Novým BCTV objektivem a aktualizací firmwaru monitoru Canon zjednodušuje výrobní postupy vysílání ve 4K

Praha, 12. dubna 2022 - Společnost Canon Europe uvádí svůj nejnovější transfokátorový televizní objektiv UHD DIGISUPER 122AF (UJ122x8,2B AF) s prvotřídní kvalitou obrazu 4K a 122x zoomem s rozsahem ohniskových vzdáleností 8,2-1000 mm (16,4-2000 mm s vestavěným 2x telekonvertorem). UHD DIGISUPER 122AF se odlišuje rychlým a přesným systémem automatického ostření s fázovou detekcí umožňující snáze zachytit rychle se pohybující objekty v rozlišení 4K. Systém může kameraman aktivovat pomocí nového ovladače ostření FDJ-S31/41. Canon také vydá nový firmware pro profesionální referenční monitor DP-V1830, který pomůže vysílatelům dosahovat nejlepší možné kvality obrazu 4K HDR.

Kvalitní ostrý obraz i na velkou vzdálenost


UHD DIGISUPER 122AF nabízí ostrý a detailně prokreslený obraz. Je proto vhodný pro sportovní a jiné živé přenosy, kde je cílem zprostředkovat divákům zážitek v nejlepší možné kvalitě. Objektiv využívá pokročilou optickou technologii Canon včetně fluoritových prvků a prvků ze skla s nízkým rozptylem, které minimalizují vznik artefaktů, jako je chromatická aberace, závoj a odlesky, a vytvářejí obraz 4K HDR mimořádné kvality v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a v celé ploše od středu k okrajům. UHD DIGISUPER 122AF s neuvěřitelným 122x zoomem a nejdelší ohniskovou vzdáleností rozšiřitelnou pomocí vestavěného 2x telekonvertoru až na 2000 mm je ideální pro snímání vzdálených objektů a scén, jako jsou sportovní události nebo živé koncerty.


Pokročilá technologie pro plynulé snímání obrazu


Pro zjednodušení obsluhy při rychlé akci a zajištění ostrého obrazu na dlouhých ohniskových vzdálenostech s omezenou hloubkou ostrosti je objektiv UHD DIGISUPER 122AF vybavený pokročilou technologií automatického ostření společnosti Canon, která udržuje rychlé a přesné zaostření na objekt a umožňuje obsluze kamery soustředit se na záběr.


Díky dvěma režimům automatického ostření (trvalého a částečného), výběru ze tří velikostí rámečku AF a proměnlivé rychlosti odezvy AF lze tento objektiv optimalizovat pro vysoce přesné ostření při sledování objektu. V kombinaci s novým ovladačem ostření FDJ-S31/41 si mohou kameramani přizpůsobit charakteristiky ovládání ostření a získat tak lepší kontrolu nad režimy AF, nastavením oblasti a citlivosti ostření ve třech režimech – pro velké vzdálenosti, standardní a krátké vzdálenosti. Ovladač je kompatibilní i s objektivy HD Studio / Field s automatickým ostřením, takže kameraman může dosáhnout nejlepší funkce AF pro ohniskový rozsah požadovaný v různých situacích.


Objektiv nabízí také pokročilou vestavěnou stabilizaci obrazu založenou na tom nejlepším z optických a servotechnologií společnosti Canon pro dosažení stabilního obrazu a vysoké kvality 4K za všech okolností, což je obzvlášť důležité při práci na delším ohnisku.


Zjednodušené virtuální produkční pracovní postupy


UHD DIGISUPER 122AF je také kompatibilní s virtuálními produkčními systémy, kdy je například při sportovních akcích možné do živého přenosu vkládat virtuální grafiku. 16bitový absolutní enkodér vybavený třemi 20kolíkovými konektory pracuje se zoomem, ostřením a clonou a poskytuje přesné informace o poloze objektivu, aby bylo možné do obrazu hladce začleňovat virtuální prvky.


Nový firmware DP-V1830


Společnost Canon také oznámila, že v červenci 2022 vydá aktualizaci firmwaru profesionálního referenčního monitoru DP-V1830. DP-V1830 je 4K HDR monitor vybavený oceňovanými nástroji a nekompromisní 12G-SDI konektivitou. Díky tomu je ideální pro studia živého vysílání, produkční vozy a monitorování HDR obrazu v místě natáčení. Uživatelé budou moci využít jeho plný potenciál pomocí nových pokročilých funkcí zaměřených výrazně na podporu tvorby vysílání ve 4K HDR.


Nejnovější aktualizace od společnosti Canon přidává monitoru DP-V1830 nové nástroje RGB Parade Waveform Monitor a Chromaticity Diagram Display, které poskytují podrobné informace o barvách a jednak pomáhají zajistit jejich věrnou reprodukci, jednak usnadňují precizní sladění barev obrazu z vícero kamer užívaných při natáčení. Tato aktualizace také odemyká monitorovací nástroje, jako je exkluzivní monitor jasu snímku, který zobrazuje průměrný a špičkový jas obrazu v průběhu času. Díky této nejnovější aktualizaci dokáže DP-V1830 také zobrazit histogram, který lze použít k posouzení celkové vyváženosti expozice snímku. Díky novému intuitivnímu rozhraní Multi Information View je možné používat více těchto nástrojů pro monitorování HDR současně, aniž by překážely v obrazu.


Uživatelé monitoru DP-V1830 budou moci využít i novou funkci vylepšeného zobrazení dvou/čtyř obrazů, která umožňuje sledovat současně HDMI i SDI kanály, což je ideální pro hybridní pracovní postupy. S novým firmwarem je možné upravovat jednotlivá nastavení kvality obrazu pro dvě nebo čtyři rozdělené obrazovky a zobrazovat kombinované informace při použití vstupu SDI. To uživatelům umožňuje zbavit se specializovaného vybavení, jako jsou převodníky signálu nebo samostatné displeje, a dosáhnout kompaktnější sestavy pro natáčení a efektivnějšího výrobního postupu. S aktualizací je také možnost zakoupit integrovanou funkci přepínače SDI, která umožňuje přepínat zobrazení na monitoru mezi čtyřmi kamerami nebo odesílat signál do externího rekordéru, což snižuje potřebu dodatečného hardwaru. DP-V1830 lze nyní propojit s počítačem, tabletem nebo chytrým telefonem prostřednictvím sítě LAN a využívat webové uživatelské rozhraní pro dálkové ovládání.


Další informace o UHD DIGISUPER 122AF nebo FDJ-S31/41 naleznete na stránkách:
https://www.canon.cz/lenses/uhd-digisuper-122-af/


Klíčové funkce a vlastnosti UHD DIGISUPER 122AF:


  • Prémiová kvalita obrazu v rozlišení 4K
  • 122x rozsah zoomu (8,2-1000 mm)
  • Pokročilá technologie automatického ostření
  • Integrovaný stabilizátor obrazu
  • Plná podpora virtuálních systémů
  • Kompatibilita s plně funkčním ovladačem ostření FDJ-S31/41