TISK

Chytré způsoby použití bezdrátové tiskárny

Díky bezdrátové tiskárně a aplikacím můžete tisknout cokoli odkudkoli, kde je připojení k síti Wi-Fi, a mít přehled o práci, studiu a domácí administrativě ve svém chytrém telefonu. Objevte mnoho možností.
Osoba používá aplikaci Easy-PhotoPrint Editor na tabletu k bezdrátovému tisku rodinného snímku na tiskárně Canon PIXMA, umístěné na stole.

Každá kancelář i učebna potřebuje tiskárnu – a s měnící se dobou, kdy stále více z nás studuje nebo pracuje na dálku, ji potřebuje i každá domácnost.

Jedním z nejlepších aspektů práce z domova je, že můžete pracovat v jakékoli místnosti. Když si do své domácnosti pořídíte ještě bezdrátovou tiskárnu podporující cloud, nemusíte už vedle tiskárny sedět – můžete tisknout z jakékoli místnosti. Takže pokud chcete ráno pracovat na pohovce a odpoledne si užívat sluníčka na zahradě, žádný problém. Dokumenty tiskněte, kdy se vám chce, a dojděte si pro ně, jak se vám to hodí.

Uživatel drží chytrý telefon, na jehož displeji je zobrazeno připojování k tiskárně Canon PIXMA řady G3470 přes síť Wi-Fi.

Nastavení a používání bezdrátových tiskáren Canon je velmi jednoduché. Díky připojení k síti Wi-Fi a aplikacím, jako je například aplikace Canon PRINT, můžete ovládat funkce tiskárny z chytrého telefonu nebo tabletu – o tom později. Nastavení je jednoduché. Použijte průvodce podporou v aplikaci pro chytré telefony nebo online – stačí najít číslo modelu tiskárny a postupovat podle podrobného návodu.

Bezdrátový tisk pro chytrou domácnost

Osoba studuje výtisk vycházející z tiskárny Canon PIXMA na stole.

Tiskárna PIXMA řady TR4650 je kompaktní a přesto vysoce univerzální a představuje vynikající volbu pro bezdrátový domácí tisk. U černých a tříbarevných kazet jsou k dispozici varianty s vysokou výtěžností, které šetří peníze a jsou snadno použitelné pro tisk, skenování, kopírování a dokonce faxování.

Tiskárna Canon MegaTank je umístěna na bílém stole mezi notebookem, rostlinou a psacími potřebami.

Tiskárna MAXIFY GX6040 do malých kanceláří i domácích pracoven je tiskárna MegaTank s velkokapacitními zásobníky inkoustu, která v porovnání s běžnými laserovými a inkoustovými tiskárnami přináší výjimečně nízké celkové náklady na vlastnictví. Díky zásobníkům individuálně opatřeným klíčem, které nevyžadují zmáčknutí, je doplňování rychlé, jednoduché a naprosto bezproblémové.

Rodinný život je dnes protkán se sítí Wi-Fi. Jednotlivci, páry a rodiny se denně spoléhají na celou řadu počítačů, notebooků, tabletů a chytrých telefonů. Přidejte tiskárnu Canon do domácí sítě Wi-Fi a můžete bezdrátově tisknout ze všech těchto i dalších zařízení odkudkoli z domova. Pomocí aplikací společnosti Canon můžete tisknout nebo skenovat na dálku z jakéhokoli místa s připojením k síti Wi-Fi. Můžete například tisknout dokumenty nebo fotografie na domácí tiskárně, když jste ve vlaku nebo v kavárně.

Tiskárna je užitečná pro tvorbu dopisů a štítků pro každodenní činnost a stejně tak vám může pomoci zvýšit produktivitu a efektivitu. Při čtení výtisku je méně pravděpodobné, že vás budou rozptylovat oznámení na monitoru nebo příchozí e-maily. Také je dobré si připomenout, že si vaše oči potřebují pravidelně odpočinout od monitoru.

Tiskárna PIXMA řady G3470 s funkcí Wi-Fi (viz video výše) je ideální pro vytíženou chytrou domácnost. Kombinuje tisk, skenování a kopírování a využívá velkokapacitní zásobníky inkoustu, které poskytují až 6 000 černobílých a 7 700 barevných dokumentů.1 Systém MegaTank od společnosti Canon usnadňuje i doplňování inkoustu, a to díky jednoduchým a cenově výhodným inkoustovým lahvím, které umožňují doplňování bez znečištění. Tiskárna PIXMA G4470 je vybavena automatickým podavačem dokumentů, což umožňuje bezproblémové skenování více stránek a kopírování.

Teenager sedí se zkříženýma nohama na posteli a učí se z učebnic. Tiskárna Canon PIXMA je umístěna na stole vedle postele.

Bezdrátová tiskárna je nedocenitelná pro školáky i studenty, kteří ji mohou používat k tisku nebo závěrečné kontrole svých prací. PIXMA Cloud Link také podporuje službu Google Classroom, což studentům usnadňuje zůstat v kontaktu se svými učiteli při studiu z domova.

