Spolupráce Canonu a Plockmatic přináší řešení pro UV LED lakování ve spojení s tiskárnami řady varioPRINT iX

PRAHA, 18. ledna 2021 – Společnost Canon oznámila, že úzká spolupráce s firmou Plockmatic, globálním dodavatelem dokončovacích řešení pro tisk a zpracování poštovních zásilek, vyústila v integraci digitálních inkoustových archových tiskáren Canon řady varioPRINT iX se zařízením na lakování papíru Plockmatic DigiCoater Pro 400 HD LED. Díky kvalitě tisku podobné ofsetovému, vysoké produktivitě a nákladové efektivitě se tiskárny řady varioPRINT iX osvědčily jako oblíbená investice pro komerční a online tiskárny.

Tiskárny Canon řady varioPRINT iX lze nyní integrovat se zařízením Plockmatic DigiCoater Pro 400 HD LED pro lakování papíru.

Uživatelé tiskáren řady varioPRINT iX mohou nyní vytvářet vysoce kvalitní aplikace s UV lakem.

Společnost Plockmatic je celosvětovým dodavatelem dokončovacích řešení pro tisk a zpracování poštovních zásilek.

Díky kombinaci obou technologií mají nyní uživatelé tiskáren řady varioPRINT iX možnost vytvářet kvalitní aplikace s UV lakem jmenovitou rychlostí stroje v jediném automatizovaném pracovním postupu. Komerční uživatelé tiskáren řady varioPRINT iX, kteří chtějí vyrábět tiskové materiály s lakováním, jakou jsou například vizitky, pohlednice nebo obálky knih a časopisů, mohou nyní maximalizovat svou produktivitu připojením zařízení DigiCoater Pro 400 HD LED inline.

Díky integraci nebude potřeba manuálně do procesu zasahovat, a sníží se i riziko omezení výroby. Komerční tiskárny tak budou moci jednoduše dodávat aplikace s lesklým vzhledem a vyšší hodnotou a zakázky realizovat v kratším čase. Při použití technologie ochranného laku jsou výsledky atraktivnější a nátěr zároveň chrání potištěné materiály před opotřebením, vodou, nečistotami a potravinami.

Díky využití tenké vrstvy laku – jen cca 2–4 g/m2 laku – je jeho vytvrzování snazší a úspornější než při využití tradičních technologií, které využívají cca 15-30 g/m2 laku.  Celý proces je rychlý a lakované výstupy jsou ihned připravené k dalšímu dokončování.

Oba stroje jsou propojené prostřednictvím otevřeného rozhraní SFD, díky čemuž je obousměrná komunikace mezi tiskárnou varioPRINT iX-series a Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED vysoce efektivní. Kontroler stroje PRISMAsync snadno zaregistruje chybně vytištěné listy a zařízení varioPRINT iX je automaticky vytiskne znovu.

Hayco Van Gaal, viceprezident pro prodej a servis v oblasti komerčního tisku v regionu EMEA společnosti Canon Europe, uvedl: „Společnost Canon opět umožnila svým zákazníkům dosáhnout vyšší produktivity a kratší doby zpracování zakázek pomocí automatizace, kterou umožňuje inline integrace. Vysoce kvalitní tiskový výstup ze zařízení varioPRINT v kombinaci s možnostmi zušlechťování zařízení Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED je přínosem pro všechny komerční tiskárny, které chtějí využít rostoucí poptávku trhu po tiskových aplikacích s vysokou přidanou hodnotou. Našli jsme způsob, jak mohou naši zákazníci rozšířit portfolio produktů, zvýšit marže a zároveň maximalizovat efekt aplikací a minimalizovat výrobní náklady.“

Johan Mikaelsson, viceprezident pro Business Unit Inline & Technical Support společnosti Plockmatic Group, o partnerství se společností Canon prohlásil: „Inovativní technologie Digicoater Pro 400 HD LED umožňuje komerčním tiskovým provozům zvýšit hodnotu tištěných aplikací a snížit výrobní náklady. Zařízení Digicoater Pro 400 HD LED s řadou Canon varioPRINT iX považujeme za dokonalou kombinaci, která podpoří růst podnikání i spokojenost zákazníků.“

Další informace o zařízeních řady varioPRINT iX naleznete na této adrese, více o Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED naleznete zde.