Canon představil produkční tiskárnu imagePRESS V1000. Vyniká kvalitou, kompaktností a šetrností

PRAHA, 26. dubna 2022 – Společnost Canon Europe dnes uvedla na trh zcela nový digitální barevný tiskový stroj imagePRESS V1000, který představuje nový standard v oblasti produkčního tisku. Zařízení, které řeší každodenní produkční výzvy, jimž čelí komerční i firemní poskytovatelé tiskových služeb, disponuje progresivními technologickými funkcemi a představuje další generaci ve vývoji řady imagePRESS. Model imagePRESS V1000 díky řadě nových funkcí a technologií zajišťuje konzistentní kvalitu a maximální spolehlivost i dobu provozuschopnosti. Umožňuje tak profesionálům v oblasti tisku rozšířit produkční možnosti a nabídku dalších aplikací.

Nový imagePRESS V1000 poskytuje tiskárnám větší flexibilitu při zpracování různorodých zakázek a nabízí zákazníkům zajímavé formáty a velmi široké možnosti využití médií. Je plný inovativních funkcí navržených tak, aby usnadňovaly život obsluze a maximalizovaly kreativní a obchodní potenciál. Představuje ideální investici pro časově vytížené poskytovatele služeb, kteří hledají robustní a spolehlivý digitální tiskový stroj, jenž zajistí každodenní výsledky bez ohledu na typ tiskových úloh.


Hiro Imamura, viceprezident pro marketing a inovace divize Digital Printing & Solutions společnosti Canon Europe, uvedl: „Tiskárna imagePRESS V1000 zvyšuje laťku produktivity a dokáže zpracovat velmi širokou škálu médií. V reakci na potřeby našich zákazníků jsme přinesli nový pohled na konstrukci digitálních tiskových strojů s tonerem, zkoumáme inovativní způsoby řešení každodenních produkčních problémů.  Pomáháme tiskárnám, aby pracovaly lépe a rychleji a aby mohly zákazníkům nabídnout širší spektrum kreativních tiskových produktů. Tiskárna imagePRESS V1000 je vybavena funkcemi, které překonávají běžné problémy tiskařských firem, a dokáže tak zvládnout širší škálu tiskových úloh a splnit i náročné časové plány. Zajišťujeme trvale vysokou produktivitu, větší míru automatizace a přinášíme vysokou kvalitu tisku s minimálními zásahy. Díky tomu budou mít operátoři našich zákazníků více času, který jim umožní, aby své odborné znalosti využili k vytváření hodnot pro klienty a k rozvoji nových směrů podnikání.“


Stabilně vysoká produktivita


Možnost použití zásobníku papíru s více zásuvkami ve spojení se zásobníky POD XL a ručním vstupem zvyšuje možnosti stroje. Zcela nová technologie přenosu obrazu zajišťuje rovnoměrné rozložení barev a plynulý nepřerušovaný tisk při přepínání mezi gramážemi médií. Nová integrovaná fixační technologie POD-SURF řídí teplotu fixačního pásu a poskytuje zákazníkům konzistentní rychlost tisku 100 stran za minutu s širokou škálou typů a gramáží médií od 52 do 400 g/m2, včetně syntetických a magnetických médií.


Díky nové dvoustupňové korekci registrace má tiskárna možnost automatického oboustranného tisku prodloužených archů až do délky 1,3 m. Neplánované odstávky a zpomalení jsou minulostí díky dálkovým hlášením, která obsluhu informují o nedostatku spotřebního materiálu. Kromě toho může obsluha měnit média, doplňovat toner a odstraňovat odpadní toner za chodu tiskového stroje, čímž se zachovává jeho produktivita.


Automatizace ušetří drahocenný čas obsluhy


Vestavěný spektrofotometrický senzor šetří čas a snižuje úroveň dovedností potřebných pro kontrolu barev, protože umožňuje kalibraci a nastavení stisknutím tlačítka. Nová dvoukroková technologie korekce registrace papíru zajišťuje vždy dokonalé umístění obrazu na arch, a to i u prodloužených formátů. Volitelná snímací jednotka automaticky detekuje výtisky, které neodpovídají nastavení barev a předozadní registrace pro danou úlohu, automaticky tato nastavení upraví a udržuje po celou dobu tisku. Tím šetří čas a zvyšuje produktivitu.


Spolehlivá kvalita, kompaktní rozměry


V tiskárně imagePRESS V1000 je integrován inovativní systém, který ochlazuje papír ihned po zafixování, čímž zajišťuje optimální kvalitu a minimalizuje riziko plýtvání v důsledku deformací nebo slepení výtisků. Další zcela nová technologie vytváří během přenosu obrazu optimální dráhu papíru pro každý arch tím, že v závislosti na hmotnosti média se mění pozice sekundárního přenosového válce.


Nový imagePRESS V1000, s nejkompaktnějšími rozměry ze všech středně velkých digitálních produkčních tiskových strojů, poskytuje produkční výkon 100 stran za minutu. Tím se vyrovná mnohem větším tiskovým strojům, a to na ploše menší než 3 m². Je proto ideální pro menší tiskové prostory.


Ekologická šetrnost


Tiskárny řady imagePRESS V1000 splňují nejvyšší standardy energetické účinnosti. Nejenže mají certifikaci ENERGY STAR, ale získaly také zlaté ocenění EPEAT od EPEAT Registry, celosvětového systému hodnocení ekologicky šetrnější elektroniky.


Při navrhování tiskárny imagePRESS V1000 byla věnována maximální pozornost udržitelnosti. Pokud média v zásuvce neodpovídají nastavení, lze úlohu zastavit ještě před tiskem, což vede k omezení plýtvání, spotřeby energie a emisí CO2. Volitelná snímací jednotka (Sensing Unit) provádí nastavení barevnosti a předozadního soutisku za chodu, což snižuje potřebu opakovaného tisku. Pomocí tiskových řadičů PRISMAsync nebo EFI Fiery mohou operátoři nastavit každý detail tiskové úlohy a provádět prostřednictvím uživatelského rozhraní změny v reálném čase na poslední chvíli, což dále snižuje počet chybných tisků.


Tiskárna imagePRESS V1000 byla zkonstruována tak, aby zvládala nejinovativnější aplikace na rozšířené škále typů a gramáží médií rychlostí 100 stran za minutu. Umožňuje tak profesionálům v oblasti tisku zpracovávat větší množství různých úloh rychle a bez jakýchkoli kompromisů v kvalitě nebo produktivitě.


Dostupnost


Nová řada imagePRESS V1000 bude dostupná u akreditovaných partnerů společnosti Canon od 1. června 2022.