PRODUKT

Canon EOS-1D X Mark III: připojte se

Canon EOS-1D X Mark III

Připojte se snadno a rychle, ať už používáte síť na hřišti na sportovním stadionu nebo se svým smartphonem vytváříte příběh z druhého konce světa. S fotoaparátem Canon EOS-1D X Mark III se se svými snímky dostanete mnohem snadněji tam, kam potřebujete – o krok před konkurenci.

Bezdrátová síť

Fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je vybaven vestavěnou sítí Wi-Fi, která je ideální pro komunikaci s chytrými zařízeními a počítači, ať už ve studiu nebo v terénu.

Smartphony a tablety s aplikací Camera Connect a aplikací Digital Photo Professional Express* můžete využít k procházení, úpravám, retušování a přenosu fotografií na cestách. Mohou také sloužit jako propracovaný dálkový ovladač pro fotoaparát, který vám umožní na obrazovce zařízení nastavit kompozici, měnit nastavení fotoaparátu a pořizovat fotografie a videa. Tyto úkoly mohou provádět také počítače a zařízení Mac s nainstalovaným softwarem EOS Utility.

A když budete potřebovat silnější bezdrátové připojení, můžete využít volitelný bezdrátový adaptér WFT-E9, který vám poskytne větší dosah a vyšší spolehlivost v „digitálně zahlcených“ oblastech, jako jsou fotbalové stadiony. Podporuje standard MIMO 802.11ac, který využívá 5GHz a 2,4GHz pásma pro komunikaci na vzdálenost až 150 metrů a také umožňuje připojení k zabezpečeným serverům SFTP.

* Vyžaduje chytré zařízení vybavené technologií Bluetooth verze 4.0 (nebo novější). Rovněž vyžaduje chytré zařízení používající operační systém iOS 11.4 (nebo novější) či Android 5.0 (nebo novější)

Displej zobrazující stav přenosu na server FTP

Tento displej, o který mají zájem především žurnalističtí a sportovní fotografové, ukazuje, jak dlouho bude trvat odeslání obrázků prostřednictvím serveru FTP. Díky tomu se mohou fotografové rozhodnout, jestli zůstanou na místě, kde se právě nacházejí, a dokončí přenos, nebo jestli se poohlédnou po rychlejším internetovém připojení někde jinde.

Připojení k síti Ethernet

Velké sportovní události po celém světě umožňují fotografům na hřišti a atletickém oválu kabelové připojení k síti Ethernet, aby mohli přenášet snímky zpravodajským agenturám už během fotografování. Právě proto jsme vybavili fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III bleskově rychlou gigabitovou zásuvkou pro připojení k síti Ethernet, která přenáší data dvakrát rychleji než fotoaparát 1D X Mark II.

Nastavení připojení jsou nyní seskupena na vlastní kartě nabídky. Nyní lze uložit až 20 předvolených nastavení připojení pro okamžité vyvolání. Samostatně uložený přístup k síti a údaje serveru FTP zkracují dobu potřebnou k nastavení v novém terénu. Agentury mohou dokonce svým fotografům elektronicky poslat nastavení připojení, které si mohou nahrát do fotoaparátu přes paměťovou kartu.

Připojení k síti Ethernet nyní podporuje zabezpečené protokoly SFTP, které zabraňují zachycení snímků třetí stranou.

Canon EOS-1D X Mark III


< Zpět na přehled fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III

Související články