Výhod bezdrátové tiskárny nevyužívají při práci z domu jenom profesionálové. Služba PIXMA Cloud Link také podporuje Google Classroom, díky čemuž je užitečná i pro studenty. Služba Google Classroom je navržena tak, aby pomáhala vyučujícím komunikovat se svými studenty. Když studenti používají služby PIXMA Cloud Link s Google Classroom, znamená to, že si prostřednictvím aplikace Canon PRINT mohou vytisknout rozvrhy hodin a úkoly přímo z displeje tiskárny nebo chytrého zařízení. Další výhodou pro učitele je, že si jednoduše mohou vytisknout docházku, aby měli přehled o účastnících výuky.

Aplikace Canon vás posunou ještě dále

Osoba bere do ruky výtisk vycházející z tiskárny Canon PIXMA. Na stole vedle tiskárny je několik dalších výtisků.

Aplikace Canon PRINT je dokonalým společníkem pro tisk jak pro rodiny, tak pro pracovníky v kancelářích. Můžete skenovat, tisknout, kopírovat a dokonce i propojit s cloudem.

Osoba drží tablet s fotografií skupiny přátel na displeji. Tiskárna Canon PIXMA v pozadí tiskne tuto fotografii.

Řada aplikací od společnosti Canon, včetně aplikace Easy-PhotoPrint Editorwebového softwaru PosterArtist, usnadňuje tisk a umožňuje rozvinout vaši kreativitu.

Společnost Canon nabízí širokou škálu bezplatných aplikací a software, které vylepšují zážitek z bezdrátového tisku a poskytují maximální jednoduchost, všestrannost, efektivitu a kreativitu. Díky aplikaci Canon PRINT můžete bezdrátově tisknout, kopírovat a skenovat z chytrých zařízení a také měnit nastavení tisku, kontrolovat hladiny inkoustu a provádět postupy údržby.

Jak jsme viděli, aplikace Canon usnadňují tisk přímo z telefonu na bezdrátové tiskárně. Pokud pracujete z domova nebo mimo pracoviště, můžete se pomocí aplikace Canon PRINT s PIXMA Cloud Link bezdrátově připojit k tiskárně v kanceláři a sdílet dokumenty s ostatními zaměstnanci. Pomocí fotoaparátu chytrého telefonu můžete také dálkově skenovat dokumenty a vytisknout je v kanceláři, nebo skenovat dokumenty pomocí tiskárny a odesílat je do smartphonu. Funguje to v obou směrech.

Aplikace Easy-PhotoPrint Editor nabízí možnost proměnit vaše digitální fotografie ve stylové výtisky a jedinečné dárky díky šablonám pro kalendáře, pohlednice, plakáty a další.

K dispozici je také online služba PosterArtist pro vytváření vlastních plakátů, bannerů a letáků. K tomuto účelu jsou obzvlášť vhodné tiskárny MegaTank MAXIFY GX3040MAXIFY GX4040 se zadním plochým zásobníkem, které usnadňují vytváření bannerů o délce až 1,2 m a dokáží tisknout na kartonová média o tloušťce až 0,7 mm.

Editor Easy-Layout Editor, určený pro počítače se systémem Windows, je užitečným rozšiřujícím modulem pro ovladače tiskárny, který poskytuje náhled na obrazovce a umožňuje rozvržení a tisk více obrázků. Tiskárny Canon kompatibilní se zařízeními Chromebook, Apple AirPrint a Mopria® pro systém Android umožňují jednoduché připojení a bezdrátový tisk prostřednictvím integrovaného tiskového protokolu chytrého telefonu nebo tabletu i bez nutnosti stažení aplikace.

Bezproblémové používání

Tiskárna Canon PIXMA na stole tiskne šablonu slunečnice, zatímco otec a dcera v pozadí vyrábějí stejnou slunečnici.

Bezdrátový tisk znamená, že nemusíte sedět vedle své tiskárny a nemusíte jí vyhradit místo v domácí kanceláři. Díky tomu můžete pracovat a bavit se, kdekoli chcete.

Tiskárny Canon s podporou Wi-Fi i řada aplikací jsou navrženy tak, aby spolu bez problémů spolupracovaly. Vše od fyzických ovládacích panelů tiskáren až po funkce a rozhraní aplikací je snadné a intuitivní a zároveň vám dává možnost co nejrychleji a bez námahy provádět všechny druhy skenovacích a tiskových úloh. Se společností Canon je bezdrátový tisk tak snadný, jak to jen jde.


Autoři: Angela Nicholsonová a Matthew Richards

  1. Výtěžnost stran je odhadovaná hodnota na základě zkušební metody společnosti Canon s použitím zkušebního obrazce a simulace nepřetržitého tisku podle normy ISO/IEC 24712 s náhradními inkoustovými kazetami po počátečním nastavení.

Související produkty

Související články