Spolupráce Canonu a Plockmatic přináší řešení pro UV LED lakování ve spojení s tiskárnami řady varioPRINT iX

PRAHA, 18. ledna 2021 – Společnost Canon oznámila, že úzká spolupráce s firmou Plockmatic, globálním dodavatelem dokončovacích řešení pro tisk a zpracování poštovních zásilek, vyústila v integraci digitálních inkoustových archových tiskáren Canon řady varioPRINT iX se zařízením na lakování papíru Plockmatic DigiCoater Pro 400 HD LED. Díky kvalitě tisku podobné ofsetovému, vysoké produktivitě a nákladové efektivitě se tiskárny řady varioPRINT iX osvědčily jako oblíbená investice pro komerční a online tiskárny.

Díky kombinaci obou technologií mají nyní uživatelé tiskáren řady varioPRINT iX možnost vytvářet kvalitní aplikace s UV lakem jmenovitou rychlostí stroje v jediném automatizovaném pracovním postupu. Komerční uživatelé tiskáren řady varioPRINT iX, kteří chtějí vyrábět tiskové materiály s lakováním, jakou jsou například vizitky, pohlednice nebo obálky knih a časopisů, mohou nyní maximalizovat svou produktivitu připojením zařízení DigiCoater Pro 400 HD LED inline.


Díky integraci nebude potřeba manuálně do procesu zasahovat, a sníží se i riziko omezení výroby. Komerční tiskárny tak budou moci jednoduše dodávat aplikace s lesklým vzhledem a vyšší hodnotou a zakázky realizovat v kratším čase. Při použití technologie ochranného laku jsou výsledky atraktivnější a nátěr zároveň chrání potištěné materiály před opotřebením, vodou, nečistotami a potravinami.


Díky využití tenké vrstvy laku – jen cca 2–4 g/m2 laku – je jeho vytvrzování snazší a úspornější než při využití tradičních technologií, které využívají cca 15-30 g/m2 laku.  Celý proces je rychlý a lakované výstupy jsou ihned připravené k dalšímu dokončování.


Oba stroje jsou propojené prostřednictvím otevřeného rozhraní SFD, díky čemuž je obousměrná komunikace mezi tiskárnou varioPRINT iX-series a Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED vysoce efektivní. Kontroler stroje PRISMAsync snadno zaregistruje chybně vytištěné listy a zařízení varioPRINT iX je automaticky vytiskne znovu.


Hayco Van Gaal, viceprezident pro prodej a servis v oblasti komerčního tisku v regionu EMEA společnosti Canon Europe, uvedl: „Společnost Canon opět umožnila svým zákazníkům dosáhnout vyšší produktivity a kratší doby zpracování zakázek pomocí automatizace, kterou umožňuje inline integrace. Vysoce kvalitní tiskový výstup ze zařízení varioPRINT v kombinaci s možnostmi zušlechťování zařízení Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED je přínosem pro všechny komerční tiskárny, které chtějí využít rostoucí poptávku trhu po tiskových aplikacích s vysokou přidanou hodnotou. Našli jsme způsob, jak mohou naši zákazníci rozšířit portfolio produktů, zvýšit marže a zároveň maximalizovat efekt aplikací a minimalizovat výrobní náklady.“


Johan Mikaelsson, viceprezident pro Business Unit Inline & Technical Support společnosti Plockmatic Group, o partnerství se společností Canon prohlásil: „Inovativní technologie Digicoater Pro 400 HD LED umožňuje komerčním tiskovým provozům zvýšit hodnotu tištěných aplikací a snížit výrobní náklady. Zařízení Digicoater Pro 400 HD LED s řadou Canon varioPRINT iX považujeme za dokonalou kombinaci, která podpoří růst podnikání i spokojenost zákazníků.“


Další informace o zařízeních řady varioPRINT iX naleznete na této adrese, více o Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED naleznete zde.