Společnost Canon představuje imagePROGRAF TC-20M, kompaktní A1+ velkoformátovou stolní tiskárnu se skenerem A4

LONDÝN, Velká Británie, 4. dubna 2023 - Společnost Canon dnes uvádí na trh velkoformátovou barevnou (CMYK) stolní tiskárnu imagePROGRAF TC-20M, která je vybavena plochým skenerem formátu A4. Uživatelsky přívětivý design tiskárny umožňuje i začínajícím uživatelům bez počítače snadno vytvářet nejrůznější velkoformátové aplikace – například propagační plakáty pro maloobchody a restaurace, výukové materiály pro školy, a dokonce i balicí papír s vlastním designem, a to až do velikosti A1+. Zařízení je také vhodné pro vytváření technických stavebních výkresů, projektových a geodetických plánů v domácím prostředí nebo v malých kancelářích – díky tomu je relevantní pro trh architektury, projektování a stavebnictví (AEC).

TC-20 M_Lifestyle11_V2

Uživatelé mohou kopírovat a zvětšovat dokumenty formátu A4 přímo prostřednictvím ovládacího panelu tiskárny, aniž by potřebovali počítač.

imagePROGRAF TC-20M

Společnost Canon uvádí na trh imagePROGRAF TC-20M, plnobarevnou (CMYK) velkoformátovou stolní tiskárnu vybavenou plochým skenerem formátu A4.

imagePROGRAF TC-20M

Funkce opakovaného kopírování umožňuje tiskárně imagePROGRAF TC-20M tisknout širokou škálu velkoformátových aplikací.

Kromě obvyklých možností síťového tisku mohou uživatelé zobrazovat náhledy dokumentů JPEG a PDF, skenovat, kopírovat a zvětšovat originály formátu A4 a dalších rozměrů papíru. Úlohy lze také tisknout z USB flash disku přímo prostřednictvím ovládacího panelu tiskárny.

Design, který šetří místo a podpora formátů papíru A1+ až A4

Díky kompaktnímu designu tiskárny imagePROGRAF TC-20M mohou uživatelé snadno provádět všechny operace související s tiskem z přední části jednotky, včetně nastavení a vkládání papíru (role nebo list), doplňování inkoustu a sběru výtisků. Velkokapacitní 70ml nádobky s inkoustem umožňují méně časté doplňování čtyř barevných (CMYK) pigmentových inkoustů, které vytvářejí vysoce kvalitní a barevné návrhy. Odlišný tvar a barva otvorů pro doplnění nádobek na každé nádržce zabraňují doplnění nesprávné barvy.

Tiskárna podporuje role papíru až do šířky A1+ a je vybavena standardním automatickým podavačem listů formátu A3 a A4. Role i listy papíru lze založit současně, což uživatelům umožňuje kopírovat a tisknout různé formáty na jednom zařízení jen pomocí výběru zdroje papíru na uživatelském panelu. Uživatelé mohou také opakovaně rozkopírovat jeden dokument na roli papíru až do velikosti A1+1.

Díky kompaktnímu tělu o šířce 968 mm, hloubce 525 mm, výšce 245 mm a designu, který šetří místo, lze tiskárnu imagePROGRAF TC-20M umístit na polici nebo stůl. Pro zachycení vytištěných materiálů lze jako volitelné příslušenství použít koš „BU-06“. Zařízení je tak skvělou volbou pro velkoformátový tisk i ve stísněných prostorech.

„Velkoformátový tisk aplikací zadává řada maloobchodních firem, vzdělávacích institucí a podniků v oblasti pohostinství externím dodavatelům. Roste však potřeba příležitostného tisku, který je rychlejší, levnější a pohodlnější přímo na místě. Tiskárna imagePROGRAF TC-20M je navržena tak, aby se snadno používala a aby šetřila místo – nabízí plochý skener, podporu tisku z USB a také bezdrátový tisk prostřednictvím mobilní aplikace. Díky tomu nepotřebují uživatelé počítač, mohou používat funkce tisku a kopírování přímo prostřednictvím panelu obsluhy,“ uvedla Jennifer Kolloczek, vedoucí ředitelka pro plánování, marketing a inovace v oblasti produkčního tisku v regionu EMEA ve společnosti Canon Europe.

Aplikace PosterArtist2 umožňuje snadno vytvářet působivé plakáty a letáky pro nejrůznější účely

Pomocí webové aplikace PosterArtist společnosti Canon mohou uživatelé tiskárny imagePROGRAF TC-20M snadno vybírat z široké škály šablon a navrhovat plakáty a letáky podle svých firemních nebo soukromých potřeb. Kromě toho podporuje aplikace PosterArtist také personalizovaný tisk a tisk variabilních dat.

Navrženo s ohledem na udržitelnost

Canon imagePROGRAF TC-20M má nízkou spotřebu energie, při provozu je příkon tiskárny menší než 26 W a v pohotovostním režimu 2,4 W. Zařízení imagePROGRAF TC-20M bylo také ohodnoceno jako „zlatý“ produkt, což je nejlepší ohodnocení v oblasti produktů zobrazovacích zařízení v rámci amerického systému hodnocení vlivu na životní prostředí EPEAT3.

  1. Použijte firmware verze 1.010 nebo vyšší.
  2. Podpora systémů Windows a MacOS. Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách.
  3. Nástroj pro posuzování vlivu elektronických výrobků na životní prostředí. Systém environmentálního hodnocení vytvořený americkou neziskovou organizací GEC (Green Electronics Council) za účelem rozvoje a podpory trhu s ekologicky šetrnými výrobky.