Efektní reliéfní tisk dekorací i Braillova písma díky aplikaci PRISMAelevate XL od Canonu

PRAHA, 24. května 2023 – Společnost Canon na veletrhu FESPA Global Print Expo v Mnichově představila PRISMAelevate XL, rozšíření výkonné sady PRISMA XL Suite a snadno použitelnou softwarovou aplikaci, která umožňuje tvůrcům velkoformátové grafiky a poskytovatelům tiskových služeb (PSP) vytvářet reliéfní tiskové aplikace a produkovat na tiskárnách Arizona výtisky ve vynikající kvalitě. Obohatí tak nabídku produktů o tištěné texturované efekty a reliéfní nápisy a přináší zlepšení produktivity, flexibility, výšky tisku, rozsahu médií a použitelnosti.

Arizona 1300 FLOW Environment 1.1 GT right angle.png

PRISMAelevate XL je softwarová aplikace se snadným použitím pro vytváření reliéfních výtisků na flatbed tiskárnách Canon Arizona.

low resolution-Canon Elevated Printing - Sampleboard 02.jpg

S aplikací PRISMAelevate XL je snadné tisknout reliéfní výtisky vynikající kvality včetně texturovaných efektů a reliéfních nápisů až do tloušťky 2 mm.

PRISMAelevate XL_Product tile_RGB.png

PRISMAelevate XL umožňuje tisk hmatových tiskových aplikací a reliéfní tisky

PRISMAelevate XL je nástupcem řešení Arizona Touchstone a přináší dvojnásobnou výšku tisku při rychlosti vyšší až o 20 % – vytváří tak hmatové tiskové aplikace a výtisky s větší výškou reliéfu na celosvětově nejlepších flatbed tiskových zařízeních Arizona 1300 a 2300.

PRISMAelevate XL je nejnovějším členem úspěšné sady PRISMA XL Suite, která umožňuje zákazníkům navrhovat kreativní aplikace s vysokou hodnotou texturovaných efektů napodobováním texturovaných povrchů a používáním reliéfů, kovových akcentů a vyvýšených nápisů až do tloušťky 2 mm. Rozšiřuje škálu kreativních a funkčních aplikací, které mohou uživatelé vytvářet, včetně vysoce hodnotných nápisů, interiérových a exteriérových dekorací, ocenění, reprodukcí výtvarného umění a prototypů obalů pro rozvíjející se oblasti, jako jsou dekorace, obaly a maloobchod. Poskytuje také inovativní možnosti tisku s možností výroby specifického značení, jako je Braillovo písmo pro zrakově postižené.

Patentovaná technologie Advanced Layer Printing System (ALPS) používaná v kombinaci se středněobjemovými flatbed tiskárnami Arizona umožňuje inteligentní tisk vrstev inkoustu. Vytváří tak bezkonkurenční kvalitu barev ve vysokém rozlišení a dovoluje přidávat do tiskových aplikací efektní nebo funkční hmatové prvky. Nabízí také snadno použitelný doplněk pro Adobe Photoshop a Illustrator, jehož používání nevyžaduje žádné další školení a umožňuje vysoce přesný 3D návrh reliéfních tiskových projektů.

Nástroj PRISMAelevate XL díky vylepšením automatizace a funkci náhledu pro tisk na první pokus pomáhá snižovat množství odpadu, protože není třeba vytvářet zkušební výtisky. Inkousty Canon vytvrzované UV zářením splňují vysoké a přísné ekologické normy a byl jim udělen certifikát UL GREENGUARD GOLD. Proto jsou bezpečnější pro použití v citlivých prostředích, jako jsou nemocnice, školy, obchody a další veřejná místa.

Andrea Haklander, manažerka pro Braillovo písmo a reliéfní tisk v Křesťanské knihovně pro nevidomé a slabozraké (CBB), která je jednou z největších služeb pro tisk Braillova písma v Evropě, vysvětlila, jak jim technologie reliéfního tisku Arizona Touchstone (nyní PRISMAelevate XL) od společnosti Canon pomohla v jejich činnosti a umožnila jim poskytovat kompletní nabídku:

„Díky Arizoně můžeme nyní zákazníkům nabízet Braillovo písmo, velké tisky, zvuk, reliéfní tisk a digitální čtení v jednom kompletním balíčku. 90 % našich produktů tištěných na zařízení Arizona tvoří reliéfní tisky a dříve nebylo možné kombinovat reliéf s jemným strukturováním nebo s plnobarevným tiskem, stejně jako nebylo možné tisknout reliéf na jiné materiály. Nyní se všechny tyto možnosti otevírají. Výroba reliéfních tisků vyžaduje odborné znalosti, ale Touchstone usnadňuje vytvoření vyhovujícího souboru a obsahuje všechna data o reliéfu, která tiskárna potřebuje k sestavení tisku vrstvu po vrstvě. Díky tomu můžeme snížit náklady o 65–80 % ve srovnání s předchozím postupem. Výstupní kvalita Braillova písma je mnohem lepší, než mohou nabídnout alternativní procesy.“

„Doplněk PRISMAelevate XL, který se připojuje k naší sadě PRISMA XL, nabízí zákazníkům komplexní řešení pro vytváření na dotek příjemných a poutavých kreativních výtisků, které jsou obzvláště důležité pro trhy, jako jsou dekorace, maloobchod a obaly. Novinka PRISMAelevate XL je ideální pro vytváření luxusního dojmu u špičkových aplikací, jako jsou umělecké tisky a dekorace interiérů a exteriérů, a lze ji také použít k vytváření specifických tisků, například aplikací v Braillově písmu pro zrakově postižené. Nestálé a nepředvídatelné výsledky jsou minulostí, protože PRISMAelevate XL přináší řešení, které promění kreativní vizi v realitu – postará se o složité zpracování více vrstev a optimalizaci tiskových souborů, takže se uživatelé mohou soustředit na vytváření reprezentativních reliéfních výtisků,“ uvedl Mathew Faulkner, ředitel marketingu a inovací skupiny pro velkoformátový tisk v regionu EMEA společnosti Canon Europe.

Sada PRISMA XL Suite je součástí portfolia řešení pracovních procesů PRISMA společnosti Canon a zahrnuje PRISMAguide XL, snadno použitelný inovativní software pro automatizaci úloh, který je ideální pro zpracování složitých úkolů. Pomáhá zákazníkům při vytváření a náhledu návrhů pomocí předem definovaných úloh pro tiskárny Colorado a Arizona, které podporují ONYX pro tiskárny Arizona a Caldera pro tiskárny Colorado.

Sadu PRISMA XL Suite doplňuje PRISMAservice – nová cloudová servisní platforma, která poskytuje rychlejší, efektivnější a účinnější zákaznickou podporu pro tiskárny Arizona. Díky nepřetržitému přístupu k servisním informacím, řídicím panelům a relevantním servisním údajům umožňuje předvídat, plánovat a provádět příslušné servisní činnosti tak, aby tiskárny zůstaly v provozu. Služba PRISMAservice je autorizovaným servisním partnerům společnosti Canon k dispozici zdarma.

Aplikaci PRISMAelevate XL bude možné objednávat a expedovat od července 2023 prostřednictvím akreditovaných partnerů i přímých prodejců společnosti Canon.