PŘÍPADOVÁ STUDIE

Česká pošta zvládá personalizovaný tisk v obrovském množství

Kde se tisknou pohlednice?

Společnost Česká pošta poskytuje služby v oblasti tisku jak interně, tak pro externí zákazníky jako jsou školy, instituce, státní správa apod. Jako vlastní produkt tiskne hlavně Pohlednice Online. Jedná se o službu, kde si každý zákazník přes aplikaci zašle vlastní fotografie včetně textu a adresy a následně Česká pošta pohled vytiskne a doručí na danou adresu.

Zakázky mění svou tvář

Česká pošta v Českých Budějovicích se již delší dobu setkávala s nárůstem počtu zakázek, ale poklesem průměrného počtu stránek na jednu zakázku. Jedním z projektů, který Česká pošta nabízí je i Pohlednice Online, která si získává stále více zákazníků. A i proto se rozhodla najít nové tiskové řešení, který by ji s tímto problémem mohlo pomoci.

Dosud společnost využíval kontinuální inkoustovou technologii, která však při změně zakázek již nebyla vyhovující. Mnohem vhodnější je technologie archová, která i při nižší produkční rychlosti dosahuje ve výsledku shodnou produktivitu a nižší technologickou spotřebu papíru. A inkoustová archová proto, aby splnili požadavky na zvýšení kvality a zároveň zachovali i možnost shodného vzhledu u stávajících zakázek.

Výběr padl na Canon varioPRINT iX3200

Česká pošta se na základě výběrového řízení rozhodla pro tiskovou linku od společnosti Canon. Volba padla na tiskárnu Canon varioPRINT iX3200.

Tato tiskárna zvládá v kvalitě, srovnatelné s ofsetem a beze ztráty produktivity, tisk velkých objemů transakčních i personalizovaných polygrafických aplikací. To vše dokáže na širokou škálu médií, včetně natíraných ofsetových a vysokogramážových médií.

Tyto komerční tiskárny mohou vyhovět prakticky jakékoli zakázce a v rámci stanovené doby výroby a ceny ji vytisknout, čímž zajistí větší zisk a více pracovních příležitostí.

„I PŘESTO, ŽE ŠLO O PRVNÍ INSTALACI V ČR, TAK VŠE PROBĚHLO VELMI HLADCE. BĚHEM JEDNOHO MĚSÍCE JSME REALIZOVALI DEINSTALACI STARÉ TISKÁRNY, DROBNÉ STAVEBNÍ ÚPRAVY A INSTALACI NOVÉ TISKOVÉ LINKY VČETNĚ VYŠKOLENÍ OBSLUHY.“

Ing. Josef Kadlec
Manažer specializovaného útvaru, Česká pošta

V čem je nový tiskový stroj Canon pro Česko poštu přínosem?

Umožňuje realizaci maloobjemových zakázek produktivněji než na kontinuální technologii. Významným přínosem je jednoduchost obsluhy, kdy tiskárna nepotřebuje každodenní kalibraci, udržuje optimální interní teplotu, vlhkost atd. V podstatě si tiskárna všechno dělá sama a obsluha téměř jen doplňuje inkoust a papír.

Obchodně v České poště očekávají, že dojde k nárůstu nových druhů zakázek jako je tisk brožur, pracovních sešitů, manuálů, katalogů a dalších. Velkým přínosem bude jejich možná personalizace. S tím je spojený i předpokládaný nárůst počtu klientů převážně z oblasti školství, státní správy, školicích firem a dalších, požadujících vysokou kvalitu pro nižší až střední objemy zakázek.

Velmi výrazný přínos vidí Česká pošta v rozšíření portfolia služeb, především možnost zvýšení kvality tisku na ofsetovou úroveň i při transakčních datech. Dále možnost velmi kvalitního tisku na papír různých druhů a kvality, včetně natíraných papírů a papírů s vysokou gramáží.

„JAKO JEDNU Z PRVNÍCH ZAKÁZEK JSME PŘEVEDLI VÝROBU POHLEDNICE ONLINE A ODEZVA OD ZÁKAZNÍKŮ BYLA VELMI KLADNÁ A POČETNÁ.„

Ing. Daniel KRÁL
manažer, Postservis České Budějovice

Zjistěte, jak mohou naše tiskové stroje podpořit vaše podnikání.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti

Promluvte si s odborníkem v oblasti prodeje

Máte dotaz nebo hledáte informace? Zadejte své údaje níže a jeden z našich odborníků vám zavolá.

Hledáte technickou podporu?

  • Co nejdříve
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +420

Zde uveďte jakékoli dodatečné informace, které mohou být pro naše odborníky užitečné

Děkujeme

Jeden z našich odborníků vám zavolá.

[TIME]

Na shledanou

Omlouváme se

Chyba