Canon rozšiřuje nabídku referenčních monitorů o nový 18” 4K HDR model

PRAHA, 1. prosince 2021 – Společnost Canon Europe dnes představila přenosný referenční monitor DP-V1830, který nabízí dokonalou reprodukci obrazu v rozlišení 4K. Nový model reaguje na aktuální rozmach vysílání a tvorby filmů v rozlišení 4K HDR. Monitor nekompromisních kvalit se může pochlubit mimořádně věrným podáním barev, přičemž nástroje pro kontrolu HDR poskytují produkčním týmům detailní informace potřebné pro podrobnou analýzu obrazu. DP-V1830 je lehký, a tedy ideální pro vysílání, přenosové vozy a kontrolu HDR při natáčení.

Svou mimořádnou obrazovou kvalitou a špičkovým nástrojům pro monitorování HDR je přenosný displej DP-V1830 ideální pro terénní produkční týmy


Věrné podání obrazu


LCD monitor s úhlopříčkou 18 palců, rozlišením 4K UHD, podporou HDR a jasem 1000 cd/m² v celé ploše obrazu nabízí čistý a jasný obraz vysoké kvality. Monitor DP-V1830 využívá pokročilou zobrazovací technologii Canon, která zajišťuje konzistentní jas a široký barevný gamut. Díky tomu splňuje náročné požadavky na vysílání v HDR a gradaci barev v postprodukci. Díky mimořádně nízkému jasu černé na úrovni 0,001 cd/m2 dosahuje monitor bezchybného podání HDR a vynikající věrnosti barev. Získal díky tomu certifikaci Dolby Vision a dosáhl stupně 1A podle normy EBU Tech 33201.


Pokročilé nástroje pro monitorování HDR


Vedle dokonalého podání obrazu využívá tento referenční monitor špičkové pokročilé nástroje Canon pro monitorování HDR, například monitor průběhu signálu HDR Waveform Monitor a False Colour, které slouží k detailní analýze obrazu při produkci. Spolu s tradičními funkcemi pro monitorování HDR využívá tento model také průkopnické nové nástroje, jako je kontrola hodnoty obrazových bodů, sledování hodnot mimo gamut/rozsah jasu nebo přímé porovnání HDR/SDR, které poskytují podrobné informace o každém aspektu signálu.


Vylepšená konektivita a přenosnost


DP-V1830 nabízí široké možnosti připojení, díky nimž lze snadno začlenit do stávajících produkčních procesů. Je vybavený čtyřmi rozhraními 12G-SDI pro vstup a čtyřmi pro výstup a jedním vstupem HDMI. Podporuje desetibitový signál 4K 60P 4:2:2 nebo dvanáctibitový 4K 30P 4:4:4 a zvládne dokonce vysoké rozlišení 8K pro budoucí potřeby tvorby obrazového obsahu. DP-V1830 podporuje současné zobrazení v rozlišení až 4K v sestavě dvou nebo čtyř monitorů – ideální pro produkci s výstupy z více kamer. Kompaktní, avšak odolné provedení s tenkými rámečky a nízkou hmotností pouhých 7,5 kg předurčuje monitor DP-V1830 pro svižnou produkci na cestách.


Konstruovaný pro budoucnost


Monitor DP-V1830 je vybavený zcela novou platformou společnosti Canon pro zpracování obrazu. Ta do budoucna umožní i aktualizace firmwaru, které rozšíří a zdokonalí jeho schopnosti. Canon plánuje v létě 2022 vydat nový firmware, který mimo jiné přidá monitor průběhu signálu RGB Parade a umožní přepínání vstupů prostřednictvím multifunkčního rozhraní SDI 2,3.  Pro lepší přehled a kontrolu nad kvalitou obrazu bude upgrade zahrnovat i možnost současného zobrazení dvou nebo čtyř kanálů, které uživatelům umožní aplikovat jednotlivé vyhledávací tabulky (LUT) na každý vstup a také diagram chromatičnosti znázorňující rozložení barev v celém obrazu.


Monitor DP-V1830 bude v prodeji od 1. čtvrtletí 2022. Další informace o monitoru naleznete na stránkách:
https://www.canon.cz/video-cameras/dp-v1830/


DP-V1830 – hlavní funkce a vlastnosti:


  • 18" 4K HDR displej s jasem 1 000 cd/m2 v celé ploše obrazovky
  • Pokročilé nástroje pro monitorování HDR
  • Mimořádná obrazová kvalita, která dosahuje standardů Dolby Vision a EBU TECH3320
  • Nekompromisní konektivita prostřednictvím rozhraní 4x 12G-SDI a 1x HDMI
  • Kompaktní a lehké provedení o hmotnosti 7,5 kg

Fotografie produktových novinek Canon jsou k dispozici ZDE.


Cena nového displeje Canon DP-V1830 je k dostání na vyžádání.1 Stupeň 1A za kontrastní poměr, špičkový jas, úroveň černé, rovnoměrnost jasu v ploše obrazu a dobu zpoždění.
2 Tato funkce bude k dispozici jako placený upgrade.
3 Další funkce jsou ve vývoji a mohou se změnit bez předchozího upozornění.