Úspěšná rodina velkoformátových tiskáren od Canonu hlásí nový přírůstek, Colorado 1630

PRAHA, 19. května 2021 – Společnost Canon rozšiřuje portfolio 64” tiskáren využívajících technologii UVgel a uvádí na trh novou řadu Colorado 1630. Tato průmyslová tiskárna představuje pro společnosti působící na trhu velkoformátového tisku chytrou volbu, protože jim nabízí přístup ke všem prověřeným výhodám technologie UVgel, investice do dalšího rozšíření podnikání je přitom nižší a přináší řešení pro tisk menších objemů. Základní model Colorado 1630, pyšnící se odolností, spolehlivostí a stabilitou, lze přizpůsobit individuálním obchodním potřebám každého uživatele, protože umožňuje připojení modulů, jako je FLXfinish, dostupnost druhé role tiskových médií nebo snadný oboustranný tisk.

Řada Colorado 1630 je navržená pro reklamu, a proto poskytovatelům tiskových služeb a interním korporátním tiskárnám nabízí vynikající kvalitu tisku s rozlišením 1 800 dpi a vysoce odolné tisky s využitím téměř jakéhokoliv média, a navíc jsou bez zápachu a okamžitě suché. Díky tomu se tyto tisky hodí pro všemožné aplikace.  Ve svém nejrychlejším režimu může Colorado 1630 při tisku aplikací, jako jsou venkovní bannery a billboardy, dosáhnout maximální rychlosti tisku 111 m²/hod. V režimu tisku ve vysoké kvalitě dosahuje stroj rychlosti 29 m²/hodinu.


Nová řada všestranných tiskáren nabízí stejné funkce pro vysokou produktivitu, kvalitu výstupu a všestrannost médií jako její větší bratr, Colorado 1650. „Díky jedinečným inkoustům Canon UVgel 460, které se používají také u strojů Colorado 1650, tiskne model 1630 ostře jako břitva při využití širokého barevného gamutu. Tento robustní pracant je mimořádně spolehlivý a snadno se s ním pracuje. Byl navržen pro maximální provozuschopnost a rychlé zpracování zakázek. Tiskárna minimalizuje provozní náklady díky kombinaci efektivity, omezení plýtvání a o 40 % nižší spotřebě inkoustu ve srovnání s jinými technologiemi. To zákazníkům umožní maximalizovat zisk a rozšířit podnikání,“ říká Peter Varga, produktový manažer ze společnosti Canon.


Uživatelé mohou profitovat z nepřetržité výroby s průběžným doplňováním inkoustu on-the-fly, které v kombinaci s bezkonkurenčními funkcemi zajišťujícími automatizaci, jako je monitorování trysek, údržba tiskové hlavy a navíjení média, umožňuje uživatelům vyhnout se zbytečným prostojům. Kromě toho je nyní k dispozici aplikace Canon Remote Control, která umožňuje monitorování provozu všech tiskáren Colorado instalovaných ve firmě. Díky ní lze kontrolovat stav tiskárny na dálku a používat zařízení v režimu 24/7 bez dohledu. Aplikace Remote Control odesílá upozornění na mobilní zařízení uživatelů s aktualizacemi stavu tiskárny, varováními a chybami a přináší tak jistotu, že tiskárna běží hladce a dodržuje termíny.


Uživatelé Colorada mohou také těžit z poprodejního servisního programu Canon ProCare a přístupu k náhradním dílům, preventivní údržbě a vzdálené podpoře zajišťující zvýšení produktivity a minimalizaci prostojů.


Modulární možnosti pro individuální potřeby


Modulární architektura modelu Colorado 1630 umožňuje zákazníkům začít se základním modelem a podle obchodních potřeb si vybrat z řady dalších rozšiřujících modulů. Pokud je například tiskárna nainstalována v konfiguraci pro jednu roli média, ale je třeba prodloužit délku běhu, lze snadno přidat modul pro druhou roli média. Precizní podávání médií modelu Colorado 1630 dále zvyšuje efektivitu a zajišťuje téměř dokonalou registraci pro oboustranný tisk. Možnost „print side in“ také dovolí zákazníkům tisknout na vnitřní i vnější stranu role pro maximálně všestranné využití médií. Všechny možnosti lze aktivovat na dálku a na vyžádání bez nutnosti zásahu obsluhy.


Volitelný modul FLXfinish přináší flexibilní řešení pro matnou nebo lesklou povrchovou úpravu každého tisku a používá jedinečnou techniku vytvrzování pomocí LED, která byla vyvinuta tak, aby zesílila vizuální působivost aplikací, jako jsou bannery, tapety a POS materiály, aniž by bylo nutné měnit inkousty nebo média. Tato technologie také podporuje tisk na porézní média, jako jsou nenatírané papíry a soft signage materiály.


Rozšíření rodiny Colorado


Představením řady Colorado 1630 se opět rozrůstá stávající rodina UVgel tiskáren typu roll-to-roll. Kromě řady 1630 je její součástí produktové portfolio Colorado 1640/1650 pro zákazníky s vyššími objemy a UVgel Wallpaper Factory, která nabízí komplexní automatizované řešení pro velkoobjemovou produkci tapet a interiérových dekorací.


Michele Tuscano, viceprezident společnosti Canon EMEA pro velkoformátový tisk, poznamenal: „Od uvedení řady Colorado v roce 2017 tato technologie skutečně změnila trh. S více než 2 000 instalacemi strojů po celém světě, které dosud vytiskly více než 25 milionů metrů čtverečních, byla zpětná vazba mimořádně pozitivní. Poskytnout našim zákazníkům a partnerům možnost, aby mohli rozšířit portfolio aplikací a podnikání, je zásadním hnacím motorem divize Canon Production Printing. Poptávka po 1,6m UVgel tiskárně, která by mohla sloužit všem poskytovatelům tiskových služeb, byla stále častější. Proto představujeme tento nový přírůstek do rodiny tiskáren Colorado, řadu 1630. Zákazníci díky ní mohou těžit z vysoce automatizované, robustní a stabilní tiskárny s modulární architekturou, která nabízí velkou flexibilitu, ale zároveň představuje také atraktivní investici.“


Colorado 1630 je k dostání prostřednictvím akreditovaných partnerů i prodejních týmů společnosti Canon. Další informace o modelu Colorado 1630 najdete na: https://www.canon.cz/business-printers-and-faxes/colorado-1630/. Chcete-li se dozvědět více o rodině modelů Colorado, navštivte: http://canon.sm/roll-to-roll.