Skupina fotografů zachycující výbuch sopky

Exkluzivní nabídka klubu Canon Club
itinerář fotografování sopek od Ully Lohmannové

Hlavní body zájezdu (13.–21. května 2024):

Vychutnejte si noční krásu sopky Stromboli: Výstup s průvodcem na ostrov Stromboli, poznávání budov a obyvatel Výlet lodí mezi Eolskými ostrovy Výstup na horu Etna a západ slunce na hoře Etna Lávová jeskyně na sopce Etna Historická Taormina se západem slunce na ostrově Isola Bella Sicilský způsob života a dobré jídlo Ubytování s výhledem na sopku nebo na moře (Etna a Stromboli) Malá a osobní cestovní skupina s maximálně 8 účastníky Váš průvodce Ulla Lohmannová

Program obsahuje:

  • Ullu Lohmannovou jako průvodkyně, která má rozsáhlé znalosti o sopkách a fotografování
  • Dopravu podle programu včetně trajektu
  • 4 noci na Sicílii, 4 noci na ostrově Stromboli
  • Polopenzi během cesty
  • 4 dny neomezeného množství nápojů během večeře (množství sicilského vína dle libosti)
  • Let, ubytování, cestovní pojištění


Není součástí:
  • Exkurze a vstupné mimo program
  • Nápoje, které nejsou uvedeny výše, a spropitné
  • Osobní výdaje

Program (může se změnit z důvodu sopečné činnosti a počasí)

1. den

Individuální příjezd do Katánie do 15 hodin, kde budete vyzvednuti a odvezeni do vašeho ubytování. Kolem 16 hodin společná cesta do Taorminy, kde prozkoumáme město a vyfotografujeme západ slunce. Doprava zpět do ubytování, kde bude připravena první legendární sicilská večeře. Na sicilské víno (množství dle libosti) vás zveme my!

2. den

Mocná hora Etna! Začneme u hotelu Rifugio Sapienza (1935 m) a pohodlně vystoupáme lanovkou ke kráteru La Montagnola do výšky 2500 metrů. Výhledy z této oblasti jsou úchvatné! Katánie pod námi, kouřící Etna tyčící se vzadu… Z tohoto místa můžeme prozkoumat (volitelně) boční kráter a skvělou vyhlídku, kráter Laghetto (2580 m). Odtud můžeme pozorovat jihovýchodní část kráteru a zároveň si ohřát nohy! Pod námi budou fumaroly – místa, kde uniká nejedovatý horký plyn. S těmi z vás, kteří mají v oblibě túry, sestoupíme pěšky (1,5 hodiny, 565 metrů nad lanovkou). Ostatní mohou pohodlně sjet lanovkou, dát si aperitiv v hotelu Rifugio Sapienza nebo nedaleko za lanovkou prozkoumat kráter Silvestri se skvělým výhledem. Opět se spolu sejdeme a vybereme to nejlepší místo pro snad velkolepý západ slunce. V tento den se jistě dozvíte mnoho o sopkách a fotografování. Po večeři, a pokud budou podmínky v noci příznivé, budeme moci pohodlně fotit Etnu s hvězdami nahoře z naší hotelové terasy.

3. den

V závislosti na aktivitě Etny buď prozkoumáme nejlepší místo pro výhled na erupci, přiblížíme se lávovým proudům, nebo den strávíme na svazích sopky, abychom se s „matičkou Etnou“ blíže seznámili. Navštívíme horké lávové proudy s teplotou 1200 stupňů, nebo uvidíme podivné a nádherné formace ochlazené lávy, jako je lávový tunel, a možná zjistíme, proč se jim říká „Aa láva“. Náš přítel a skvělý umělecký fotograf Dario Lo Scavo (www.darioloscavo.com) nám ukáže svou krásnou galerii s vizuálním záznamem všech hlavních erupcí z oblasti Piano Provenzana (1810 m). Dozvíte se více o sopkách a o tom, jak pořizovat snímky sopky. Prozkoumáme oblast kolem Etny Norte, kde erupce zničila lyžařské vleky, a vyrazíme na volitelnou túru, například do oblasti Monti Sartorius s panoramatickým výhledem na Etnu a na moře. Nebo si můžete odpočinout v hotelu Rifugio Citelli a vychutnat si jejich fantastické Latte Macchiato. Později: Připravíme se na západ slunce, přepychovou večeři s vínem zdarma a na další příležitost k pořízení snímku s hvězdami nad Etnou.

