Výtěžnost inkoustu

Ať už kupujete náhradní inkoustovou kazetu nebo zbrusu novou tiskárnu, počet stran, které můžete s jednou inkoustovou kazetou vytisknout – neboli „výtěžnost inkoustu“ – představuje důležitý faktor pro rozhodování.

Měření výtěžnosti inkoustu

Abychom vám usnadnili porovnávání spotřeby inkoustu různých tiskáren od společnosti Canon a jiných výrobců tiskáren, používáme mezinárodně standardizované zkušební metody. Tyto normy ISO zaručují, že rozličné tiskárny procházejí stejnými zkušebními postupy. Měření se provádí při nepřetržitém tisku na třech jednotlivých tiskárnách do doby vyčerpání tří hlavních inkoustů. Uvedená výtěžnost inkoustu je založena na průměru výsledků měření.

Tisk dokumentů formátu A4

Využití inkoustu pro tisk dokumentů formátu A4 je měřeno dle mezinárodní normy ISO/IEC 24711. Měření se provádí pomocí nepřetržitého tisku standardního pětistránkového barevného dokumentu na běžný kancelářský papír. To představuje běžný kancelářský spotřební tisk.

Tisk fotografií formátu 10 × 15 cm

Využití inkoustu pro bezokrajový tisk fotografií formátu 10 × 15 cm je měřeno dle normy ISO/IEC 29102. Výtěžnost inkoustu je měřena pomocí nepřetržitého tisku sady šesti fotografických kompozic podle standardu ISO (každá zahrnuje zkušební obrazec) na fotografický papír pro inkoustový tisk.

Tisk fotografií ve formátu A3+

Hodnoty výtěžnosti inkoustu pro tisk fotografií ve formátu A3+ jsou určeny na základě nepřetržitého tisku fotografie o velikosti 279,4 × 355,6 mm vybrané společností Canon na fotografický papír formátu A3+. Tisk snímku se provádí z aplikace Adobe Photoshop za použití výchozích nastavení ovladače tiskárny pro operační systém Microsoft Windows.

Inkousty XL

Poměr výtěžnosti inkoustů XL a standardních inkoustů

Na obalu každé inkoustové kazety XL a XXL je logo oznamující, o kolik výtisků více s touto kazetou vytisknete v porovnání se standardní inkoustovou kazetou Canon. Tato informace vám pomůže vypočítat úsporu při použití inkoustů s vysokou výtěžností.

Kompozitní výtěžnost

Průměrná spotřeba inkoustů CMY

Kompozitní výtěžnost inkoustu je průměrem jednotlivých výtěžností nádržek s azurovým, purpurovým a žlutým inkoustem. To usnadňuje srovnání využití inkoustu mezi tiskárnami s 3barevnými kazetami a tiskárnami se samostatnými nádržkami s inkoustem C, M a Y.

Kde najdu informace o výtěžnosti inkoustů?

Stejná inkoustová kazeta může nabídnout různou výtěžnost v závislosti na tom, v jaké tiskárně je použita. Informace o výtěžnosti každé z tiskáren Canon naleznete na webových stránkách příslušné tiskárny na kartě Specifikace.

Doplňkové využití inkoustu

Všechny inkoustové tiskárny využívají malé množství inkoustu k čištění tiskových hlav během běžného provozu. Odhadovaná míra tohoto doplňkového využití inkoustu u jednotlivých tiskáren je spolu s hodnotou výtěžnosti inkoustu uvedena na webové stránce příslušné tiskárny.

Hodnoty výtěžnosti jsou měřeny dle stanovených podmínek založených na nepřetržitém tisku. Hodnoty výtěžnosti se mohou lišit v závislosti na obsahu dokumentu, typu papíru, nastaveném režimu tisku, softwaru, tiskovém prostředí (například okolní teplota a vlhkost) a na četnosti tisku.

Všechny technické údaje se mohou měnit bez předchozího upozornění. Starší modely tiskáren mohly být testovány dle odlišných standardů. Podrobnosti naleznete ve specifikacích jednotlivých produktů.