Accurate and Reliable Autofocus
alt text goes here

Přesné
a
spolehlivé
automatické zaostřování

Model XF405/XF400 je první tradiční kamerou Canon, která využívá inovativní technologii zaostřování Dual Pixel CMOS AF společnosti Canon zajišťující plynulé změny zaostření a naprostou přesnost.

Rafinované, pohotové zaostřování

Model XF405/XF400 je malý, lehký a flexibilní. Vzhledem k možnosti natáčet v rozlišení 4K je nutné mimořádně rychlé a přesné zaostřování.

Dual Pixel CMOS AF – jak to funguje

Dual Pixel CMOS AF je technologie automatického zaostřování (AF) s fázovou detekcí využívající snímač, která je navržena tak, aby poskytovala plynulé, vysoce výkonné průběžné zaostřování se sledováním a rychlé dosažení automatického zaostření. Jde o jedinečnou technologii vyvinutou společností Canon, která využívá dvě fotodiody na pixel k automatickému zaostřování a kombinuje je při záznamu videa.

To umožňuje udržení přesného zaostření i při snímání pohybujících se objektů, což je zásadní pro záznam v rozlišení 4K a zvyšuje efektivitu natáčení jednou osobou.

Dual Pixel CMOS AF
XF405_1_advanced_zoom_FHD

Ovládání pomocí dotykové obrazovky

Podívejte se, jak dotyková obrazovka XF405/XF400 umožňuje provádět výběr a sledování zaostřovacího bodu.

Podívejte se na video

Face Detection

Detekce obličeje

Technologie AF s detekcí obličeje modelu XF405/XF400 umožňuje udržovat zaostření na objekt a mít kontrolu nad situací.

Podívejte se na video

Dual Pixel Focus Guide

Průvodce zaostřováním s duálními pixely

Technologie Dual Pixel CMOS AF slouží k potvrzení ručního zaostřování. Jde o grafické uživatelské rozhraní, které nejprve využívaly fotoaparáty Cinema EOS a které naznačuje, kterým směrem je třeba pootočit zaostřovací kroužek objektivu k dosažení přesného zaostření.

Podívejte se na video