4. den

Je čas vychutnat si dobrou snídani a sbalit se. Poté odjedeme do města Milazzo. Ukážeme vám místo, kde prodávají tu nejlepší pistáciovou zmrzlinou na Sicílii v blízkosti přístavu, odkud nás rychlý trajekt odveze na ostrov Stromboli. Po příjezdu na ostrov Stromboli budete mít okamžitě pocit, že čas tu plyne jinak. Lidé nemají hodinky, ale mají čas. Ubytujeme se v našem exkluzivním butikovém hotelu. Pokoje zde zdaleka nejsou něčím standardním. Federica Masinová každý z nich navrhla a zaplnila spoustou lásky a svými fantastickými malbami sopky. Pokud jste si rezervovali jeden pokoj, máte vlastní koupelnu a vlastní vchod, ale společný prostor s kuchyní a obývacím pokojem bude sdílen s jinou osobou. Vychutnáme si domácí pokrmy z fantastické Frederičiny kuchyně a poté vyrazíme na výstup do restaurace „Osservatorio“ (45 min, převýšení 120 m), kde budeme fotografovat a pozorovat erupce na ostrově Stromboli z tajného místa k fotografování poblíž. Připravte se, že budete mít husí kůži a pocítíte nesmírnou úctu, pokud erupci uvidíte poprvé! Těším se, že s vámi budu sdílet tento nezapomenutelný okamžik. Pokud se nebudete cítit na pěší návrat do vesnice, můžete využít kyvadlovou dopravu. Tip: Nechte v noci otevřené okno, abyste mohli zaslechnout vlny a sopku.

5. den

Odpočinkové ráno! Snídani vám přinesou do pokoje a budete mít možnost vychutnat si své pohodlí. Později se sejdeme a dozvíme se více o sopce Stromboli a prohlédneme si fotografie z minulé noci. Po pozdním obědě v našem hotelu vylezeme na sopku v doprovodu průvodce z cestovní kanceláře Magmatrek tak vysoko, jak to bude v době našeho výletu povoleno. V současné době je túra dlouhá 9 kilometrů a zavede nás k vyhlídce ve 400 metrech. Má převýšení celkem 450 metrů a trvá asi 2,5 hodiny jedním směrem, včetně zastávek na odpočinek a fotografování. Většina cesty je jednoduchá, ale mírně skalnatá, a až na konci bude trochu strmější. Nebojte se, náš skvělý průvodce má zkušenosti s turistickým tempem a zastávkami na odpočinek, a bude-li třeba, pomůžeme vám. Budeme chodit pomalu a pokud máte průměrnou kondici, túra by neměla představovat žádný problém. (Doma otestujte, zda zvládnete chodit 2–3 hodiny s max. 10 přestávkami (kratšími než 5 min) a vystoupat malý kopec). Náš přítel a průvodce sopkou je připraven podělit se s vámi o své rozsáhlé znalosti o ostrově Stromboli a o své zkušenosti s každodenním životem u aktivní sopky. Túra je volitelná! Pokud nechcete chodit tak dlouho, můžete se vydat stejnou cestou jako včera (45 min, 120 m převýšení) nebo využít kyvadlovou dopravu, která vás odveze do restaurace Osservatorio, kde si můžete vychutnat skvělou pizzu a být svědkem erupcí z dobrého místa na fotografování. Jakmile slunce zapadne do Středozemního moře, podívaná začíná: erupce sopky Stromboli. Nezapomenutelné okamžiky a skvělé fotografie jsou zaručeny! Pro ty, kteří budou na nejvyšším stanovišti: Odvedeme vás zpět na bezpečné místo ve výšce 290 m, kde můžete zůstat, jak dlouho budete chtít, a užívat si nejmocnější sílu přírody. Další nezapomenutelná noc… Jako každá noc strávená u sopky se skvělou společností.

