Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM

EF 16-35mm f/2.8L II USM

Rychlý, mimořádně širokoúhlý objektiv nabízející vynikající periferní výkon v celém rozsahu zoomu. Díky konstantní světelnosti f/2,8 je ideální pro profesionální fotografování při slabém světle.

EF 16-35mm f2.8L II USM

Výhody

  • Konstrukce a optika řady L
  • Světelnost f/2,8 v celém rozsahu zoomu
  • Rychlé, tiché automatické zaostřování
  • Asférické prvky a prvky UD objektivu
  • Povrchová úprava Super Spectra
  • Kruhová clona pro vynikající rozostření pozadí
  • Předává informace o vzdálenosti do systému E-TTL II
  • Měkké pouzdro a sluneční clona

Podrobný popis funkcí

Podívejte se podrobněji na Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM

Kvalita řady L


Tento objektiv je ztělesněním nejvyšších standardů optiky, kvality konstrukce, spolehlivosti a možností manipulace řady L od společnosti Canon. Součástí robustní konstrukce je těsnění proti prachu a vlhkosti pro ochranu i ve velmi nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Konstantní clona f/2,8


Výborná světelnost f/2,8 přináší působivý výkon při nedostatečném osvětlení a kontrolu hloubky ostrosti. Světelnost je neměnná v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti a umožňuje tak fotografům zachovat krátké časy závěrky při používání zoomu.

Rychlé, tiché automatické zaostřování


Kroužkový mikromotor USM (ultrazvukový motor) pohání mimořádně rychlé a téměř neslyšné automatické zaostřování. K dispozici je potlačení plně manuálním zaostřením bez nutnosti vypínat automatické zaostřování. Objektiv nabízí minimální zaostřovací vzdálenost 0,28 m v celém rozsahu zoomu.

Dobré rozostření pozadí


U snímků pořízených při odclonění pomáhá kruhová clona vytvořit rovnoměrné rozostření pozadí a zdůraznit fotografované objekty.

Prvky UD a asférické prvky


Objektiv EF 16-35 mm f/2,8L II USM obsahuje tři asférické prvky, které zajišťují ostrost a zřetelnost na celé ploše obrazu v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Dva prvky UD (Ultra Low Dispersion neboli ultranízký rozptyl) prakticky odstraňují barevné aberace.

Povrchová úprava Super Spectra


Povrchová úprava objektivu Super Spectra potlačuje výskyt odlesků a stínů. K němu jsou častěji náchylné digitální fotoaparáty kvůli odrazům od obrazového senzoru. Povrchová úprava pomáhá zajistit také přesné vyvážení barev a vysoký kontrast.

Předává informace o vzdálenosti do systému E-TTL II


Objektiv předává informace o vzdálenosti zpět do systému blesku E-TTL II ve fotoaparátu a zajišťuje tak stále přesné měření blesku.

Příslušenství


Objektiv EF 16-35 mm f/2,8L II USM je dodáván se sluneční clonou a měkkým pouzdrem.

Specifikace produktu

Získejte další informace o Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM, o jeho funkcích a možnostech.

Related Products

Lens Guru Mobile App

Pronikněte do tajů základů fotografování a zjistěte, jak může výměna objektivu proměnit vaše snímky.

canon lens guru