PIXMA pro domácí kanceláře: Canon uvádí nové tiskárny typu „4 v 1“ – PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550

PRAHA, 21. srpna 2017 – Společnost Canon představuje dvě nové tiskárny typu „4 v 1“ řady PIXMA Home Office pro domácí kanceláře. Nejnovější modely si skvěle poradí s tiskem, kopírováním, skenováním i faxováním a nabízí větší produktivitu i lepší konektivitu. Tiskárny z této série jsou ideální pro uživatele, kteří pracují z prostředí domova a vyžadují zařízení umožňující flexibilně reagovat na všechny požadavky spojené s běžnými kancelářskými i profesionálními dokumenty.

PIXMA TR7550

PIXMA TR8550

Uživatelé získávají s tiskárnami PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 několik nových klíčových funkcí, které významně zjednodušují vzdálenou práci. Mezi tato vylepšení patří automatický podavač dokumentů na 20 listů, automatický oboustranný tisk, podpora technologie Bluetooth s nízkou spotřebou1 (BLE, Bluetooth Low Energy), velký dotykový displej a dokonalejší uživatelské rozhraní. Důležité jsou i kompaktní rozměry, díky kterým mají uživatelé více volného prostoru pro vlastní práci a nemusí přitom slevit ze svých nároků na funkční možnosti a kvalitu.

Pro snadnou práci z domova
Součástí nových modelů je zdokonalené uživatelské rozhraní, které zajišťuje velmi snadnou dostupnost jednotlivých funkcí i jejich optimální využívání. Tiskárny se mohou pochlubit velkým dotykovým displejem o šířce 7,62 cm (3 palce) v případě modelu PIXMA TR7550 a o šířce 10,92 cm (4,3 palců) u modelu PIXMA TR8550, díky kterému je ovládání ještě jednodušší. Příjemnějšímu používání pomáhá i přední panel, který lze naklonit ve směru pohledu.

V případě nových tiskáren je k dispozici i automatický oboustranný tisk, kdy stačí stisknout jediné tlačítko. Díky možnosti tisknout dokument na obě strany šetří PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 čas i papír a zvyšují produktivitu uživatelů. Nechybí ani dvoucestné podávání papíru, které dovoluje tisk ze zadního2 i předního3 zásobníku, a tedy i současné vložení papíru různých formátů. Každý ze zásobníků pojme až 100 listů4 – celková kapacita je tak až 200 listů běžného papíru formátu A4.

Užitečná je i funkce připomenutí vyjmutí papíru, která po dokončení skenování upozorní na případné nevyzvednutí dokumentu. Uživatelé tak již nikdy ve skeneru žádný důležitý materiál nezapomenou. Díky automatickému podavači dokumentů je velmi snadné i skenování velkého počtu stran, například papírových spisů. V rámci jedné úlohy lze takto zpracovat až 20 listů a výrazně tak ušetřit čas.

Neustálé připojení v prostředí domova
Tiskárny PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 disponují Wi-Fi konektivitou, díky které mohou uživatelé ze svých chytrých telefonů, tabletů i notebooků tisknout pomocí bezdrátového připojení. Nechybí ani kompatibilita se službou PIXMA Cloud Link, která dovoluje tisknout/skenovat5 dokumenty z/do on-line služeb, jako je například GoogleDrive, Evernote nebo Dropbox. Výsledkem jsou lepší možnosti sdílení i větší produktivita. Ke svým souborům mohou uživatelé přistupovat prostřednictvím aplikace Canon PRINT nebo pomocí ovládacího displeje na tiskárně. Z aplikace Canon PRINT je dostupná také funkce Smartphone Capture and Copy, která umožňuje pomocí chytrého telefonu vyfotit papírový dokument a převést ho do elektronické podoby.

Model Canon PIXMA TR8550 lze navíc pomocí ethernetového kabelu připojit do stávající síťové infrastruktury a tiskárnu zpřístupnit více uživatelům. Flexibilitu zvyšuje i vestavěný slot pro paměťovou kartu SD, díky kterému lze tisknout/skenovat přímo z/na paměťovou kartu bez nutnosti připojovat k tiskárně další zařízení.