6. den

Pospěte si, nebo pokud jste ranní ptáče, nastal čas na fotografování východu slunce! Později ráno se znovu setkáme a budeme diskutovat o fotografiích, seznámíme se s tradicemi na ostrově Stromboli a necháme se inspirovat, jak přistupovat k lidem a fotografovat je v malebné vesnici, kde na každém rohu čekají příležitosti k fotografování. Poté odjedeme na výlet lodí kolem ostrova se zastávkou na „Strombolicchiu“, starém sopečném kuželu uprostřed moře, který představuje nejen skvělé místo k fotografování, ale také nádherné místo k plavání! Další zastávkou je Ginostra, malá vesnice se 40 obyvateli, která se nachází na svahu mocné sopky. Vesnici mnoho turistů nenavštěvuje a vy pocítíte autentický život na každém rohu. Po další plavecké zastávce, kde můžete proplavat jeskyní a vidět zajímavé skalní nánosy, pokračuje naše prohlídka do „Sciara del Fuoco“, což je osyp, kde se lávové kameny ze sopky Stromboli kutálejí do vody s charakteristickým syčivým zvukem a kde ptáci čekají na svou kořist. Budete překvapeni, jak je to vše rozsáhlé! Večer opět vystoupáme, tentokrát kratší cestou, na sopku a na vyhlídku s výškou 290 m (volitelně – je zde také možnost využít kyvadlovou dopravu do restaurace „Osservatorio“ a zpět, nebo relaxovat v hotelu). Můžete zůstat tak dlouho, dokud nevytvoříte svůj vysněný snímek.

7. den

Tento den slouží jako náhradní den, ale bude také plný nádherných snímků a zážitků. Ráda bych vám představila zpracování obrazu fotografií sopky. Uvidíte, že se do sopek zblázníte: Také se nebudete moci dočkat, až opět vystoupáme na sopku Stromboli a vychutnáme si jedinečnou podívanou na obrovské výbuchy a zářící lávu v noci.

8. den

Vstaneme velmi brzy ráno, což nám také zajistí čas na fotografování východu slunce s barvami přicházejícího dne. Dnes je bohužel čas dát ostrovu Stromboli a báječným lidem na ostrově sbohem! Z ostrova odjedeme pomalým trajektem. Jízda nákladním člunem představuje skvělý způsob, jak vidět Eolské ostrovy a fotografovat z vyvýšeného úhlu pohledu. Pět hodin můžeme obdivovat tyrkysovou vodu a vychutnat si krásu různých Eolských ostrovů: Panarea, Salina, Lipari, Vulcano – ostrov, podle kterého je pojmenováno to, co tolik milujeme: Sopky. Při příjezdu do města Milazzo nesmíme vynechat zastávku na zmrzlinu v mé oblíbené „Gelateria“, než se vrátíme do La Terra Dei Soigni, hotelu ze začátku naší cesty. Podle toho, jak se budete cítit, můžeme udělat zastávku na plavání u krásné řeky Alcantara podél cesty, nebo mít odpočinkové odpoledne u hotelového bazénu. Během poslední večeře (na víno vás zveme!) s výhledem na Etnu budeme mít čas na vyhodnocení fantastické cesty a společných zážitků.

9. den

Doprava na letiště, kyvadlovým autobusem hotelu nebo naším vlastním.

Poznámka: Program se může lišit v závislosti na sopečných podmínkách, počasí a vnějších okolnostech.

