Canon poprvé vyhlašuje soutěž Redline Challenge pro amatérské fotografy s hodnotnými cenami

Praha, 22. března 2021 – Společnost Canon Europe vyhlásila zcela novou soutěž pro amatérské fotografy Redline Challenge, která ověří jejich um, kreativitu a technickou zdatnost. Tým ambasadorů společnosti Canon pod vedením vloggera a fotografa Kaie Wonga nabídne své zkušenosti, tipy a triky, které účastníkům pomohou zvládnout všechna zadání soutěže Redline Challenge.

Světově uznávaný fotograf a několikanásobný vítěz ceny Red Bull Illume Lorenz Holder dnes společně s Kaiem Wongem vyhlásili první téma – Světlo ve tmě – které bude především zkouškou talentu. Amatérští fotografové mohou v první soutěži Redline Challenge


Soutěžící budou mít možnost vyhrát ceny v podobě vybavení značky Canon v hodnotě přes 14 000 eur, které jim pomůže rozvinout tvůrčí schopnosti. Získají také jedinečnou možnost zúčastnit se setkání s Lorenzem Holderem jako mentorem, který jim nabídne své bohaté zkušenosti. Lorenz Holder proslul svým svěžím a dramatickým stylem a mimořádnou schopností zachytit neočekávané i v nejnáročnějších podmínkách. Má tedy nejlepší předpoklady pro úlohu porotce a mentora.


Ambasador společnosti Canon Lorenz Holder k soutěži Redline Challenge uvedl: „Když mě společnost Canon oslovila, zda bych chtěl mentorovat výzvu Světlo ve tmě, neváhal jsem a nabídku přijal, protože vím, jak oblíbené takové soutěže jsou mezi fotografy jako možnost ověřit své schopnosti a získat ocenění v oboru. Světlo ve tmě je vynikající úvodní téma soutěže Canon Redline Challenge, protože oslovuje tolik fotografů bez ohledu na žánr, kterému se věnují.


„Spoustu zajímavých světelných efektů dokážete vytvořit, i když nemáte k dispozici studiové blesky nebo Speedlite – stačí být kreativní! Bez ohledu na to, jaký si zvolíte objekt a jaký způsobem téma Světlo ve tmě pojmete, snažte se překročit hranice své kreativní komfortní zóny a nebojte se zkoušet nové styly a techniky.“


Soutěžící mohou v termínu od 22. března 2021 do 31. května 2021 přihlašovat své snímky pořízené libovolným přístrojem. Účast v soutěži je bezplatná. Celkem proběhnou tři kola hodnocení nezávislým panelem odborníků a společnost Canon na svých internetových stránkách v červnu vyhlásí 10 finalistů vybraných porotou. Konečný vítěz bude vyhlášen 27. června a získá následující vybavení značky Canon:


Susie Donaldsonová, marketingová ředitelka evropské divize obrazových a komunikačních technologií (ITCG) společnosti Canon EMEA, k soutěži uvedla: „Soutěž Redline Challenge pořádáme, abychom povzbudili amatérské fotografy k maximální kreativitě a nabídli jim příležitost získat ocenění od uznávaných expertů. Uvědomujeme si, jak důležité je podporovat a oslavovat tvůrčího ducha. Chápeme také, jak je z hlediska posouvání tvůrčích hranic důležité mít nejen správné nástroje, ale i know-how. A právě to jim během první výzvy nabídne řada našich ambasadorů, včetně jejich vlastních technických tipů a postupů – i to, jak zachytit spoře osvětlenou scénu s rozptýleným světlem v domácích podmínkách.


„U výzvy Světlo ve tmě jde o zachycení vztahu mezi světlem a stínem a kontrastem a barvou, což není snadné - ale když se podaří, výsledky budou skutečně stát za to. Nemohu se dočkat užšího výběru soutěžních snímků.“


Snímky přihlášené do soutěže Redline Challenge - Světlo ve tmě budou posuzovány podle těchto kritérií:


  • Dodržení tématu - Světlo ve tmě , to znamená zachytit fascinující vztah mezi světlem a stínem, kontrastem a barvou
  • Kreativita – Je snímek nápaditý a originální?
  • Dojem – Jaké emoce nebo reakce snímek vyvolává. Je snímek zábavný, emočně nabitý nebo vybízí k zamyšlení?
  • Technické provedení – Byl snímek zachycen způsobem, který dokazuje znalost schopností fotoaparátu a vlastností fotografovaného objektu?
  • Rozměry – Snímky by měly být v rozlišení 150 DPI, s delší stranou 2000 bodů
  • Jiné – Není dovoleno přihlásit snímky, které byly již dříve zveřejněny nebo získaly ocenění.

Sledujte #RedlineChallenge na sociálních sítích a přihlaste se do soutěže Canon Redline Challenge na stránkách: www.canon-europe.com/redline-challenge/