Canon rozšiřuje řadu tiskáren PIXMA G MegaTank o pět základních modelů

Praha, 20. října 2020 – Společnost Canon Europe dnes oznámila rozšíření oblíbené řady tiskáren PIXMA G MegaTank o pět modelů základní kategorie s možností doplňování inkoustu, určených pro malé firmy, domácí kanceláře a studenty. Všechny nové modely se vyznačují především jednodušším ovládáním s výměnnou odpadní nádobkou, které zkracuje prostoje, vylepšenými zásobníky na inkoust, které maximálně usnadňují doplňování nádržek, a dvouřádkovým LCD displejem pro rychlý přístup k nastavení. Ekonomický režim nabízí vyvážený poměr mezi náklady a efektivitou tisku. Umožňuje bez potíží a hospodárně vytisknout tisíce stránek, kdykoli je potřeba.

Vysokoobjemový nízkonákladový tisk pro práci i zábavu – ideální pro domácí kanceláře, studenty a rodinnou tvorbu


Do produktové řady přibylo pět spolehlivých a odolných tiskáren s doplňováním inkoustu, které nabízejí funkce, jako je připojení do cloudu, Wi-Fi nebo vysokorychlostní tisk, a které vyhoví všem požadavkům a rozpočtovým možnostem:


  • PIXMA G3460 – Vysokorychlostní multifunkční zařízení (tisk, skenování, kopírování) s Wi-Fi připojením
  • PIXMA G3420 – Vysoce kvalitní multifunkční tiskárna s podporou Wi-Fi
  • PIXMA G2460 – Vysokorychlostní multifunkční zařízení
  • PIXMA G2420 – Multifunkční zařízení s vysokou výtěžností, které dokáže tisknou, skenovat a kopírovat
  • PIXMA G1420 – Snadno použitelná jednoúčelová tiskárna

Maximalizujte produktivitu


Těm, kdo potřebují úsporné, avšak výkonné tiskové řešení, umožňuje tato řada vytisknout 60001 stran na jednu nádobku černého inkoustu a v ekonomickém režimu o 26 % více2. Při barevném tisku dosahují zařízení řady MegaTank až 7700[1] stran na jednu sadu barevných inkoustů, tj. o 700 stran více než dřívější modely. Dva vysokorychlostní modely v nabídce, PIXMA G3460 a PIXMA G2460, dokážou tisknout rychlostí 10,8 výtisků za minutu při použití pouze černého inkoustu a 6 výtisků za minutu plnobarevně. Díky spolehlivému tisku mohou uživatelé věnovat čas a energii jiným kreativním činnostem a tisknout s důvěrou vysoce kvalitní výstupy ve velkých objemech. Svým čistým a ostrým tiskem tato řada tiskáren uspokojí požadavky širokého spektra uživatelů – od těch, kdo pracují z domova a potřebují tisknout dlouhé textové dokumenty, po ty, kdo se věnují kreativní tvorbě se svojí rodinou.


Kratší odstávky na údržbu


Uživatelsky vyměnitelná odpadní nádobka zjednodušuje provoz a usnadňuje údržbu. Díky umístění inkoustových nádobek na čelní straně tiskárny lze snadno a rychle zjistit aktuální hladinu inkoustů. Uživatelé mohou jednoduše zkontrolovat hladinu v odpadní nádobce na LCD displeji3 nebo v aplikaci Canon PRINT App (iOS/Android), která je k dispozici pro modely PIXMA G3460 a PIXMA G3420.


Zvýšená kompatibilita


Nový, zdokonalený typ inkoustových lahviček maximálně usnadňuje doplňování inkoustu. Lahvičku stačí zasunout do příslušné nádržky, ta se sama doplní a proces automaticky ukončí po dosažení plného stavu. Dvouřádkový displej u všech multifunkčních modelů4 usnadňuje ovládání a funkce automatického zapnutí a vypnutí šetří čas a energii.


Modely PIXMA G3460 a PIXMA G3420 s Wi-Fi umožňují uživatelům jednoduché připojení a tisk z  chytrých zařízení díky kompatibilitě s technologiemi Apple AirPrint a Mopria pro Android a podpoře aplikace Canon PRINT. Kreativně zaměření uživatelé mohou hledat inspiraci na internetových stránkách Canon Creative Park, kde naleznou mimo jiné trojrozměrné papírové skládanky a modely, šablony různých blahopřání apod.


Podpora různých tiskových médií


Drobní podnikatelé mohou doma nebo v kanceláři na tiskárnách Canon PIXMA G MegaTank tisknout plakáty na délku až 1,2 m, např. různé poutače nebo jiné propagační materiály. Rodiny, které se rády pochlubí svojí kreativitou, mohou vybírat z široké škály médií, jako je magnetický fotografický papír Canon pro tisk vlastních magnetů na dvířka lednice nebo opakovaně použitelný samolepicí fotografický papír pro výzdobu stěn, zrcadel, notebooků nebo krytů telefonů. Tiskárny Canon PIXMA G MegaTank nabízí výkonný všestranný tisk a poslouží stejně dobře k práci i k zábavě. V balení je navíc jedna lahvička černého inkoustu zdarma, takže je možné vytisknout až 12 000 černobílých stránek bez nutnosti nákupu nového inkoustu.


Fotografie nových tiskáren společnosti Canon si můžete prohlédnout ZDE.


Prodej bude zahájen v prosinci 2020.


Další informace o tiskárnách řady Canon PIXMA G MegaTank naleznete na stránkách:
https://www.canon-europe.com/printers/pixma-g2420/1 Výtěžnost inkoustu je odhadovaná hodnota na základě vlastní zkušební metody společnosti Canon s použitím testovacího vzoru podle normy ISO/IEC 24712 při simulaci průběžného tisku s náhradními inkoustovými nádržkami po úvodním nastavení
2 Ekonomický režim snižuje spotřebu černého inkoustu snížením hustoty, lze takto vytisknout o 26 % více stránek než ve standardním režimu
3 Nevztahuje se na model PIXMA G1420
4 Nevztahuje se na model PIXMA G1420