Konec manuální kontroly tisku. Nový systém od Canonu umí detekovat chyby v čárových a QR kódech

PRAHA, 12. října 2021 – Společnost Canon výrazně vylepšila kontrolní systém pro řadu digitálních barevných tiskáren Canon imagePRESS C10010VP. Kromě kontroly kvality obrazu dokáže vylepšený systém nově také automaticky detekovat nedokonalosti čárových kódů, QR kódů, variabilních dat, jako jsou alfanumerické znaky v sériových číslech a poštovních směrovacích číslech, a některých typografických symbolů. Díky tomuto vylepšení je řada Canon imagePRESS C10010VP jedinou barevnou tonerovou produkční tiskárnou v tomto tržním segmentu s takovou úrovní detekčních schopností, která osvobodí kvalifikovanou obsluhu od opakované a časově náročné manuální kontroly, sníží chybovost a dobu realizace zakázky a zajistí kvalitní produkci.

Hiro Imamura, viceprezident divize Document Solutions Marketing & Innovation společnosti Canon Europe, k tomu uvedl: „Automatizace je pro naše zákazníky, kteří se zabývají produkčním tiskem ve větších objemech, stále důležitější, protože jim umožňuje zefektivnit funkční procesy, minimalizovat prostor pro chyby a zajistit absolutní konzistentnost a plynulost. Tato další úroveň volitelné automatizace tiskového stroje podstatně rozšiřuje možnosti strojů imagePRESS C10010VP pro podniky produkující transakční tisk a direct mail. Zároveň poskytuje neocenitelnou jistotu všem firmám působícím například v logistice, které pravidelně využívají čárové kódy pro řízení svých pracovních procesů a pro které je zásadní, aby tato vytištěná data byla bezchybná a zajistila tak bezproblémový průběh dalších procesů.“


Kontrolní systém imagePRESS C10010 VP zkontroluje každou tištěnou stránku, zda na ní nejsou nedokonalosti, jako jsou šmouhy a nečistoty na médiu. Zákazníci mohou systém automatizovat tak, aby zkontroloval všechny stránky, ty vadné poslal do zásobníku na odpad a automaticky je znovu vytiskl tak, aby byl výstup dokonalý. Takový proces přitom nemá vliv na produktivitu a je vyloučeno, aby byly stránky vyřazeny bez opětovného tisku. Případně může obsluha jednoduše získat protokol se stránkami, které nesplnily předem nastavené standardy kvality.


Zákazníci mohou nastavit automatické kontroly až u 32 oblastí obrazu a až u 30 oblastí transakční stránky, včetně jakýchkoli proměnných údajů. Dalším ochranným prvkem je možnost kontroly vytištěných dat oproti referenčním údajům v souboru CSV, dekódování čárového kódu nebo QR kódu a zajištění shody s referenčními údaji.


Zdokonalený kontrolní systém zajistí na tomto typu tiskových strojů špičkovou přesnost tisku, odhalí i chyby o průměru 0,2 mm, aniž by tím byla ovlivněna produktivita, a rozšíří automatické kontroly nad rámec obrazové kontroly na číselné údaje, a to od velikosti 6 bodů až po 24 bodů.


Bližší informace naleznete na tomto odkazu.