TECHNICKÉ ÚDAJE o všech túrách:

2. den:

Etna: Kráter Laghetto Túra je volitelná. Můžete si také prohlédnout a fotografovat Etnu ze stanice, která je dosažitelná lanovkou. Délka trasy: 3 km Rozdíl v nadmořské výšce: nahoru 80 m – dolů 80 m Nadmořská výška: 2500 m–2580 m Obtížnost: střední (sypký sopečný písek) Fyzická námaha: střední Doba trvání: asi 1 hodinu (bez zastávek k fotografování) Etna: sestup od stanice lanovky La Montagnola k hotelu Rifugio Sapienza je volitelný. Můžete také sjet dolů lanovkou a dát si aperitiv nebo prozkoumat boční kráter Silvestri (desetiminutová túra na rovném povrchu). Délka trasy: 5 km Rozdíl v nadmořské výšce: nahoru 0 m – dolů 565 m Nadmořská výška: 2500 m–1935 m Obtížnost: snadná (nezpevněná silnice) Fyzická námaha: střední (vysoká nadmořská výška) Doba trvání: Asi 1,5 hodiny (bez zastávek k fotografování)

3. den:

Etna: Monti Sartorius Túra je volitelná. Můžete také zůstat v hotelu Rifugio Citelli (1740 m) a vychutnat si jejich Latte Macchiato Délka trasy: 3 km Rozdíl v nadmořské výšce: nahoru 80 m – dolů 80 m Nadmořská výška: 1600 m–1680 m Obtížnost: snadná až střední (krátký a strmý výstup s převýšením 50 m v sypkém písku) Fyzická námaha: nízká Doba trvání: asi 1 hodinu (bez zastávek k fotografování)

4. den:

Stromboli: Pizzerie Osservatorio Pokud se necítíte na turistiku, můžeme pro vás zorganizovat dopravu (5 EUR za jednosměrnou cestu, platba samostatně, nebo cesta zdarma, pokud si v pizzerii objednáte pizzu nebo nápoje) Délka trasy: 2,6 km Rozdíl v nadmořské výšce: nahoru 120 m – dolů 120 m Nadmořská výška: 0 m–120 m Obtížnost: snadná (na zpevněné silnici) Fyzická námaha: nízká až střední (na slunci může být horko) Doba trvání: asi 45 min (bez zastávek k fotografování)

5. den:

Stromboli: Túra s průvodcem na nejvyšší povolený bod (20. července 2022: Pěší túra na 450 m) Pokud se necítíte na turistiku, můžeme pro vás zorganizovat dopravu do Pizzerie Osservatorio Délka trasy: 9 km Rozdíl v nadmořské výšce: nahoru 450 m – dolů 450 m Nadmořská výška: 350 m Obtížnost: střední až vysoká (malá cesta se skalnatými úseky, trochu strmá. Na slunci může být horko) Fyzická námaha: střední (pokud máte průměrnou kondici), vysoká (pokud nejste zvyklí na pěší turistiku) Doba trvání: Asi 2,5 hodiny jedním směrem (se zastávkami k fotografování)

6. a 7. den:

Stromboli: Túra na nejvyšší povolený bod bez průvodce (20. července 2022: Pěší túra na 450 m) Pokud se necítíte na turistiku, můžeme pro vás zorganizovat dopravu do Pizzerie Osservatorio Délka trasy: 3,5 km Rozdíl v nadmořské výšce: nahoru 290 m – dolů 290 m Nadmořská výška: 290 m Obtížnost: nízká až střední (dlážděná cesta, asi 200 m úzké cesty se skalnatými úseky. Na slunci může být horko) Fyzická námaha: snadná (pokud máte průměrnou kondici), střední (pokud nejste zvyklí na pěší turistiku) Doba trvání: Asi 1,5 hodiny jedním směrem (bez zastávek k fotografování)