TIPY PRO TISK

Objevte tiskárnu, která zajišťuje plynulou hybridní práci

Zjistěte, proč je tiskárna Canon PIXMA TR4650 nejlepší domácí tiskárnou, pokud potřebujete pracovat na dálku
Tiskárna Canon PIXMA na stole v domácí kanceláři.

Když pandemie Covid-19 přinutila zaměstnance začít pracovat z domova, Jamie Watson, amatérský fotograf a strategický ředitel reklamní agentury v Bristolu, brzy proměnil svou jídelnu na domácí kancelář. Když začaly hrozit termíny dodání a kreativita se vytrácela, zjistil, že mu chybí jedna věc: dobrá tiskárna.

S tím, jak se nouzový stav zmírňuje, se přesouváme k hybridnějšímu modelu práce, kde je přechod mezi prací doma a v kanceláři důležitější než kdy dříve. Jamie spolupracuje s klienty, výzkumným týmem a týmem vytvářejícím koncepty, aby pomohl vytvářet inovativní kampaně a další produkty pro řadu značek. Nyní pracuje jak z domova, tak z kanceláře a oceňuje různé svobody, které každý z přístupů přináší.

Dokonalá domácí kancelář se bez dobré tiskárny neobejde – to si často uvědomíme v době, kdy se blíží těsný termín, nebo před schůzkou, kdy je třeba tisknout. A protože mnoho dalších z nás pracuje na dálku, jedná se o funkční technologii, která může mít za následek kratší dobu u obrazovky a znatelné urychlení kreativních procesů.

Přechod mezi domácím a kancelářským prostředím nemusí díky správnému vybavení představovat žádné problémy. S řadou vysoce výkonných tiskáren Canon – zejména s kompaktní tiskárnou Canon PIXMA TR4650 4 v 1 – je možné snadno a rychle vytvořit stejný profesionální standard výtisků.

„Když mám spoustu práce, práce z domova představuje docela dobrý způsob, jak se dostat pryč od rozptýlení kanceláře,“ říká Jamie. „Čas si můžete rozvrhnout o něco lépe a nepůsobí tak přísně jako tradiční pracovní doba. Samozřejmě také nemusíte dojíždět, takže během dne stihnete udělat trochu více práce. Docela rád jezdím na kole, takže můžu kdykoli vyjet a nemusím řešit, jestli stihnu včas přijet do kanceláře nebo domů.“

Spolupráce se členy týmu je však v kancelářském prostředí snazší a úkoly lze zpracovávat efektivněji.

Zde se Jamie podělí o to, jak mu jeho domácí tiskárna nabízí šanci vzdálit se od obrazovky, aby se plně ponořil do projektů, na kterých doma pracuje.

Bystrá mysl s tiskem

Muž, který stlačuje přední podavač tiskárny Canon.

Tiskárna Canon PIXMA TR4650 4 v 1 je vybavena 4barevným hybridním inkoustem a vylepšenou instalací kazet, což výměnu kazety ještě více usnadňuje a zjednodušuje.

Tiskárna Canon PIXMA TR4650 pomáhá Jamiemu nesedět celý den u notebooku a zaměřit se na tištěné kopie dokumentů, které jsou pro jeho práci nezbytné. „Dávám přednost četbě zadání od klientů na papíře,“ říká Jamie, „abych toho více vstřebal a nerozptyloval tím, co je na obrazovce, ať už je to e-mail, nebo upozornění z týmového chatu. Je snazší zaměřit se na to, co čtete, zvýrazňovat a psát si otázky. Cítím, že jsem trochu více zabraný do toho, co dělám a co čtu.

Když od výzkumných agentur získám výsledky průzkumu plné různých schémat a grafů, je pro mě nejsnazší mít před sebou několik papírů na porovnání, než abych procházel digitální snímky, protože se pak díváte jen na jednu věc najednou,“ dodává.

Při práci v kanceláři se nikdy nebudete muset starat o nastavení tiskárny a množství papíru a inkoustu. Doma by tomu nemělo být jinak. Upozornění na připomenutí odstranění dokumentů, vylepšený přední zásobník papíru, který usnadňuje vkládání papíru, a rychlejší a přímočará instalace kazet z ní činí uživatelsky přívětivou a efektivní domácí tiskárnu pro profesionály, jako je právě Jamie.

