost, která dosahuje až 8 let při venkovní a 11 let při vnitřní instalaci.


Podobně je tomu i u certifikátu 3M Performance Guarantee, který při použití kvalitních médií od firmy 3M zaručuje zákazníkům pracujícím na stroji Colorado 1650 s pomocí technologie UVgel 460 splnění nejvyšších nároků na kvalitu a spolehlivost.


Tiskové zařízení Colorado 1650, které je druhým členem produktové řady Colorado, bylo společností Canon představeno loni v květnu na veletrhu FESPA 2019 v Mnichově. Díky unikátní technologii FLXfinish umožňuje volbu mezi lesklým a matným efektem, aniž by zákazník musel měnit inkoust nebo médium, a nabízí tak ještě širší spektrum využití. Zároveň Colorado 1650 pracuje s novými flexibilními inkousty UVgel 460 vhodnými i pro aplikace, které je potřeba ohýbat, například soft signage dekorace, flexibilní tapety, ale i aplikace pro exteriér včetně polepů vozidel.


“Naším cílem bylo vyvinout řešení, které by v sobě dokázalo spojit všechny výhody různých inkoustových technologií a umožnilo klientům práci s nejširší dostupnou škálou tiskových materiálů,” vysvětluje Dirk Brouns, viceprezident pro velkoformátové grafiky společnosti Canon Production Printing.


Colorado 1650 i UVgel si od svého uvedení na trh rychle získaly oblibu u zákazníků v mnoha zemích. Už na konci roku 2019 produkovaly dohromady po celém světě měsíčně přes milion metrů čtverečních velkoformátového tisku. Nyní se tiskovému zařízení i inkoustové technologii navíc dostalo certifikace kvality od dvou předních výrobců materiálů pro tisk.


„Ocenění kvality od dvou tak respektovaných značek jako je 3M a Avery Dennison nás těší stejně jako rychle rostoucí počet instalovaných zařízení Colorado 1650 a využívání nové generace inkoustů UVgel. Společně svědčí o tom, že jsme se pro oblast velkoformátové grafiky stali etalonem trhu, a to zejména díky kvalitě a rychlosti tisku bez kompromisů v kombinaci s vysokou flexibilitou a nepřeberným množstvím potisknutelných materiálů,“ dodává Dirk Brouns z Canonu.