Nejnovější tiskárny značky Canon nabízí i využití technologie Bluetooth s nízkou spotřebou, která umí zajistit neustálé propojení mezi tiskárnou a jakýmkoli kompatibilním chytrým zařízením. Majitelé zařízení s operačním systémem Android tuto technologii využijí pro snadnou aktivaci plnohodnotného Wi-Fi připojení, které jim umožní tisk dokumentů. Jakmile dojde ke spárování chytrého zařízení s tiskárnou pomocí Bluetooth, mohou uživatelé systémů iOS i Android přijímat prostřednictvím aplikace Canon PRINT informace o chybových stavech a využít nabízeného odkazu do webového manuálu. Technologie Bluetooth tak pomáhá řešit i rychlé a snadné odstranění problémů spojených s tiskem.

Vylepšený inkoustový systém 
Nové tiskárny využívají pět samostatných inkoustových kazet6. Díky hybridnímu inkoustovému systému mohou nabídnout lepší reprodukci barev, a tedy i vysoce kvalitní tisk a velmi ostrý text. Další výhoda modelů PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 spočívá ve využití současných inkoustů na bázi barviva spolu s pigmentovým inkoustem – uživatelé tak mají jistotu špičkové kvality i odolnosti výstupů vůči vyblednutí.

V případě nákupu inkoustových kazet se uživatelé mají možnost rozhodnout mezi třemi variantami7, přesně podle předpokládaného objemu tisku. Kazety s velkou výtěžností ocení uživatelé, kteří tisknou opravdu hodně a vyžadují nákladově efektivní řešení i méně častou výměnu8 inkoustových zásobníků. Zdokonalené uživatelské rozhraní upozorňuje i na docházející inkoust – problémy způsobené „náhle prázdnými kazetami“ jsou minulostí.

Kreativita pro práci i zábavu
Modely PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 tisknou v profesionální kvalitě a jsou skvělým domácím pomocníkem pro plnění pracovních úkolů i ostatních tiskových požadavků celé rodiny. Nové tiskárny jsou navíc kompatibilní s aplikací Message in Print9, která umožňuje do tištěných fotografií vložit neviditelné zprávy – od textu přes animace a hudbu až po odkazy na internetové zdroje. Příjemce fotografie může tyto zprávy dekódovat, stačí jen podržet iPhone nad vytištěnou fotkou. Společnost Canon přináší do tisku zábavu a tvůrčí inspiraci i pomocí dalších aplikací, od My Image Garden přes Creative Park až po Easy-Photo-Print+. Možnosti některé z nových tiskáren i přístup k exkluzivnímu obsahu si tak může naplno vychutnat opravdu každý člen domácnosti – například při tvorbě blahopřání nebo kalendářů. 

Nejnovější tiskárny PIXMA pro domácí kanceláře vynikají jak vysokou kvalitou tisku, tak i vylepšenou konektivitou, díky které je práce z domova ještě o něco snadnější. Nový kompaktní design šetří místem a ve spojení s automatickým oboustranným tiskem, automatickým podavačem dokumentů až na 20 listů a samostatnými inkoustovými kazetami výrazně zvyšuje produktivitu uživatelů. Nové multifunkční tiskárny typu „4 v 1“ perfektně vyhoví jak požadavkům pro práci z domova, tak i ostatním potřebám celé rodiny včetně tvorby vysoce kvalitních fotografií s jedinečnými zážitky.1Technologie Bluetooth s nízkou spotřebou (tisk a skenování pomocí technologie Bluetooth vyžadují zařízení s operačním systémem Android). Funkcionalita zajišťovaná technologií Bluetooth a aplikací Canon PRINT Inkjet/SELPHY nemusí být dostupná na všech chytrých telefonech s operačním systémem Android. Bluetooth a související loga jsou registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a společnost Canon Europe je oprávněná k jejich odpovídajícímu využití. Ostatní ochranné známky a obchodní názvy jsou majetkem příslušných vlastníků.

2Pro běžný i fotografický papír až do formátu A4.

3Pro běžný papír formátů A4, A5, B5 a Letter.

4Počet listů závisí na konkrétním typu papíru a jeho tloušťce.

5Skenování do cloudu a do e-mailu je k dispozici pouze pro uživatele originálních inkoustů značky Canon.

6Pigmentová černá (PGBK), černá, azurová, purpurová a žlutá.

7Dostupnost jednotlivých variant inkoustových kazet – standardní, XL a XXL – závisí na konkrétním regionu.

8Kazety XL nabízí ve srovnání se standardními kazetami dvojnásobnou výtěžnost a kazety XXL ve srovnání se standardními kazetami trojnásobnou výtěžnost.

9Aplikace Message in Print bude dostupná od 31. října 2017, a to pouze pro iPhone se systémem iOS9 nebo novějším.