Padělky baterií

Varování týkající se padělání lithium-iontových bateriových zdrojů a nabíječek.

Varování se týká následujících skupin produktů od společnosti Canon:

  • Digitální kompaktní fotoaparáty
  • Digitální jednooké zrcadlovky
  • Digitální videokamery

Nedávno bylo potvrzeno, že se na trh a do oběhu dostaly padělky lithium-iontových bateriových zdrojů a nabíječek pro digitální kompaktní fotoaparáty, digitální jednooké zrcadlovky a digitální videokamery společnosti Canon, zejména na internetových aukčních serverech.

V mnoha případech nejsou padělky vybaveny bezpečnostními funkcemi splňujícími standardy kvality. Proto mohou při použití nebo nabíjení způsobit celou řadu problémů:

  • Porucha výrobku
  • Vytváření abnormálního množství tepla 
  • Prasknutí a prosakování, exploze nebo požár 
  • Zranění uživatele, například popáleniny a oslepnutí

Společnost Canon za účelem zajištění bezpečnosti žádá zákazníky, aby padělané produkty nepoužívali nebo je v obchodech nebo online nedopatřením nezakoupili.

Prosíme o pochopení, že společnost Canon nenese odpovědnost za špatnou funkci nebo zranění vzniklá v důsledku používání neoriginálních lithium-iontových bateriových zdrojů a nabíječek, včetně padělků.

Společnost Canon si velice cení neustálé přízně, kterou chováte k originálním produktům od společnosti Canon.

Příklad padělku
(Název originálního produktu: bateriový zdroj BP-511)Jak poznám, že jsou pravé?
Díky zmíněným klamavým ukazatelům můžete snadno rozpoznat, zda je balení baterií pravé tak, že zkontrolujete unikátní hologram, který najdete na obalu pravého balení baterií Canon. Na hologramu by měl být nápis „Canon“, který je ve vodorovných pásech. Je zobrazený ve spirálovitém tvaru mezi těmito pásy a přes něj je vytištěn nápis „Genuine“. Zbarvení hologramu se navíc mění od zlatého po zelenavé, když ho natočíte zepředu do vodorovné polohy. Pokud nedojde ke změně barvy, hologram je falešný. Vždy mějte na paměti kontrolu pravosti hologramu.

Více informací o falešných bateriích se dozvíte v Oznámení o falešných baleních baterií Asociacie pro fotoaparáty a zobrazovací produkty (CIPA) na http://www.cipa.jp/battery/index_e.html