Vítězem fotosoutěže Redline Challenge je Čech Jiří Durdík

Praha, 28. října 2022 – Druhý ročník fotosoutěže Redline Challenge, ve které mohou amatérští fotografové prokázat svou zručnost i kreativitu, vyhrál Čech Jiří Durdík. Letošní téma „Příběh ve zlomku sekundy“vyžadovalo od účastníků preciznost, jedinečný úhel pohledu a smysl pro načasování. Jiří Durdík za snímek z mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu získává nejen Canon EOS R5 a objektiv Canon RF 24-70 mm F2,8L IS USM, ale i workshop s mentorkou, oceňovanou dokumentární fotografkou Laurou El-Tantawy.

Příběh ve zlomku sekundy zachycuje mistrovství v motokrosu

Jiří Durdík (70) žije v Praze, celý život byl stavbyvedoucím u firmy zabývající se výstavbou inženýrských sítí. Jeho cesta k fotografování je kuriózní. Fotit se naučil během dospívání, ale dlouhá léta se tomuto koníčku nevěnoval. „V 46 letech jsem přestal kouřit a za ušetřené peníze jsem si koupil fotoaparát Canon EOS 7D MARK II. Z koníčka se postupně stal pořádný kůň,“ vypráví vítěz.

Vítězná fotografie zachycuje závodníky Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu, které se konalo v Pacově 28. srpna tohoto roku.

Jiří Durdík (CZ), The drama of the Czech Republic Motocross Championship

(c) Jiří Durdík

Do soutěže se letos přihlásilo více než 14 tisíc fotografů z celého světa, jen z Česka to bylo 94. Snímky hodnotila porota odborníků z oboru a zástupců Canonu, včetně oceňované dokumentární fotografky a ambasadorky Canonu Laury El-Tantawy, jejíž práce visela v mnoha výstavních síních po celém světě a její snímky můžete vídat v řadě mezinárodních novin a časopisů. Předsedou poroty byl světově uznávaný vlogger a fotograf Kai Wong. Hlavními kritérii byla technické zdatnost, kreativita, emocionální dopad a samozřejmě splnění zadání soutěže.

https://www.canon.cz/get-involved/redline-challenge/