Připojte se, sdílejte a ukládejte své snímky na image.canon. Váš fotoaparát, vaše digitální zařízení, vaše webové služby – vše může být propojené

Praha, čtvrtek 13. února 2020 – Společnost Canon Europe oznámila spuštění online služby image.canon pro bezplatný přenos fotografií a videonahrávek z fotoaparátů do jiných zařízení a internetových služeb. Tvůrcům obrazového obsahu nabídne od 14. dubna 2020 také bezplatné cloudové úložiště, automaticky dostupné z fotoaparátů a kamer Canon . Moderní online řešení pomůže fotografům všech úrovní jednoduše pořizovat, přenášet a sdílet své snímky.

Propojené fotografie


Služba image.canon není pouhé úložiště. Uživatelům přístrojů značky Canon nabízí jednoduchý způsob, jak spravovat cokoli od snímků z rodinné dovolené po profesionální práci. image.canon nahrává automaticky nebo ručně snímky z fotoaparátů Canon s připojením Wi-Fi* do centrálního úložiště, odkud je možné je jednoduše přeposílat do digitálních zařízení a online služeb jako Google Drive, Flickr nebo YouTube. Integrace se službami Adobe* a Google** bude k dispozici od června 2020.


Fotografické přístroje Canon vybavené Wi-Fi, které přijdou na trh od roku 2020*, budou schopné automaticky přenášet obrazové soubory do služby image.canon na pozadí ihned po připojení k internetu. Fotografům tak poskytnou nástroje potřebné k práci ve světě technologií 5G a umělé inteligence.


Bezplatné úložiště


Pro dočasné zálohování snímků zcela bez použití paměťových karet může fotograf jednoduše připojit svůj fotoaparát Canon k internetu a všechny soubory včetně snímků ve formátu RAW a videa 4K bezplatně uložit v cloudovém úložišti až na dobu 30 dnů**. Ti, kdo rádi a rychle mačkají spoušť, budou tedy mít dostatek času si své snímky stáhnout do jiného zařízení nebo přesunout do své oblíbené online služby. V osobní knihovně se ukládají snímky zmenšené na rozměry vhodné pro sociální sítě. Nejdůležitější fotografie a videonahrávky mohou uživatelé uchovávat v dlouhodobém úložišti o kapacitě 10 GB.


Jednoduchá správa souborů


Služba image.canon se vyznačuje jednoduchostí, intuitivním ovládáním a komfortem. Pokud si fotograf do PC nainstaluje speciální software pro image.canon, může si z tohoto úložiště jednoduše a rychle stahovat snímky ze svého fotoaparátu. U fotoaparátů Canon vybavených Wi-Fi, které přijdou na trh od roku 2020*, bude tento proces automatizovaný a umožní ještě jednodušší správu souborů. Uživatelé přístrojů Canon budou také moci jednoduše své soubory třídit a sdílet přímo na oblíbených sociálních sítích nebo e-mailem.


Bezplatná služba image.canon bude k dispozici od dubna 2020 a slibuje revoluci v online správě fotografií a videonahrávek. Změní způsob, jakým fotografové ukládají, zpracovávají a sdílejí své snímky. Nabídne jim ideální výchozí bod a bude postupně přinášet inovace na podporu jejich kreativity.


Další informace o službě image.canon naleznete na stránkce: https://www.canon.cz/cameras/image-canon/


Poznámky pro redaktory:


  • Služba online alba CANON iMAGE GATEWAY bude ukončena 31. března 2020 a nahrazena službou image.canon od 14. dubna 2020. Od počátku migrace dat do jeho dokončení nebudou mít uživatelé přístup k žádným již nahraným obrazovým souborům ani albům

  • image.canon nahradí službu CANON iMAGE GATEWAY u většiny stávajících přístrojů***, budoucí modely vybavené Wi-Fi budou s image.canon kompatibilní

  • Upozorňujeme, že zákazníci nebudou mít v průběhu převodu služeb od poloviny do konce března 2020 přístup ke svým účtům Canon Image Gateway

  • V tomto období bude na přístrojích vybavených připojením Wi-Fi deaktivována funkce online přenosu souborů. K dispozici bude opět po spuštění nové služby, poté, co uživatel přijme nové Podmínky použití a resetuje funkci přenosu ve svém přístroji. Podrobné pokyny pro reset funkce online přenosu souborů pro použití s novou službou budou k dispozici na stránkách image.canon.

*Ne všechny fotografické přístroje Canon podporují automatický přenos na pozadí. Jiné kompatibilní přístroje Canon vybavené Wi-Fi připojením nabízí jednoduchý ruční přenos do úložiště image.canon. Úplný seznam kompatibilních přístrojů naleznete na stránkách http://image.canon (budou spuštěny v brzké době). Kompatibilní přístroje musí být připojené k internetu přes Wi-Fi.
** Původní snímky a nahrávky budou po 30 dnech odstraněny, nebudou-li mezitím přesunuty do trvalého úložiště
*** Videokamery LEGRIA a některé starší fotoaparáty nejsou kompatibilní a ztratí funkci připojení ke cloudové službě.
*Adobe a Creative Cloud jsou registrovanými ochrannými známkami nebo ochrannými známkami společnosti Adobe ve Spojených státech amerických a ostatních zemích.
**Google Drive, Fotky Google, Google One a Youtube jsou ochrannými známkami společnosti Google LLC.