PRODUKT

Canon EOS-1D X Mark III: vždy ostrý obraz. Mějte vždy zaostřeno.

Canon EOS-1D X Mark III
© Ben Thouard

Ať už fotografujete s fantastickým optickým hledáčkem fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III, nebo s využitím jeho úctyhodné 3,1palcové dotykové obrazovky, vaší pozornosti jistě neunikne neskutečná rychlost, přesnost a preciznost jeho revolučního systému automatického zaostřování. Algoritmy hloubkového učení jsou naprogramovány tak, aby rozpoznaly různé sporty, zatímco funkce detekce obličeje a očí je spojena s pokročilou schopností sledování, která sleduje sportovce i v případě, že mají nasazené brýle nebo helmu.

Ať je akce jakkoli rychlá, fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je rychlejší. Podle potřeby upraví zaostření tak, abyste se vždy mohli soustředit na rozhodující akci vždy, když to bude potřeba.

Speciální obrazový snímač a zaostřovací procesor

Když jsme v roce 1987 představili model EOS 650, způsobili jsme na trhu s digitálními zrcadlovkami menší revoluci díky novému typu snímačů automatického zaostřování CMOS. Jsou tak výkonné, že se dodnes používají v digitálních zrcadlovkách EOS, ale fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III učinil díky nové technologii další krok.

Canon EOS-1D X Mark III

Při výběru kompozice, zaostření a snímání prostřednictvím optického hledáčku fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III se setkáváte s revolučním designem automatického zaostřování. Speciální obrazový snímač CMOS se používá výhradně pro automatické zaostřování, zlepšuje přesnost a preciznost a zobrazuje v hledáčku mnohem více zaostřovacích bodů. O zpracování automatického zaostřování se stará speciální procesor DIGIC 8, jehož jedinou úlohou je sledovat automatické zaostřování při použití optického hledáčku.

Fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III se může pochlubit 191 body automatického ostření, z nichž 155 je křížových pro mimořádnou citlivost. To je ideální k zajištění důležitého zaostření na rychle se pohybující sportovce a zvířata, když je úroveň osvětlení slabá. Tyto body automatického ostření lze použít samostatně za účelem vysoce selektivního zaostřování v malých skupinách a zónách, které lze přesouvat po celém záběru, nebo je všechny použít společně a nechat fotoaparát, aby nejlepší body vybral automaticky.

Canon EOS-1D X Mark III

Chování systému souvislého zaostřování fotoaparátu můžete upravit podle typu akce, kterou právě snímáte. Stačí si vybrat ze čtyř nastavení případů nebo použít novou možnost nastavení automatického případu, která vybere nejvhodnější chování pro konkrétní úlohu.

Zrcadlový systém

Za účelem dosažení přesného zaostření při vysokých rychlostech kontinuálního snímání byl fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III vybaven zcela přepracovaným zrcadlovým systémem. Pokud mají na snímač automatického zaostřování neustále směřovat přímé světlo, je naprosto nezbytné, aby se zrcadla fotoaparátu mezi pořizováním jednotlivých snímků co nejrychleji vrátila do klidových poloh, aniž by u nich docházelo k „odskakování“. To se uvnitř fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III děje až 16krát za sekundu – což představuje mimořádný úspěch v oblasti strojního inženýrství.

Dual Pixel CMOS AF

Při použití fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III jako bezzrcadlového fotoaparátu v režimu živého náhledu se o automatické zaostřování stará náš proslulý systém Dual Pixel CMOS AF. Tím se prakticky z každého pixelu na snímači fotoaparátu stane obrazový pixel a pixel pro automatické zaostřování s fázovou detekcí.

Systém Dual Pixel CMOS AF dokáže rychle pracovat při pořizování fotografií a sledování pohybujících se objektů v celém záběru a při natáčení videa dokáže být plynulejší, což umožňuje dosáhnout profesionálních efektů plynulé změny zaostřovací vzdálenosti od jednoho objektu k druhému.

Díky zabudované technologii Dual Pixel CMOS AF fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III vidí pixely, které je možné zaostřit přes celou výšku záběru a přes 90 procent jeho šířky. Výkon se zvýšil na úroveň, kdy je možné fotografovat rychlostí 20 sn./s pomocí rychlého a přesného kontinuálního zaostřování. Stejný algoritmus automatického zaostřování s technologií hloubkového učení, který je k dispozici při snímání v režimu hledáčku, je dostupný i pro systém Dual Pixel CMOS AF. Máte tedy jistotu, že je zajištěna nezbytná ostrost objektu, zvířete nebo sledované osoby.

Canon EOS-1D X Mark III

< Zpět na přehled fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III

Související články