Canon aktualizuje firmware vybraných profesionálních fotoaparátů, který zefektivňuje pracovní postupy

Praha, 30. března 2021 – Společnost Canon Europe dnes oznámila, že na základě podnětů od zákazníků vydává aktualizace firmwaru pro tři své přístroje – bezzrcadlové fotoaparáty EOS R5 (firmware v1.3) a EOS R6 (firmware v1.3) a profesionální zrcadlovku EOS-1D X Mark III (firmware v1.4). Jejich uživatelé se dočkají řady vylepšení, která jim pomohou zefektivnit pracovní postupy a získat větší tvůrčí svobodu.

Na základě podnětů od uživatelů Canon v novém firmwaru pro EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III přináší nové možnosti při fotografování i záznamu videa


Vyšší obrazová kvalita a lepši použitelnost


U přístroje EOS R5 dochází k řadě vylepšení včetně podpory videa v rozlišení Full HD 120p a širších možností přizpůsobení přístroje. Uživatelé budou moci ukládat vlastní a preferovaná nastavení fotoaparátu na paměťovou kartu a kopírovat je do dalších přístrojů nebo je po jiných úpravách obnovit. Nově je také možné při fotografování vypnout LCD monitor a používat jej pouze k náhledu pořízených snímků, tedy pracovat způsobem obvyklým u zrcadlovek. U fotoaparátů EOS R5 a EOS R6 přináší aktualizovaný firmware podporu plného manuálního ovládání objektivů RF, to znamená, že uživatel může ručně ostřit v režimu Servo AF.


Efektivnější profesionální pracovní postupy


U modelu EOS R5 mohou profesionální fotografové zabezpečit a rychle sdílet snímky pomocí nové funkce Protect Image Transfer, která umožňuje uzamčení chráněných snímků proti nechtěnému smazání a jejich přenos přes FTP. U přístrojů EOS-1D X Mark III a EOS R5 mohou uživatelé nově sledovat stav přenosu snímků přes FTP na displeji včetně údaje o zbývajícím čase.


Vylepšené funkce videa


Aktualizace firmwaru umožňuje u přístrojů EOS R5 a EOS-1D X Mark III záznam videa ve formátu RAW s nízkým datovým tokem, který snižuje velikost souborů RAW a urychluje tak jejich přenos. U přístroje EOS R5 aktualizace rozšiřuje možnosti záznamu videa o gamma křivku Canon Log 3, se kterou pracují všechny filmové kamery Canon Cinema EOS. To přináší větší dynamický rozsah, širší možnosti úpravy barev a jednoduší správu souborů. U všech přístrojů aktualizace firmware odemyká možnost komprese IPB s nízkým datovým tokem a nabízí tak ještě větší flexibilitu volby formátů videa. Výsledkem jsou menší videosoubory, které lze snáze sdílet.


Uvedené aktualizace firmwaru doplňuje několik vylepšení softwaru, včetně podpory procesoru Apple M1 u Digital Photo Professional (DPP) verze 4.14 a EOS Utility verze 3.13.1. prostřednictvím překladače kódu Rosetta.


Společnost Canon plánuje nadále vycházet vstříc potřebám a požadavkům fotografů a filmařů, kteří pracují s těmito třemi přístroji, a přinášet další nové funkce, včetně podpory Canon Log 3 u modelů EOS R6 a EOS-1D X Mark III v některé z budoucích aktualizací.


Fotografie EOS R5 najdete ZDE
Fotografie EOS R6 jsou ke stažení ZDE
Snímky EOS-1D X Mark III si můžete prohlédnout ZDE