Objektivy pro digitální zrcadlovky

Canon EF 50mm f/1.8 STM

Cenově dostupný objektiv STM s vysokou světelností f/1,8 pro běžnou a portrétní fotografii nebo slabé osvětlení.

Objektiv s vysokou světelností pro vysoce kvalitní portréty a fotografie za slabého osvětlení

S objektivem EF 50mm f/1.8 STM můžete snadno pořizovat umělečtější a působivější fotografie zásluhou vysoké světelnosti f/1,8, která zajišťuje dokonalé zaostření na objekt a nádherné rozmazání pozadí.


Objektiv EF 50mm f/1.8 STM je skvělý pro:

 • Portrét

  Dokonalý pro zachycení výrazů ve tvářích přátel a rodiny a ideální pro dokumentování svateb, společenských událostí a večírků

 • Slabé osvětlení

  Dokonalý, když se nacházíte v tmavších prostředích a chcete zachytit noční scény, ohňostroje nebo interiéry

 • Každodenní použití

  Zachyťte život tak, jak se odehrává před vámi, od ulic města po emotivní události.

Umělecké a působivé fotografie

Vysoká světelnost f/1,8 objektivu EF 50mm f/1.8 STM umožňuje dokonale zaostřit na objekt a rozmazat pozadí. Tato technika, kterou fotografové označují jako „mělkou hloubku ostrosti“, umožňuje objektu vyniknout, což je skvělé pro pořizování portrétů, protože lidé na snímku budou čistě zaostřeni.
8f669a16ae6611c17a438832606df7cdc3d9d749

Nechejte projít více světla

Vysoká světelnost f/1,8 umožňuje projít více než 8× většímu množství světla v porovnání se standardním objektivem se zoomem, který je dodáván s fotoaparátem EOS*. V důsledku toho jsou snímky ostřejší s menším rozmazáním pohybu a je méně potřebné používat blesk v podmínkách s tlumeným světlem, takže můžete snadno zachytit atmosféru slabě osvětleného prostředí.

EF 50mm f/1.8 STM
EF 50mm f/1.8 STM

Pro portréty a každodenní použití

Ohnisková vzdálenost 50 mm, která umožňuje vyplnit záběr objektem z pohodlné vzdálenosti, vytváří z tohoto modelu skvělý objektiv pro portréty. Perspektiva podobná lidskému oku a kompaktní velikost činí z modelu EF 50mm f/1.8 STM úžasný objektiv pro každodenní použití, který budete vždy nosit se svým fotoaparátem EOS.

Dokonalé zaostření pro fotografie a videa

Téměř nehlučná technologie STM (krokový motor) zaostřuje mimořádně rychle při pořizování fotografií, takže vám umožní ihned reagovat na vývoj situace a zachytit pomíjivé okamžiky. Krokový motor usnadňuje vytváření vysoce kvalitních filmů, protože zajišťuje stabilní a tiché průběžné zaostřování, takže filmy jsou plynulejší a zvukové stopy zachycují pouze prostorový zvuk a nikoliv hluk motoru zaostřování.

EF 50mm f/1.8 STM

Klasické znovuzrození

Objektiv EF 50mm f/1.8 STM nahrazuje oblíbený a vřele doporučovaný objektiv EF 50mm f/1.8 II, který byl známý poskytováním vynikající kvality obrazu za přijatelnou cenu. Tato nejnovější verze poskytuje stejnou ohromující kvalitu fotografií, ale je vybavena rychlým, téměř nehlučným motorem zaostřování a robustnější konstrukcí, která neodpovídá jeho ceně.

Galerie ukázek

Zobrazit galerii

Související příslušenství

 • Příslušenství objektivů

  Lens Hood ES-68

  Sluneční clona brání rušivému světlu v proniknutí do objektivu. Nežádoucí oslnivý lesk tak nemůže ovlivnit kvalitu vašich fotografií.

 • Příslušenství objektivů

  Váček na objektiv LP1014

  Měkké ochranné pouzdro pro vybrané objektivy typu EF.
 • Příslušenství objektivů

  Lens Cap E-49

  Chrání objektiv Canon, pokud není používán.

 • Příslušenství objektivů

  Protiprachová krytka objektivu E

  Chrání objektiv Canon, pokud není používán.
 • Canon EF 50mm f/1.8 STM
  Hodnocení a recenze

  Mohlo by se vám líbit...

  Čtyři alternativní objektivy k objektivu EF 50mm f/1.8 STM vybrané našimi odborníky na objektivy.