Canon představuje první chytrý fotoaparát, který přinese revoluci do domácího fotografování

PRAHA, 28. října 2021 – Společnost Canon Europe dnes představila malý, chytrý, uživatelsky přívětivý fotoaparát PowerShot PX, který automaticky zaznamenává kvalitní snímky s rozlišením 11,7 MP a video ve formátu Full HD 60p. Chytré funkce přístroje PowerShot PX, jako je automatické fotografování a filmování, jsou nejnovějším výsledkem dlouhodobého úsilí společnosti Canon o pokroky v oblasti obrazové techniky. Novinka přináší změnu do zvyklostí domácích fotografů a způsobu, jakým rodiny zachycují své vzpomínky. S pomocí tohoto chytrého přístroje mohou prožívat naplno každý okamžik a zároveň jej zaznamenat, aniž by kdokoli musel stát za objektivem.

Žijte každý okamžik naplno a nechte nového inteligentního fotografického společníka PowerShot PX od Canonu vytvářet vaše vzpomínky


Nový intuitivní fotoaparát si oblíbí jak rodinní fotografové, tak nadšenci technických vymožeností, kteří ocení chytré funkce k dokumentování společenských událostí i každodenních zážitků. PowerShot PX s automatickým snímáním a přednastavenými prioritami je inovativní doplněk stávající domácí fotografické výbavy a ukázka špičkových algoritmů a progresivních funkcí, které Canon neustále zavádí u svých produktů.


Prožívejte každý okamžik s vlastním osobním fotografem


Chcete-li zachytit vzácné životní okamžiky a být při tom v záběru, je PowerShot PX ideálním řešením – sleduje dění a inteligentně komponuje záběr, aby zaznamenal přirozený výraz a reakce. Po zapnutí lze přenosný PowerShot PX umístit kamkoli v domácnosti, aby pořizoval působivé momentky z všedního života. Zároveň je možné fotografování i filmování ovládat zcela bezdotykově hlasovými pokyny.


Díky jednoduchému kompaktnímu provedení s nabíjením přes USB-C a vestavěnou Wi-Fi – pro připojení k chytrým zařízením – je možné brát PowerShot PX kamkoli. S pomocí funkce inteligentního rozpoznávání tváře dokáže PowerShot PX automaticky vyhledávat vaše blízké a udržovat je v záběru. Zachytí tedy i jedinečné okamžiky, které by jinak mohly oku fotografa uniknout. Objektiv s rozsahem ohniskových vzdáleností v přepočtu 19-57 mm a možností náklonu a rotace pokryje zorné pole 340˚ horizontálně a 110˚ vertikálně.


Uschovejte si to nejlepší z každého dne


Svůj digitální záznamník vzácných okamžiků si můžete prohlížet v aplikaci PowerShot PX pro iOS a Android¹ a nechat si chytrým fotoaparátem poradit, které snímky jsou nejzdařilejší a stojí za zachování. Vybrané snímky a videonahrávky se uloží na paměťovou kartu, z níž je lze snadno přesunout do počítače. S pomocí aplikace lze fotoaparát ovládat manuálně a komponovat dokonalé záběry, a to i na dálku bez nutnosti přístroj kontrolovat. Rodina si může dokonce přizpůsobit automatické nastavení: naklopit a pootočit objektiv pro úhel pohledu ve vlastním stylu a v aplikaci zvolit známé tváře, které budou mít při snímání vyšší prioritu. PowerShot PX může po připojení k PC s příslušnou ovládací aplikací sloužit i jako webkamera².


Další informace o fotoaparátu PowerShot PX naleznete na stránkách: http://www.canon.cz/cameras/powershot-px


Canon PowerShot PX - hlavní funkce a vlastnosti:


  • Automatický záznam fotografií a videa
  • Otočný a náklopný objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 19-57 mm (ekvivalent) s rozsahem 340˚ horizontálně a 110˚ vertikálně
  • Rozpoznávací technologie se schopností dát prioritu určitým tvářím
  • Manuální nastavení a správa snímků pomocí aplikace Connect pro Mini PTZ Cam
  • Wi-Fi a Bluetooth® usnadňují propojení s chytrými telefony a tablety³

Fotografie produktových novinek Canon jsou k dispozici ZDE.


Cena nového Canon PowerShot PX je 11 990 Kč.