A díky schopnosti kompletně ovládat tiskárnu PIXMA TR4650 z aplikace Canon PRINT, včetně tisku, kopírování, skenování, provádění údržby, kontroly hladiny inkoustu a nákupu náhradních inkoustů, není nutné používat počítač.

Sloučení pera a papíru s digitálním formátem

Osoba, která používá smartphone k tisku na domácí tiskárně Canon.

Při práci z domova se Jamiemu lépe soustředí, když úkoly řeší v různých místnostech. „Když jsem v kanceláři, procházím se kolem, abych změnil prostředí a trochu si osvěžil mysl. Většinu času sedím u stolu, ale pak se zvednu a chvíli strávím v jídelně nebo na terase,“ říká. „Dělám to i doma. Něco vytisknu a odejdu od notebooku, protože i když pracujete na dálku, lidé vám celou dobu volají a posílají zprávy. Když se od notebooku vzdálíte, zbavíte se rušivých vjemů. Něco vytisknu a pak si to přečtu dole v kuchyni, což mi umožňuje lépe se na to soustředit.“

Osoba, která píše do tištěné tabulky.

Jamie spolupracuje s celou řadou klientů – od zdravotnických značek a společností nabízející potraviny a nealkoholické nápoje po poskytovatele internetových hostingových služeb a banky.

Cenově dostupná tiskárna, kterou Jamie používá, se snadno nastavuje pomocí aplikace Canon PRINT a nabízí vylepšené uživatelské prostředí. „Nastavení bylo velmi snadné, což pro mě bylo to hlavní, protože mám pocit, že u každé tiskárny, kterou jsem kdy měl, mi zabralo asi pět dní, než jsem ji skutečně nastavil a uvedl do chodu. Tahle to prostě udělala sama,“ říká nadšeně.

Nabízí také užitečné propojení s Editorem Easy-Layout, který umožňuje před tiskem přeuspořádat dokumenty, jako jsou soubory PDF a obrazové soubory, na jednu stránku, což je pro Jamieho práci ideální.

„Pokud dělám projekty strategie značky nebo musím vypracovat strukturu značky, raději to kreslím ručně,“ říká. „Potom výsledek naskenuji a pošlu jej zbytku týmu e-mailem jako pracovní návrh. Netrávím spoustu času jeho navrhováním v aplikaci Microsoft® PowerPoint®.“

Skenování do cloudu pomocí domácí tiskárny Canon

Muž, který sedí na lavičce v zahradě s hrnkem a notebookem.

Jamiemu někdy chybí týmová interakce v kanceláři, je to jedna z nevýhod práce z domova. „Pracujeme v kreativní agentuře, a proto nám rozhodně chybí spolupráce,“ říká. „Práce z domova je více transakční, nemůžete se jen tak zastavit u něčího stolu nebo si popovídat u oběda. Musíte si naplánovat schůzku a uskutečnit hovor, nejde si s někým jen tak náhodně popovídat.“

Muž, který si nasazuje cyklistickou helmu.

Práce z domova má určitě své výhody – Jamie dříve jezdil do práce na kole, ale nyní dojíždět nemusí a může si jízdu na kole užívat jako koníček, nikoli jako nutnost.

Služba PIXMA Cloud Link, kterou je tiskárna Canon PIXMA TR4650 vybavena, je funkce, která vám pomůže tisknout a skenovat do cloudu*, a proto se dokonale hodí pro malé firmy, které sdílejí a ukládají obsah do sdílené cloudové služby, jako je Google Drive™, Dropbox™ nebo Evernote®. To znamená, že tyto soubory můžete tisknout bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.

Jamie říká, že když týmy sdílejí své návrhy, tisk dokumentů a výkresů před jejich připnutím na zeď nebo jejich vystavením mu při práci pomáhá zvážit kreativní nápady.

„Když získáme kreativní nápady od našich koncepčních týmů, například třeba výkresy návrhů, poměrně často stačí jen trochu práce a hodně soustředění,“ říká.

