Canon uvádí na trh upravenou verzi bezdrátového rádiového ovladače blesků Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

PRAHA, 4. února 2021 – Společnost Canon Europe dnes představila ST-E3-RT(Ver.2) – modernizovanou verzi vysílače ST-E3-RT. Upravený vysílač umožňuje synchronizované odpalování blesků Speedlite na vzdálenost až 30 m a dává profesionálním fotografům větší tvůrčí svobodu ve studiu i v plenéru. Podporuje nejdůležitější funkce nedávno představeného blesku Speedlite EL-1 a nabízí také nové možnosti při použití s dříve uvedenými blesky RT řady Speedlite – včetně bezdrátové (radiem řízené) synchronizace na druhou lameluᶦ.

Mezi další nové funkce vysílače ST-E3-RT(Ver.2) patří podpora mikro záblesku s nízkým výkonem 1/8192 u blesku Speedlite EL-1ii nebo novou paměť nastavení blesku (FE Memory) pro fotografy, kteří užívají manuální režim.


Vysoká kvalita, flexibilita při práci


Prostřednictvím bezdrátového radiové ovládání a synchronizace na druhou lameluiii odpaluje vysílač ST-E3-RT(Ver.2) blesk na konci dlouhé expozice. Pomáhá tak dosáhnout přirozeného dojmu při fotografování objektů v pohybu. Vysílač ST-E3-RT(Ver.2) tuto funkci nově nabízí v bezdrátové podobě, čímž uživatelům poskytuje větší flexibilitu v různých fotografických situacích.


Při fotografování s otevřenou clonou, případně s vysokou citlivostí, se často stává, že blesk fotografovaný objekt a scénu přesvítí. To fotografa nutí změnit nastavení nebo uspořádání scény. Tím se však ztrácí zamýšlený efekt. Ve spojení s bleskem Speedlite EL-1iv dokáže vysílač odpálit mikro záblesk s 1/8192 výkonu a jemně tak scénu přisvětlit bez narušení atmosféry a přesvícení původního osvětlení. Tato funkce je ideální pro módní a portrétní fotografy, kteří chtějí zachytit scénu s přirozenou atmosférou.


ST-E3-RT(Ver.2) staví na flexibilních schopnostech původního modelu vysílače. Podporuje paměť nastavení blesku (FE Memory), díky níž je možné rychleji a pohodlněji hodnoty ručně upravovat. Nyní není nutné testovat nastavení na řadě zkušebních snímků, ale pořídit první snímek s hodnotami automaticky nastavenými podle měření objektivem v režimu E-TTL. Následně může uživatel přepnout blesky do ručního režimu a provést úpravy nastavení podle potřeby, přičemž původní nastavení E-TTL zůstává uloženo.


Prodloužení životnosti produktu


Canon Europe také stávajícím uživatelům nabízí zpoplatněnou modernizaci modelu ST-E3-RT. Uživatelé mohou své vysílače zaslat do některého z uvedených servisních středisek společnosti Canon k modernizaci, která přidává nové funkce a schopnosti, jaké nabízí ST-E3-RT(Ver.2).


Fotografie vysílače ST-E3-RT(Ver.2) si prohlédněte ZDE.


Fotografie blesku Speedlite EL-1 jsou ZDE.


Další informace o vysílači ST-E3-RT(Ver.2) a jeho kompatibilitě naleznete na stránkách: https://www.canon-europe.com/cameras/speedlite-transmitter-st-e3-rt-v2/



i S podporovanými fotoaparáty uvedenými na trh od roku 2020, s nejnovějším firmwarem (např. EOS-1D X Mark III a EOS R5/R6, nikoli však EOS 850D). Podporuje blesky Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.
ii 1/8192 výkonu pouze u blesku EL-1 (při vysokorychlostní synchronizaci se zvyšuje na 1/128 výkonu).
iii S podporovanými fotoaparáty uvedenými na trh od roku 2020, s nejnovějším firmwarem (např. EOS-1D X Mark III a EOS R5/R6, nikoli však EOS 850D).
Podporuje blesky Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.
iv 1/8192 výkonu pouze u blesku EL-1 (při vysokorychlostní synchronizaci se zvyšuje na 1/128 výkonu).