CASE STUDY

Příběh fotografa, kterého uchvátil tisk

Petr Komárek má s tiskem fotografií mnohaleté zkušenosti.

Příběh fotografa, kterého uchvátil tisk


Jako fotograf jsem dlouhá léta používal profesionální zrcadlovky a L objektivy od Canonu s maximální spokojeností. Logicky jsem očekával, že kdo rozumí focení a zobrazovacím technologiím, by mohl mít zároveň skvělé povědomí o potřebách fotografů v oblasti tisku. Proto jsem jako první menší tiskárnu zvolil Canon a pak už dále volně navázal.

Petr Komárek, Dastax s.r.o.

Sám začínal jako nadšený fotograf a v hlavě měl představu, že by vytištěná fotografie měla mít stejně zářivé a stálé barvy jako její digitální podoba v počítači. Tak se začal před osmi lety odvíjet příběh společnosti Dastax se sídlem v Jindřichově Hradci, kdy do pokojíku Petra Komárka přibyla malá A3+ tiskárna Canon.

Od té doby se flotila tiskáren společnosti Dastax rozrostla o další stroje a v současné době čítá jeden imagePROGRAF 8400 a tři modely imagePROGRAF PRO-4000, na kterých se tisknou čistě fotografie na fotopapír. Dle Petra Komárka se jeho firma liší od konkurence, protože tisknou malé fotografie na velkoformátových tiskárnách, které pak ručně řežou. Pan Komárek dále přibližuje, s jakým objemem produkce se denně potýká.

Petr Komárek má s tiskem fotografií mnohaleté zkušenosti.

Od té doby se flotila tiskáren společnosti Dastax rozrostla o další stroje a v současné době čítá jeden imagePROGRAF 8400 a tři modely imagePROGRAF PRO-4000, na kterých se tisknou čistě fotografie na fotopapír. Dle Petra Komárka se jeho firma liší od konkurence, protože tisknou malé fotografie na velkoformátových tiskárnách, které pak ručně řežou. Pan Komárek dále přibližuje, s jakým objemem produkce se denně potýká.Troufnu si říci, že v počtu vytištěných fotografií na těchto strojích jsme už jedničkou v ČR, jeden člověk u nás dokáže zpracovat denně až tisíc fotek. Díky tomu, že každou fotku máme v rukou 4-5x, dokážeme odhalit všechny vady a nemáme téměř žádné reklamace.

Petr Komárek, Dastax s.r.o.

Tisková řešení Canon si zakládají na uživatelské přívětivosti, a to včetně jejich instalace, která je dle slov Petra Komárka otázkou několika desítek minut.Ze začátku mi připadalo všechno těžké, ale za ta léta jsme zjistili, že to tak vůbec není. Víme, na co si dát pozor, jak se o stroje starat a jak řešit jednotlivé tiskové nedostatky, které mohou nastat. Pořád jsou to ale jenom stroje, proto je dobré mít strojů více, aby vždy dokázaly zastoupit v případný moment, kdy na jednom řešíme nějaký servis.

Petr Komárek, Dastax s.r.o.

O společnosti

Jsme česká firma z města Jindřichův Hradec, která nabízí tisk fotografií, fotoobrazů, služby grafického studia a následnou výrobu. V poslední době rozšiřujeme naše portfolio, vytváříme grafické návrhy a tiskneme i pro větší společnosti (kalendáře, bannery, plakáty a další).

Tisk fotografií
Luxusně vytištěné fotografie v kvalitě, kterou jinde jen tak nezískáte. Časově náročný proces oproti jiným labům nese veliká pozitiva po stránce ostrosti a věrnosti barev. Ruční řezání a kontrola fotografií zajišťuje co nejpřesnější udržení rozměru fotografie s odchylkou menší než 1 mm.

Fotoobrazy
Profesionální tisk na kvalitní saténový fotopapír ve spojení s extrémně lehkou a levnou deskou Kapa tvoří tu nejdostupnější a zároveň nejoblíbenější variantu jak umístit fotografii na zeď.

Kalendáře
Vaše fotografie zakomponujeme do našich předpřipravených šablon, či vytiskneme Vámi zaslaný vzhled kalendáře! Vytiskneme a svážeme Váš originální foto kalendář za skvělé ceny! Na výběr ze tří barev kroužkové vazby (stříbrná, bílá, černá).

Tiskoviny a grafické návrhy
Postaráme se Vám o kompletní grafickou identitu Vaší společnosti. Vytiskneme Vám Vaše reklamní letáky, vizitky, kupóny nebo svatební oznámení.

Canon pochopitelně nejsou jenom stroje, ale také média jako cartridge, papíry. Ve společnosti Dastax se spoléhají výhradně na kvalitu originálního spotřebního materiálu Canon, který má garantovanou stálost barev. „Kdysi jsem na malé tiskárně zkoušel i neoriginální náplně, ale za ty starosti to za to opravdu nestálo. Člověk se bál, co se stane až lidi fotky uvidí po dvou letech, protože dle zkušeností na světle začnou poměrně rychle měnit odstíny,“ upozorňuje Petr Komárek na úskalí používání neznačkových cartridgí. Co se týče mé práce, spoléhá se společnost Dastax z 95 % na 240g saténový fotopapír, jehož potiskne několik set rolí ročně.

Petr Komárek si rovněž chválí obchodní spolupráci a servis společnosti Canon.Je poznat, že Canon je velká firma, ale všichni lidé, se kterými se setkáváme, měli vždy vřelý přístup, i když o různých věcech dohromady komunikujeme už s 9 lidmi a to nejen na dálku, ale hlavně osobně. Na první pohled se může zdát, že je to nevýhoda, ale opak je pravdou – je pro nás vždy lepší řešit konkrétní záležitosti s člověkem, který o tom ví nejvíce a dokáže nám hned pomoci. Pokud došlo k nějaké nepředvídatelné události, dokázal Canon najít řešení. Když nám například v sezóně odešla tisková hlava a nebyla na skladě nová, dostali jsme neprodejný kus, který měl schovaný servis.

Petr Komárek, Dastax s.r.o.
Odhalte nové možnosti efektivnější komunikace se zákazníky
Zásady ochrany osobních údajů společnosti

Promluvte si s odborníkem v oblasti prodeje

Máte dotaz nebo hledáte informace? Zadejte své údaje níže a jeden z našich odborníků vám zavolá.

Hledáte technickou podporu?

  • Co nejdříve
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +420

Zde uveďte jakékoli dodatečné informace, které mohou být pro naše odborníky užitečné

Děkujeme

Jeden z našich odborníků vám zavolá.

[TIME]

Na shledanou

Omlouváme se

Chyba