„Takže se mi líbí, když je mám vytisknuté, protože mi to umožňuje, abych nad nimi mohl po tisku a připnutí na zeď nebo stůl zamyslet někde v ústraní. Je trochu snazší, když se k nim mohu kdykoli vrátit a podvědomě o nich přemýšlet.“

Všestrannost pro domácí tisk

Tiskárna Canon vedle pokojové rostliny, telefonu a několika výtisků.

Amatérský fotograf Jamie Watson rád vyráží s fotoaparátem ven a na tiskárně Canon PIXMA TR4650 pak může tisknout vysoce kvalitní výtisky, které si lze vystavit doma. „Kdykoli vyjdu ven, snažím se pořídit spoustu fotografií,“ říká. „Bydlíval jsem v Austrálii, kde mě to začalo bavit.“

Muž, který na svém pracovním stole zavírá aktovku.

Vícefunkční tiskárna Canon PIXMA TR4650 umožňuje Jamiemu se plně zapojit do pracovních projektů, jako by byl v kanceláři.

Tiskárna Canon PIXMA TR4650 není skvělá jen pro pracovní účely, je také dostatečně všestranná pro domácí studium, domácí úkoly do školyrodinné fotografie.

Aplikace Easy-PhotoPrint Editor usnadňuje tvorbu řady originálních fotografických položek, jako jsou výtisky na míru, kalendáře a čtvercová rozvržení fotografií, a umožňuje tak i jejich použití v domácích osobních projektech.

Jamie, který je nadšeným fotografem, ji použil k tvorbě výtisků pro rámování, protože dokáže vytisknout bezokrajové fotografie o velikosti 4 × 6 palců, a to během několika sekund. „Rychlost tisku je vysoká a tiskne hodně kvalitní fotografie vhodné k zarámování a pověšení na zeď v našem novém domě, což znamená, že nemusím platit, aby mi je vytiskli v profesionální tiskárně,“ říká.

Domácí tiskárna Canon PIXMA TR4650 má čistý a elegantní design, což bylo dalším faktorem ke zvážení, když si Jamie a jeho partnerka vybírali něco pro svůj domov. „Tiskárny nemají vždy ten nejlepší vzhled, ale tiskárna Canon PIXMA TR4650 vypadá opravdu pěkně. Moje snoubenka je na náš dům velmi pyšná a pracuje jako vizuální obchodnice, takže je ví, jak to udělat, aby věci vypadaly skvěle. Bylo pro ni velmi důležité, abychom měli hezkou tiskárnu,“ dodává.

Dodejte své domácí kanceláři finální vzhled díky vylepšené tiskárně Canon PIXMA TR4650 4 v 1, která uspokojí všechny vaše požadavky při práci na dálku a na osobních tiskových projektech.

*Skenování do cloudu a do e-mailu je k dispozici pouze pro uživatele originálních inkoustů Canon.


Napsala Lorna Dockerillová

Související produkty

Související články

 • Žena sedí u stolu v domácí kanceláři, na kterém je notebook, monitor, tiskárna Canon MegaTank a čtyři inkoustové zásobníky.

  TIPY PRO TISK

  Která tiskárna je pro vás ta pravá?

  Najděte tu nejlepší tiskárnu Canon pro vaše potřeby – ať už potřebujete tiskárnu pro rodinné použití, studijní účely nebo pro domácí kancelář.

 • Výtisky návrhů ze softwaru Canon PosterArtist na stole před tiskárnou Canon MAXIFY.

  TISK

  Canon PosterArtist

  Vytvářejte profesionální návrhy plakátů rychle, snadno a zdarma.

 • Na stole je položený otevřený notebook a na obrazovce je vidět software Canon Easy-PhotoPrint, nalevo je papír Canon a napravo tiskárna Canon.

  TISK

  Která tisková aplikace Canon je pro vás ta pravá

  Buďte kreativní a organizovaní s tiskovými aplikacemi společnosti Canon – najdete tu správnou pro každý projekt.

 • Osoba používá aplikaci Easy-PhotoPrint Editor na tabletu k bezdrátovému tisku rodinného snímku na tiskárně Canon PIXMA, umístěné na stole.

  TISK

  Jak používat bezdrátovou tiskárnu

  Zjistěte, jak naplno využít svou bezdrátovou tiskárnu.