PRODUKT

Canon EOS-1D X Mark III: navržen tak, aby vás doplňoval

Canon EOS-1D X Mark III

Od prvního okamžiku, kdy fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III vezmete do ruky, poznáte, jak je výjimečný. Jeho design je výsledkem let zdokonalování a vývoje, avšak také využívá nové technologie, které změní způsob vaší práce.

Chytré ovládání na dosah ruky

Fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je vybaven dvěma inteligentními ovladači – jedním pro horizontální snímání a druhým pro vertikální. Tato revoluční zařízení, která jsou zabudována do tlačítek AF-ON na fotoaparátu, jsou tvarována jako tradiční joystick, ale chovají se spíše jako miniaturní dotykové panely, které lze používat k posouvání AF bodů na obrazovce.

Každý ovladač je uzpůsoben pro citlivost a rychlost a reaguje intuitivně, i když máte nasazené rukavice. Fotoaparát během horizontálního snímání automaticky deaktivuje vertikální ovladač, aby nedošlo k nechtěným pohybům.

Canon EOS-1D X Mark III

Vaše okno do světa

Na optický hledáček (OVF) fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III je radost pohledět. Je velký, jasný a čistý a umožňuje volbu kompozice a intuitivní a instinktivní fotografování. Při dlouhém fotografování je také pohodlnější než elektronický hledáček a umožní vám mít přehled o událostech v reálném čase bez nežádoucích vlivů elektronické prodlevy.

Canon EOS-1D X Mark III

Inteligentní překrytí hledáčku fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III poskytuje informace přesně tam, kde je potřebujete, abyste mohli být v obraze bez rozptylování. Samozřejmě je lze přizpůsobit tak, abyste si mohli zobrazit pouze ta data, která chcete vidět. Na základě zpětné vazby od profesionálních sportovních fotografů je fotoaparát opatřen také hodinami, které vám také pomohou být ve správný čas na správném místě.

Zaostřovací body se zobrazují pomocí červeného maticového displeje, který je jemnější a detailnější než obdobné displeje u jiných fotoaparátů řady EOS-1D, takže jsou ve tmě lépe vidět.

Když jsou podmínky náročnější…

Fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je navržen tak, aby odolal nástrahám profesionálního fotografování, od nárazů a škrábanců způsobených tlakem až po nízké teploty a deštivé podmínky divoké přírody. Závěrka fotoaparátu je navržena pro 500 000 cyklů a tělo fotoaparátu z hořčíkové slitiny je opatřeno voděodolným těsněním, které ho chrání před prachem a vlhkostí, takže můžete fotografovat i za špatného počasí. Některá tlačítka fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III jsou nyní podsvícená, takže je i ve tmě uvidíte hezky zřetelně.

Canon EOS-1D X Mark III

Prodloužená výdrž baterie

Srdcem fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III je nový výkonný a efektivní procesor DIGIC X. Díky dodávané baterii LP-E19 dokáže fotoaparát zajistit více než dvojnásobnou dobu snímání oproti předchozímu fotoaparátu EOS-1D X Mark II. Na jedno nabití tak můžete pořídit přibližně 2 850 snímků.

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je také kompatibilní se staršími bateriemi LP-E4N, nejvyšší snímková frekvence však bude omezena na 14 sn./s.


< Zpět na přehled fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III

Související články