Nový fotoaparát Canon EOS M50 Mark II reaguje na nebývalý rozmach sociálních sítí

Praha, 25. února 2021 – Společnost Canon vychází vstříc rostoucí poptávce po kvalitním fotografickém vybavení ze strany tvůrců audiovizuálního obsahu a představuje EOS M50 Mark II, nástupníka oceňovaného¹ fotoaparátu EOS M50. Celosvětový hlad po tvorbě, sdílení a sledování obsahu na sítích Instagram, YouTube nebo Twitch neutuchá – lidé naopak věnují více času rozvoji svých koníčků a učení se novým dovednostem. Jen v Evropěⁱ vzrostlo měsíční využití služby TikTok mezi uživateli ve věku 16-64 let v období od července 2019 do června 2020 o 93 %.

Nový všestranný bezzrcadlový fotoaparát nabízí chytré funkce a špičkovou obrazovou kvalitu, jakou dnešní tvůrci audiovizuálního obsahu požadují


Malý, ale výkonný bezzrcadlový fotoaparát EOS M50 Mark II celý proces od pořízení po publikaci obsahu maximálně zjednodušuje. Umožňuje záznam videa v rozlišení 4K v orientaci na šířku i na výšku nebo živě streamovat Full HD přímo na YouTubeii a pomáhá tvůrcům povýšit obsah na novou úroveň. Přístroj je vybavený všemi vstupy a výstupy, které tvůrci obsahu mohou potřebovat, včetně mikrofonního vstupu 3,5 mm a čistého výstupu přes rozhraní HDMI a USB. Kompaktní tělo, otočný displej a kompatibilita s širokým spektrem objektivů značky Canon dávají uživatelům naprostou tvůrčí svobodu – ať při vlastním vystupování na kameru nebo při vloggování za pohybu.


Cíl: kamkoli


Hlavní charakteristikou fotoaparátu EOS M50 Mark II je všestrannost. Odvede stejně dobrou práci při fotografování kvalitních snímků pro Instagram, natáčení videa na výšku pro sdílení na TikToku nebo živém streamování na YouTube. Díky čistému HDMI výstupu mohou uživatelé tvořit živé streamy na profesionální úrovni a s bezplatným softwarem Canon EOS Webcam Utility publikovat videa na síti Twitch nebo uskutečňovat videohovory s přáteli a rodinou ve vysoké obrazové kvalitě.


EOS M50 Mark II vychází vstříc rostoucí poptávce po rychlém publikování obsahu také vylepšenou mobilní konektivitouiii přes Wi-Fi a Bluetooth. Ta umožňuje ovládat fotoaparát z mobilního zařízení a přímo bez prodlev nahrávat snímky a videonahrávky na sociální sítě.


Maximum možností pro tvůrce obsahu


Fotoaparát EOS M50 Mark II svojí flexibilitou vyhoví každému stylu a potřebám. Lze jej snadno nosit kamkoli s sebou, připojit k němu mikrofon, případně jej upnout do gimbalu. Otočný displej a pohotový elektronický hledáček (EVF) umožňují komponovat záběr v každé situaci – před kamerou i za kamerou.


Dejte svým příspěvkům vyniknout


Na síti Instagram je každou minutu publikováno přes 300 000 příspěvků.iv Klíčové tedy je vyniknout kvalitou obsahu. EOS M50 Mark II umožňuje tvůrcům používat objektivy řady EF-M a s adaptérem i kompletní řadu EF, včetně ultra-širokoúhlého objektivu ideálního pro vloggování nebo objektivu s malou hloubkou ostrosti pro dokonalé autoportréty.


Rychlost fotoaparátuv, snímač formátu APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů, inteligentní automatické režimy a detekce očí poskytují tvůrcům obsahu výhodu i při fotografování – mohou pořizovat ostré akční snímky, které upoutají pozornost uživatelů při procházení sociálních sítí. Má-li obsah získat co nejvíce shlédnutí a fanoušků, je důležitá nejen vizuální, ale také zvuková kvalita. Canon EOS M50 Mark II je vybavený 3,5mm mikrofonním vstupem, aby mohli YouTubeři, kteří si zakládají na kvalitě svých příspěvků, tvořit vlogy s dokonale čistým zvukem.


Canon EOS M50 Mark II je ideální volbou pro všechny vloggery, bloggery, influencery a jiné tvůrce audiovizuálního obsahu, kteří požadují špičkovou kvalitu obrazu, chytré funkce a možnost živého streamování on-line obecenstvu.


Fotografie Canon EOS M50 Mark II jsou k dispozici ZDE.


Tělo fotoaparátu Canon EOS M50 Mark II bude stát 16 090 Kč, v kombinaci s objektivem M15-45mm S EU26 vyjde na 19 290 Kč.


Canon EOS M50 Mark II bude v prodeji od konce března 2021.Další informace naleznete na tomto odkazu:
https://www.canon.cz/cameras/eos-m50-mark-ii/


EOS M50 Mark II – hlavní funkce a vlastnosti:


  • Tvorba a sdílení obsahu na jakékoli platformě prostřednictvím připojení přes Wi-Fi nebo Bluetooth
  • Záznam videa na výšku pro přímou publikaci na sociálních sítích
  • Čistý výstup HDMI pro přímé živé vysílání na YouTube
  • 24,1MP snímač formátu APS-C umožňuje pořizovat vysoce kvalitní statické snímky a videonahrávky v rozlišení Full HD
  • Otočný dotykový displej umožňuje fotografovat a natáčet v různých pozicích
  • 3,5mm mikrofonní vstup pro špičkovou zvukovou kvalitu
  • Kompatibilita s objektivy pro každou perspektivu a styl

Zdroj: https://blog.globalwebindex.com/trends/tiktok-europe/
ii  Funkce živého přenosu je použitelná pouze se službou YouTube. K živému přenosu je nutné mít aktivní účet YouTube a účet image.canon. YouTube může kdykoli změnit, pozastavit nebo ukončit své služby včetně živých přenosů bez předchozího upozornění. Podle pravidel YouTube pro živé přenosy musí mít příslušný kanál nejméně 1000 odběratelů, aby bylo možné živě streamovat z mobilního zařízení (včetně kamer a fotoaparátů vybavených funkcí živého přenosu). Aktuální informace o omezeních služby YouTube naleznete zde: https://support.google.com/youtube/answer/2853834?hl=en. Společnost Canon nenese žádnou odpovědnost za produkty a služby třetích stran, včetně živých přenosů.
iii Prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect nebo image.canon
iv https://www.statista.com/statistics/195140/new-user-generated-content-uploaded-by-users-per-minute/
EOS M50 Mark II dokáže průběžně snímat rychlostí 10 snímků za sekundu.