Až 133 metrů produkčního inkoustového tisku za minutu s Canon ProStream 1800

PRAHA, 15. července 2020 – Produkční inkoustová tiskárna Canon ProStream 1800 s kontinuálním podáváním díky svému výkonu posouvá možnosti komerčního tisku. Nejnovější model ze série ProStream 1000 nabízí ještě vyšší rychlost, až 133 metrů za minutu, a i při takové rychlosti dokáže zachovat kvalitu plně srovnatelnou s ofsetovým tiskem.

Tato nová produkční tiskárna představuje rozšíření úspěšné technologie ProStream, která byla na trh uvedena v roce 2017 a dočkala se již 30 instalací. „Jsme nadšeni, že můžeme tuto novinku nabídnout zákazníkům, kteří touží po špičkovém výkonu. Model ProStream 1800 ještě více podpoří jejich vášeň pro tisk. Byl navržen tak, aby posouval hranice komerčního tisku a splňoval neustále se měnící požadavky zákazníků,“ říká Peter Wolff, viceprezident divize Production Printing Products, EMEA Commercial Printing společnosti Canon Europe.


Tato produkční tiskárna kombinuje poslední inovace z oblasti inkoustového tisku s osvědčenými technikami ofsetu a dosahuje unikátní rovnováhy mezi vysokou produktivitou, špičkovou kvalitou, flexibilitou a možnostmi využití širokého spektra médií. Komerční tiskárny tak mohou rozšířit svou nabídku a přesunout větší objemy zakázek z ofsetového tisku na digitální inkoustový tisk a zvednout úroveň produkce i díky širokému spektru aplikací včetně prémiového a vysokoobjemového direct mailu, knih, katalogů nebo časopisů.


ProStream 1800 u náročných zákazníků boduje svou nekompromisní rychlostí až 133 m/min, což je dokonce o dvě třetiny více než u prvních modelů řady ProStream 1000. Zvládne tak vytisknout až 107 500 stran formátu A4 nebo 11 300 listů B2 4/4 za hodinu, to vše při zachování nejvyšší kvality.


Co se týče médií, ProStream jich zvládne mnoho, podobně jako další modely z této řady: standardní ofsetový natíraný papír, nenatíraná média, papír optimalizovaný pro inkoustový tisk s gramážemi od 40 g/m do 300 g/m. Můžete tisknout kalendáře, plakáty a POS o šířce až 556 mm a délce až 1 524 mm. S tímto modelem navíc není nutné přerušovat tisk kvůli výměně různých délek formátů. ProStream 1800 díky tomu zajišťuje zcela plynulý přechod, rozšířenou flexibilitu i snadnou obsluhu.


Rovnoměrné vysoušení všech úloh zajistí integrovaný systém Air Floatation Drying, lze tedy tisknout efektivně na široké spektrum médií, aniž by došlo ke snížení vysokých standardů hotového výstupu. Tím, že nedochází ke kontaktu s papírem, chrání systém sušení výtisk a zajišťuje optimální výsledek, zachovává navíc lesk a chrání povrch papíru. „Pomáhá i umělá inteligence, která je propojená se senzorem a neustále upravuje nastavení systému sušení během tisku. Ať už tisknete módní katalog nebo vysoce hodnotný reklamní leták, můžete si být jisti, že udělá dojem. A další výhoda? Systém udržuje optimální teplotu tiskového média, a tím snižuje spotřebu energie,“ vypočítává přednosti stroje Peter Wolff.


ProStream 1800 využívá tiskové hlavy drop-on-demand s nativním rozlišením 1 200 DPI a společností Canon vyvinuté polymerové pigmentové inkousty s technologií Canon ColorGrip. To zajišťuje konzistentnost barev. Dále je využívána také inline kontrola kvality od Canonu, což je vysoce výkonný automatický kamerový systém, který hlídá výslednou kvalitu výstupu, aby snížil potřebu fyzického dohledu při tisku na minimum.


Úspěšný původní model ProStream 1000 zůstává i nadále v prodeji, a stávající zákazníci jej navíc mohou snadno upgradovat na ProStream 1800, potřebují-li zvýšit objemy tisku. Dává jim to možnost snadno se přizpůsobit měnící se dynamice trhu, a přitom udržet vysokou kvalitu, rychlost a podporu různých druhů médií.


„Ve společnosti Canon sdílíme s našimi zákazníky nadšení pro tisk a chápeme, že s tím, jak se jejich podnikání musí přizpůsobovat měnícím se požadavkům trhu, musí se vyvíjet také naše technologie. Díky uvedení nového stroje ProStream 1800 na trh můžeme podpořit zákazníky, kteří chtějí zvýšit objemy tisku, aniž by kvůli tomu museli dělat kompromis v kvalitě nebo rychlosti,“ uzavírá Peter Wolff z Canonu.


Zákazníci si mohou nový model ProStream 1800 prohlédnout v zákaznickém centru Customer Experience Centre v německém Poingu nebo požádat o virtuální prohlídku. Podrobnější informace získáte i na webu společnosti Canon.