CASE STUDY

Škoda Auto: Skvěle nastartovaná spolupráce

Oddělení technického vývoje Škoda Auto Mladá Boleslav slouží jako centrální reprodukční středisko pro technický vývoj automobilky

Škoda Auto: Skvěle nastartovaná spolupráce


Náš vztah se společností Canon je založen na dvaceti letech úspěšné spolupráce. Vždy se nám snaží vyjít vstříc a její technická podpora je vždy ochotná pomoci.

Josef Tyc,
manažer oddělení
CAD dat oddělení technického vývoje
Škoda Auto Mladá Boleslav

O SPOLEČNOSTI

Jedním z dlouholetých významných zákazníků společnosti Canon je i oddělení technického vývoje Škoda Auto Mladá Boleslav, které slouží jako centrální reprodukční středisko pro technický vývoj automobilky. Spolupráce s tímto klientem staví na více než dvacetileté vzájemné zkušenosti a v současné době provozuje čtyři výkonná zařízení včetně Océ ColorWave 500 s online skládačkou Estefold a PlotWave 750 s online skládačkou a barevným skenerem. „Stroje Canon jsou ve Škoda Auto déle než já,“ uvádí Josef Tyc, manažer oddělení CAD dat technického vývoje automobilky, „ale i při současných vypsaných tendrech značka Canon dokazuje, že má co nabídnout. Kdykoli jsme vznesli požadavek na řešení, vždy jsme cítili maximální zájem vyjít vstříc.“

Dle Josefa Tyce se Škoda Auto při výběrových řízeních soustředí nejen na příznivý poměr ceny a kvality, ale také na ucelené portfolio a konstrukce, které umožňují tisk z více zásobníků médií.

„Kdybychom používali například konkurenční zařízení, které má zásobník pouze na dvě role, obsluhu by zaměstnávala příliš častá výměna rolí,“ jmenuje Tyc příklad z praxe.

O SPOLEČNOSTI

Nejlepší řešení pro velké objemy CAD dokumentace

Objem tisků v oddělení technických informací firmy Škoda Auto tvoří z 99 % černobílá CAD dokumentace, v menší míře pak prezentace do formátu A0 v barvě a obrázky. Ročně se zde vytiskne 12 – 15 tisíc výkresů v délce až 12 metrů.

Pro takovou zátěž jsou multifunkční tiskárny Océ PlotWave 750 a ColorWave 500 ideálním řešením, protože jsou vybaveny výkonnými technologiemi podporujícími CAD, GIS a grafické aplikace. Výtisky jsou okamžitě suché a odolné proti vodě. Naprosto nezbytným doplňkem pro několikametrové výtisky jsou skládačky.

„Ačkoli objemy tisků v globálním měřítku klesají, naše čísla považuji za konstantní a nepředpokládám do budoucna významnější propad. Tisk do jisté míry nahrazuje virtuální realita a další technologie, avšak nic nenahradí, když se s dodavatelem můžeme posadit nad reálnou plachtou,“ popisuje Josef Tyc svou zkušenost.

Snadná obsluha a rychlé řešení výpadků

Zařízení pro velkoformátový tisk ve Škoda Auto obsluhuje jedna osoba, která má na starosti kopírování, tisk a archivaci, podle Josefa Tyce na nich však díky snadné obsluze mohou tisknout i ostatní zaměstnanci. „Jedním z benefitů zařízení Canon je relativně jednoduché používání, kdy je v případě nepřítomnosti kolegyně zodpovědné za obsluhu dokáže v základním nastavení používat prakticky kdokoli z našeho oddělení.“

Základním pilířem spolupráce, na který společnost Canon klade velký důraz, je agilní technická podpora a servis, který rychle řeší případné výpadky. „Vzhledem k tomu, že naše oddělení slouží jako centrální a má přesně nasmlouvané termíny, je pro nás nutné, aby v případě poruchy zařízení okamžitě zasáhla podpora, což je u společnosti Canon samozřejmostí,“ říká Josef Tyc, manažer oddělení CAD dat oddělení technického vývoje Škoda Auto Mladá Boleslav.

Odhalte nové možnosti efektivnější komunikace se zákazníky
-->