Vítězný snímek soutěže Canon Redline Challenge 2023 odhalen

Praha, Česká republika, 6. listopadu 2023 – Ve třetím a rekordním roce, kdy bylo přihlášeno více než 30 000 snímků z více než 50 zemí, společnost Canon Europe s potěšením vyhlašuje vítěze letošního ročníku fotografické soutěže Redline Challenge. V návaznosti na téma „Dostatek prostoru“ vyžadoval tvůrčí úkol, aby soutěžící projevili silný smysl pro kompozici a dokázali ve své práci vyjádřit klid a harmonii.

RLC

Carlos Salvador ze Španělska zachytil tento pozoruhodně éterický snímek psa na zamlžené pláži.

Vítězný snímek Carlose Salvadora, na kterém zachytil svého psa na ranní procházce po místní pláži, je velmi podmanivý. Postoj psa, který se zvědavě dívá do strany, prozrazuje krátký okamžik klidného propojení mezi oběma aktéry. Mlha dodává scéně prvek tajemna. Carlos obdrží sadu fotoaparátu Canon EOS R5 včetně vysoce univerzálního objektivu RF 24-105mm f/4 L IS USM.

Do finálního užšího výběru letos postoupilo 12 úžasných snímků. Porota hodnotila u každého příspěvku kompozici, kreativitu a technické zpracování. „Každý, kdo se někdy pokoušel vyfotografovat domácího mazlíčka, ví, že je téměř nemožné přimět ho, aby pózoval. Carlosovi se podařilo pořídit dokonale komponovaný snímek se svým psem v levé třetině snímku. Pohled psa diváka doslova vede,“ uvedl porotce soutěže a ambasador společnosti Canon Joel Santos. „Barvy jsou také dokonale vyváženy teplým okrovým tónem písku v kontrastu s chladnějšími modrými tóny oblohy. Celkově nás poklidná atmosféra snímku opravdu oslovila jako krásný okamžik rozjímání.“

„Letošní zadání bylo náročné, protože ponechávalo spoustu prostoru pro interpretaci. Byli jsme nadšeni, když jsme viděli, že tento úkol stimulovat kreativitu nad rámec toho, co jsme si dokázali představit. Obdrželi jsme práce z mnoha různých žánrů, od sportu po krajinu a výtvarné umění. Je to vždy neuvěřitelně obohacující vidět tolik různých přístupů k jednomu tématu. Doufejme, že výzva Redline Challenge bude i nadále inspirovat fotografické nadšence, aby pokračovali v objevování,“ řekla Susie Donaldson, marketingová ředitelka společnosti Canon pro Evropu.