Tiskněte bez přestání s novou generací tiskáren Canon s technologií MegaTank - kde se kvalita setkává z kvantitou

Praha, 14. dubna 2021 – Společnost Canon Europe dnes oznámila rozšíření své řady barevných tiskáren s možností doplňování inkoustu o dva nové modely pro vysokoobjemový fotografický tisk – zařízení 3-v-1 PIXMA G640 a jednoúčelovou tiskárnu PIXMA G540. Díky tiskové hlavě FINE a sadě šesti inkoustů na bázi barviv (systém ChromaLife 100) obě zařízení umožňují tisknout živé a detailně prokreslené fotografie, na které může být hrdý každý fotografický nadšenec. Mezi jejich další přednosti patří velkokapacitní nádobky na inkoust, které umožňují tisk ve velkých objemech, jednoduchá údržba a rozšířená podpora tiskových médií. Jedná se tedy o ideální řešení pro fotolaby, které potřebují vyhovět náročným požadavkům na tisk.

Řešení pro tisk obrazového materiálu ve velkých objemech ve vysoké kvalitě pro fotolaby a domácí fotografické nadšence


Vysoce kvalitní tisk na libovolný povrch


Tiskárny PIXMA G640 a G540 dávají poskytovatelům tiskových služeb konkurenční výhodu díky šesti inkoustům na bázi barviv, včetně dvou nových barev (červené a šedé), s nimiž je možné tisknout živé, vysoce kontrastní fotografie s širokým barevným spektrem, hlubokými a prokreslenými stíny a sytými tóny. Oba modely jsou osazené tiskovou hlavou s technologií FINE, která dosahuje vysoké kvality tisku s nízkou zrnitostí a výraznou barevností.


Uživatelé se mohou spolehnout na konzistentně vysokou kvalitu tisku s minimálním barevným posunem na libovolném povrchu. Tiskárny podporují široké spektrum médií, včetně oboustranného matného, běžného lesklého či polomatného fotopapíru. Fotografičtí nadšenci, kteří chtějí dát průchod své kreativitě, mohou tisknout fotografie bez okrajů až do formátu A4 a vybírat z široké škály médií, jako je magnetický fotografický papír Canon pro tisk vlastních magnetů na dvířka lednice nebo opakovaně použitelný samolepicí fotografický papír pro výzdobu stěn.


Vysokoobjemový fotografický tisk


Nejnovější inkoustové tiskárny Canon jsou konstruované pro vysokou zátěž při využití například v komerčních fotolabech. Jsou proto vybavené inkoustovými nádobami MegaTank s mimořádně vysokou výtěžností. Jedna sada inkoustových nádobek vystačí přibližně na 3800 fotografií formátu 10x15 cm, což znamená delší intervaly doplňování inkoustů, kratší dobu prostojů a nižší náklady. Firmy se tedy nemusí v tisku omezovat.i Nové tiskárny dokáží vytisknout fotografii formátu 10x15 cm za necelých 47 sekundii. Zadní zásobník na 100 listů umožňuje tisknout delší dobu nepřerušovaně. To vše pomáhá zvýšit produktivitu, což ocení zejména frekventované provozovny, které musí rychle uspokojit náročné požadavky na tisk.


Snadné použití, jednoduchá údržba


Tiskárny PIXMA G640 a G540 přináší užitečná vylepšení, například uživatelsky vyměnitelnou tiskovou hlavu pro jemný tiskiii a kazetu pro údržbu (tj. zásobník odpadního inkoustu), kterými uživatelům usnadňují péči o zařízení a omezují dobu nutných odstávek. Inkoustové nádobky MegaTank šetří čas a námahu. Jsou opatřené speciálně tvarovanými uzávěry, které brání záměně při doplňování a vyžadují minimální úsilí.


Obě tiskárny jsou energeticky úsporné a šetří energii díky funkci automatického zapnutí a vypnutí. Dvouřádkový LCD display usnadňuje úpravu nastavení a správu tiskových úloh. Tiskárny Canon PIXMA G640 a G540 nabízí možnost připojení přes Wi-Fi, takže si je mohou fotografičtí nadšenci bezdrátově propojit se svými počítači, fotoaparáty a chytrými zařízeními a přímo tisknout své nejpovedenější snímky jednoduše pomocí aplikace Canon PRINT, Mopria pro Android nebo Apple AirPrint.


Další informace o tiskárnách Canon PIXMA G640 a PIXMA G540 naleznete na stránkách:
https://www.canon.cz/printers/pixma-g640/
https://www.canon.cz/printers/pixma-g540/


Fotografie nových tiskáren naleznete ZDE.


Canon PIXMA G640 a G540 – hlavní funkce a vlastnosti:


  • Snadno doplnitelné nádobky na inkoust MegaTank s vysokou výtěžností – z jedné sady lze vytisknout 3800i fotografií formátu 10x15 cm
  • Rychlý tisk (fotografie 10x15 cm za 47 sekund ii )
  • Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta pro výrazné omezení doby odstávek
  • Kompatibilní s mnoha různými médii, včetně magnetických, opakovaně nalepovacích, zažehlovacích, oboustranného matného a fotografického papíru

i  Výtěžnost inkoustu je odhadovaná hodnota na základě vlastní zkušební metody společnosti Canon s použitím testovacího vzoru podle normy ISO/IEC 29103 při simulaci průběžného tisku s náhradními inkoustovými nádržkami po úvodním nastavení.
ii  Rychlost fotografického tisku při výchozím nastavení ovladače, tisk standardního obrazu podle normy ISO/JIS-SCID N2 na papír Canon Photo Paper Plus Glossy II, není brána v úvahu doba nutná ke zpracování dat na zdrojovém počítači.
iii Dostupnost se liší podle regionu.