Metodika výpočtu celkových nákladů na vlastnictví

Zjistěte, jak počítáme celkové náklady na vlastnictví vaší tiskárny Canon.

Kalkulátor celkových nákladů na vlastnictví

Celkové náklady na vlastnictví (TCO) jsou založeny na počátečních pořizování nákladů na hardware plus náklady na inkoust nebo toner za pevně stanovené období (podmínky viz níže). Upozorňujeme, že dodatečné variabilní náklady mohou ovlivnit celkové náklady na vlastnictví, mimo jiné včetně jiných spotřebních doplňků, inkoustových a tonerových svazků, inkoustových a tonerových balíčků s vysokou výtěžností, servisu, spotřeby energie a náhradních dílů.

Celkové náklady na vlastnictví (TCO) jsou založeny na následujícím výpočtu: [Průměrná barva CPP x objem barevného tisku - minus přiložené inkoustové / tonerové stránky] plus [Průměrný mono CPP x mono tiskový objem - minus přiložené inkoustové / tonerové stránky] plus [náklady na hardware] plus [náklady na údržbu kazety pouze pro modely MAXIFY GX].

Srovnávání modelů celkových úspor nákladů na vlastnictví (TCO) zahrnuje 10 nejprodávanějších barevných laserových tiskáren a 10 nejprodávanějších inkoustových tiskáren podle IDC EMEA Hardcopy Tracker (Data Q1 2020 – Q3 2020). Průměrná prodejní cena (ASP) tiskáren v EUR (€) byla získána z IDC EMEA Hardcopy Tracker (data Q1 2020 – Q3 2020) a cena spotřebního materiálu z oficiálních webových stránek výrobce dne 2. února 2021.

Canon MAXIFY řady GX7000 a hardware a spotřební materiál řady Canon MAXIFY GX6000 byly zahrnuty a pouze pro účely této kalkulačky TCO pomocí doporučené maloobchodní ceny ("RRP"), která zahrnuje DPH.

VAT, ale mějte na paměti, že poplatky za doručení nejsou zahrnuty ve výpočtech cen. Ceny se mohou měnit v důsledku tržních podmínek.

Tiskové náklady jsou založeny na použití výchozího nastavení používaného jak na tiskárnách Canon, tak na tiskárnách konkurence. To je v souladu se zkušebními podmínkami použitými při zkoušce výtěžnosti ISO/IEC pro příslušnou kategorii

Náklady na stránku byly vypočteny ze spotřební prodejní ceny, jak je uvedeno na webových stránkách výrobce vyděleno zveřejněným výnosem výrobce oficiálně zveřejněným ve veřejně dostupných informacích. Cena za stránku je založena na tiskové simulaci zkušebních vzorů uvedených v ISO/IEC24712 pro inkoustové tiskárny a ISO/IEC 19798 pro barevnou laserovou tiskárnu.

Všechny specifikace výrobců a údaje o výkonnosti byly shromážděny z veřejně dostupných informací, mimo jiné včetně vlastních brožur a webových stránek výrobců. Výtěžnost toneru a inkoustu u kanonu a konkurentů je převzata ze specifikací zveřejněných výrobci.

Pro účely spravedlivého srovnání a přesného vykazování údajů byly údaje o výtěžnosti spotřebního materiálu převzaty z nejvyššího standardního spotřebního materiálu pro toner nebo výtěžnost inkoustu, který byl k dispozici v době zveřejnění a který byl stanoven podle norem ISO. Porovnání nezahrnuje kombinované balíčky, XL a vícečetná balení. Tyto údaje jsou veřejně dostupné.