Canon Europe rozšiřuje streamovací funkce PTZ kamer aktualizací ovladače webcam a zavádí podporu dvou nových protokolů – SRT a FreeD

Praha, 12. dubna 2022 - Canon Europe vydává ke stažení nový ovladač pro své tři PTZ kamery CR-N300, CR-N500 a CR-X300. Díky němu bude možné přes kamery streamovat videokonference a obraz. Tři PTZ kamery značky Canon s kvalitou obrazu 4K a univerzální IP kompatibilitou tak mohou snadno sloužit pro komunikaci na dálku ve vyšším školství, firemním prostředí či v kultuře. Pandemie byla katalyzátorem požadavků na videokonference a streamování, přičemž stále více institucí požaduje vysoce kvalitní řešení pro živý přenos videa, která lze implementovat snáze než dříve. Společnost Canon navíc u kamer CR-N300 a CR-N500 zavádí podporu dvou nových protokolů – SRT a FreeD – které umožňují bezproblémovou integraci do jednoduchých a cenově výhodných řešení pro VR a AR produkci, stejně jako vysoce kvalitní streamování s minimální latencí.

Bezproblémová integrace a zjednodušené pracovní postupy


Ovladač webových kamer efektivně připojuje vzdálené PTZ kamery Canon k počítačům vybaveným operačním systémem Windows a zprostředkovává jim funkce webové kamery pro vysoce kvalitní živé vysílání. PTZ kamery lze dále integrovat s aplikacemi, jako je Microsoft Teams, Skype nebo Zoom – ideální řešení pro hybridní schůzky. Kamery jsou vhodné také pro vzdělávací instituce a lze je použít pro živé vysílání přednášek přes Panopto spolu s aplikacemi Lecture Capture pro záznam a streamování videa.


Software zjednodušuje realizaci živého vysílání tím, že automaticky rozpoznává veškeré PTZ kamery Canon ve stejné síti jako uživatelův počítač, což umožňuje snadné nastavení a okamžité zprovoznění přenosu. Zaregistrovat a užívat lze až pět kamer současně – ideální řešení pro situace, kdy je potřeba více úhlů pohledu nebo kamer v různých místnostech, například při divadelních představeních nebo při přednáškách s ukázkami.


Ovladač webové kamery nabízí vynikající kvalitu obrazu a flexibilitu. Při použití připojení LAN mohou uživatelé provádět videokonference až v rozlišení 4K 30p, a naplno tak využít schopnosti kamer bez omezení vzdáleností, na jakou se často naráží u připojení přes USB. Kamery lze tedy flexibilně umístit do požadovaných pozic. Díky možnosti připojení kabelem na vzdálenost 100 m i dále je připojení LAN vhodné pro rozhlehlé prostory, kde musí být PTZ kamera více vzdálená od připojeného počítače.


 


Podpora dvou nových protokolů - SRT a FreeD


CR-N500 i CR-N300 budou podporovat dva nové protokoly[1]. Po stažení umožňuje protokol FreeD zasílat ke zpracování data o pozici a nastavení kamery včetně informací, jako je zoom, zaostření, clona a náklon, bez potřeby dalšího sledovacího zařízení. To umožňuje vysílatelům a organizátorům akcí snadno začlenit PTZ kamery do tvorby rozšířené a virtuální reality (AR/VR) a poskytovat špičkový „virtuální“ obsah. Při práci se zeleným plátnem (u zpráv, počasí, sportu i živých událostí) software umožňuje snadno spojovat skutečné záběry s počítačovou grafikou.


Secure Reliable Transport (SRT) je protokol pro přenos videa uznávaný v oblasti vzdálené produkce. Vyznačuje se vysoce bezpečným šifrováním video dat a spolehlivým přenosem videa. Protokol zajišťuje spolehlivost a stabilitu pomocí mechanismu opětovného přenosu/obnovy ztracených paketů a stabilního přenosu vysoce kvalitního videa s nízkou latencí – a to i v prostředí s nestabilními přenosovými rychlostmi – díky monitorování podmínek sítě a vysoce adaptabilnímu systému řízení vyrovnávací paměti. Spolu s NDI® | HX  [2]je široce užíván pro vzdálenou produkci vysílání.


Další informace o ovladači webové kamery PTZ a jeho dostupnosti naleznete na stránkách: https://www.canon.cz/support/


Klíčové vlastnosti ovladače webové kamery:


  • Snadné nastavení PTZ kamery pro platformy pro streamování videa
  • Automatická detekce kamery
  • Lze zaregistrovat až pět kamer
  • Výstup 4K – až 4K 30p
  • Možnost připojení na velkou vzdálenost díky konektivitě LAN
  • Kompatibilní s OS Windows